1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Halk TV HD frekans bilgileri

Halk TV HD frekans bilgileri

featured

Halk TV HD frekans bilgileri; 2005 yılından günümüze yayınlarını sürdüren, Türkiye’nin en çok izlenen muhalif kanallarından biri olan Halk TV yüksek çözünürlüklü yayına geçiş yapıyor.

Kısa bir süre önce Deniz Baykal tarafından Cafer Mahiroğlu’na satılan kanalın kanalın yayın yönetmeni ve ekibi değiştirilmiş yeni bir yayın dönemi için başlangıç verilmişti. 2005 yılından bu zamana yayın binası Ankara’da bulunan kanalın yayın merkezi de İstanbul’da taşınacak. Ankara’da küçük bir yayın binasında faaliyet sürdüren kanal için İstanbul’da daha kapsamlı bir bina hazırlandığı da gelen bilgiler arasında.

HALK TV HD FREKANS BİLGİLERİ

Frekans:12685
Polarizasyon: Vertical-V (Dikey)
Sembol Oranı: 30000
Fec: 2/3 frekanslarında yayın yapmaktadır.

Halk TV HD kanalını uydu alıcınıza ekleyebilmek için çanak anteninizin 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Kanalı uydu alınıcıza eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Uydu alıcınızda ‘Menü’ ekranına giriş yapın.
  2. Kurulum bölümünden, ‘Kanal Ekle’ kısmına giriş yapın.
  3. Manuel Kanal Ekle kısmından ilgili alanlara yukarıdaki frekans bilgilerini ekleyin ve aramayı başlatın.

HALK TV TARİHÇESİ

Halk TV yayın hayatına 10 Ocak 2005 tarihinde başladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski genel başkanı Deniz Baykal tarafından kurulan kanal en çok izlenen muhalif kanallar arasında yer almaktadır.

‘Halk için haber’ sloganıyla yıllardır yayın faaliyetlerini sürdüren kanal 2020 yılında İngiltere’de yaşayan iş adamı Cafer Mahiroğlu tarafından satın alınmıştır. Cafer Mahiroğlu yönetimine geçen kanalda büyük değişikliklerle izleyici sayısını arttırmayı hedeflemiştir.

2020 yılında Halk TV HD frekansa geçiş yapmış ve yayın merkezinin İstanbul’a taşınması için hazırlıklar başlamıştır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap