İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google Yeti Nedir? | Oyun piyasasına yeni konsol geliyor!

Google Yeti Nedir? | Oyun piyasasına yeni konsol geliyor!

featured

Dünyanın en iyi teknoloji markalarından biri olarak kabul edilen Google, ‘Google Yeti’ adıyla oyun piyasasına yeni soluk getirmeye hazırlanıyor. Google’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni oyun konsolu hakkında detaylar ortaya çıkmaya başladı.

En iyi oyun konsolu markası olarak kabul edilen Sony ve Microsoft’a yeni bir rakip geliyor. ABD basınında yer alan bazı haberlere göre, Google oyun piyasasına girmeye hazırlanıyor.

Kesin olmayan bilgilere göre Google yeni konsoluna Yeti adını vermeyi planlıyor. Şuanda bu ismin kod adı mı kalıcı ismimi olacağı bilinmiyor. Bulut sistemi üzerinden çalışacağı iddia edilen konsolun Twitch servisiyle rekabet etmesi söz konusu şimdilik söz konusu değil.

Bunun nedeni olarak Google’ın bulut servisini sadece oyun indirmeleri için kullanıma açacak olması söyleniyor.

Google Yeti ne zaman çıkacak?

Yine ABD basını kaynaklı haberlere göre; Google, konsol çalışmalarına 2015 yılında start verdi ancak tahmin edilemeyen problemlerden dolayı 2017 yılında bitmesi planlanan Google Yeti tamamlanamadı. Konsolun çıkış tarihi hakkında net bir açıklama olmasa da 2018 veya 2019 yılında tamamlanacağı düşünülüyor.

Google oyun konsolunu yakın zamanda tanıtır mı bilinmez ancak tek gerçek, Google bu projeyi hayata geçirirse 109 milyar dolarlık oyun piyasasından pasta sahibi olmaya başlayak.

Yorum Yap

Yorum Yap