İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Hercai Konusu ve Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Hercai Konusu ve Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

featured

Bir çok başarılı diziye ev sahipliği yapan Atv’nin yeni dizisi Hercai, 15 Mart Cuma akşamı saat 20:00‘da ilk bölümüyle seyirciyle buluştu. Mia Yapım tarafından hazırlanan dizinin senaryosu Eda Tezcan ve Feraya Şahin tarafından kaleme alınan dizinin yönetmen koltuğunda Cem Karcı yer alıyor.

Hercai Konusu ve Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

HERCAİ DİZİSİ KONUSU

Dizi; Mardin’in en varlıklı aileleri olan Aslanbey ve Şadoğlu ailesi arasında geçmişte yaşanan husumetler neticesinde doğan imkansız bir aşk hikayesini konu alıyor.

Aslanbey ailesinin tek varisi olan Miran’ın tek gayesi en büyük düşmanları Şadoğlu ailesinden intikam almaktır. Çıktığı bu yolda Şadoğlu ailesiyle iş ortaklığı yapacakmış gibi görünse de, asıl amacı Şadoğlu ailesinin hırçın ve güzel kızı Reyyan ile evlenip ailesinin intikamını almaktır.

Ancak Miran çıktığı yolda duygularını hesaba katmamıştır. “İntikamdan doğan imkansız bir aşk masalı” sloganıyla ekranlara gelen dizi her cuma saat 20:00’da seyirciyle buluşuyor.

HERCAİ DİZİSİ OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

Miran Aslanbey (Akın Akınözü)

30’lu yaşlarda olan Miran, Aslanbey ailesinin tek varisidir. Yakışıklılığı ve başarısıyla dikkat çeken Miran’ın görüntüsünün altınca mesafeli ve soğuk bir adam yatmaktadır. Bababannesi Azize Aslan bey tarafından küçüklüğünden beri Şadoğlu ailesinden intikam alması gerektiği masallarıyla büyütülen Miran’ın ailesinin intikamını almak isterken, kendini hiç beklemediği bir aşkın içinde bulacaktır.        

Reyyan Şadoğlu (Ebru Şahin)

Şadoğlu ailesinin en büyük oğlu Hazar Şadoğlu’nun büyük kızıdır. Çevresindeki herkesle iletişimi çok iyidir, dedesi Nasuh hariç. Kocaman bir konakta doğup büyüyen Reyyan’ın tek hayali özgür bir yaşamdır. Herkesin uyuduğu zamanlarda atıyla gezintiye çıkan Reyyan’ın yolu, ailesinin en büyük düşmanı Miran’la kesişecek ve hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır.

Nasuh Şadoğlu (Macit Sonkan)

Şadoğlu ailesinin en büyüğüdür. Torunu Reyyan ile yıldızı hiç barışmamıştır. Verdiği kararlar tartışmaya kapalı, söylediği her söz ailesi için birer emirdir.

Azize Aslanbey (Ayda Aksel)

Aslanbey ailesinin en büyüğü olan Azize, tam 27 yıl önce Şadoğlu ailesinden intikam almak için yemin etmiş. Kocasını, üç oğlunu, iki gelini kaybettikten sonra tek dayanağı torunu Miran olmuştur. Miran’ın Şadoğlu ailesinden intikam alması için elinden geleni yapacaktır.

Hazar Şadoğlu (Serhat Tutumluer)

Nasuh Şadoğlu’nun en büyük erkek çocuğu ve aynı zamanda sağ koludur. Nasuh’un olmadığı yerde Hazar’ın hükmü geçerlidir. Dürüstlüğü ve çalışkanlığıyla bilinen Hazar Reyyan ve Gül’ün babasıdır.

Sultan Aslanbey (Gülçin Santırcıoğlu)

Geçmişte büyük kayıplar vermiş Aslanbey ailesinin yaşayan tek gelinidir. Yokluktan gelmiş ve Aslanbey ailesinin verdiği büyük kayıpların ardından konağa hanım olmuştur. Sultan’ın en büyük hayali, Azize’nin ölümünün ardından konağın hanımı olmaktır.

Azat Şadoğlu (Tansu Taşanlar)

Şadoğlu ailesinin soyunu devam ettirecek tek kişidir Azat. Hazar’ın karşısında, cesaretsiz olması nedeniyle hep geri planda kalmış, kim ne derse onu yapmıştır. Bu nedenle Nasuh’un sağ kolu olamamıştır.

Gönül Aslanbey (Oya Unustası)

Sultan ve Vahit’in 20’li yaşlardaki kızı, Aslanbey ailesinin hayatta olan iki kız torunundan biridir. Öfke kontrol problemi olan Gönül daima duygularıyla hareket etmiştir. En büyük hayali, aşık olacağı kişiyle mutlu bir yuva kurmaktır.

Yaren Şadoğlu (İlay Erkök)

Cihan ve Handan’ın 20’li yaşlardaki kızıdır. Miran’ı görür görmez aşık olmuştur. Ancak Miran gönlünü Reyyan’a, Reyyan ise Miran’a kaptırmıştır. Yaren’in güzelliğini altında kötü bir ruh ve kıskanç bir kalp vardır.

Gül Şadoğlu (Ebrar Demirbilek)

Şadoğlu ailesinin en küçüğüdür. Dedesi Nasuh dahil tüm ailenin göz bebeğidir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap