İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Günlük daire tutarken nelere dikkat etmeliyiz?
Trendlerdeki Yazı

Günlük daire tutarken nelere dikkat etmeliyiz?


Bazen günlük daire kiralamak otel, pansiyon, apart otel vb. konaklama türlerinin yanında daha avantajlı olabiliyor. Tabi günlük daire kiralamadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bu yazıda günlük daire kiralarken hangi noktalara dikkat etmeliyiz sorusunu cevapladık.

Teknolojinin gelişmesi artık gazeteleri rafa kaldırdı şuan en popüler kiralık daire arama sistemi e-ilan siteleri. Bunların başında sahibinden ve hürriyet emlak gelmekte.

İnternet üzerinden günlük daire kiralamak

İnternet üzerinden daire kiralayacaksanız hiç bir problem yaşamadan alışveriş yapabileceğiniz gibi bir çok can sıkıcı olayla da karşılaşabilirsiniz.

Yazlık bölgeler dışında kiralanan günlük dairelerin çoğu amacına uygun kiraya verilmiyor. İlan sahibiyle iletişime geçin ve daire hakkında ayrıntılı bilgi isteyin. Günümüzde çoğu günlük kiralık daire amacına uygun kullanılmadığı gibi ilanda yer alan ücrette saatlik ücret olabiliyor.

Kayıt yaptırırken kimlik bilgilerinin paylaşılması

Günlük daire kiralarken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Bu tarz konaklama hizmetleri sunan kişilerin kimlik bilgilerinizi polis ve jandarmayla paylaşması zorunlu. TC Kimlik numaranızı mekanın resmiyetinden emin olduktan sonra güvenle ilgili kişiye verebilirsiniz.

Jandarma ve Polis sistemine sahip olmayan bir çok iş yeri, formaliteden kimlik bilgilerinizi sizden istiyor olabilir. Bu yüzden kaydınızı yapan kişiden jandarma ve polis takip sistemini görmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Dairenin hijyenik olması!

Yukarıda belirtilen noktalar dışında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de dairenin temizliği. Tuttuğunuz dairenin çarşaf, yastık yüzlerinin yeni yıkanmış olduğundan emin olun. Eğer temiz değilse işletme sahibinden yenilerini isteyin. Sizden önce onlarca hatta yüzlerce kişinin orada kaldığını göz önüne alarak tabak, çatal ve kaşıkları kullanırken de aynı hassasiyeti göstermeye özen gösterin.

Casus kameralara dikkat!

Maalesef teknoloji her zaman iyi işler için kullanılmıyor. Medyada yer alan haberlere göre, günlük daire kiralayan çoğu kişi özel görüntülerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesinden muzdarip. Casus kamera adı altında satılan, saat, kalem, biblo, çiçek, süs eşyaları gibi kameranın saklanabileceği noktaları daireye yerleşmeden önce kontrol etmekte fayda var.

Sizde günlük daire kiralama hakkında tecrübeye sahipseniz, yorum kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap