İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Google Yeni Android Özelliklerini Duyurdu!

Google Yeni Android Özelliklerini Duyurdu!

Google Yeni Android Özelliklerini Duyurdu öne çıkan görsel

Artan COVID-19 vakaları sebebiyle CES 2022’ye katılmak istemeyen Google, bir blogda yayınladığı paylaşımda 2022 için tasarladığı yeni Android özelliklerini açıkladı. Buna göre Google’ın bu seneki amacı, Android ekosistemini iyice geliştirmek gibi gözüküyor.

CES 2022 etkinliği son gaz devam ederken bazı şirketler, global çapta yükselen COVID-19 vakalarının sonrasında etkinliğe katılmama kararı almıştı. Etkinliğe katılmama kararı alan şirketlere teknoloji devi Google da eklendi. Google, etkinliğe katılmadı fakat CES 2022’de duyurmayı planladığı hedeflerini açıklamaya başladı. Teknoloji devi, 2022’de geçirilmesi hedeflenen Android yeniliklerini tanıttı.

Yeni Android Özellikleri Verim Odaklı

Bir blogdan yeniliklerini tanıtan Google, gelecek yenilikleri açıkladı. Bunlar; aygıtlar arası hızlı bağlanabilme, cihazları kilitlemede bazı yenilikler ve diğer cihazlarla uyumu ileri bir düzeye çıkarmasını gösteriyordu.

Android

Google’ın açıkladığı gelecek yeniliklerin detayları şöyle;

Teknoloji devinin en çok gelişimini istediği ve bunda çalıştığı konulardan birisi Fast Pair. Bu özellik Android cihazların Bluetooth ile diğer aygıtlara bağlanmasını daha kolay ve daha hızlı bir hale getiriyor. Yayınladığı açıklamada şirket, akıllı ev ürünleri, televizyonlar ve Chromebook gibi aygıtlar için bu özelliği sunmayı hedeflediğini belirtti.

Pixel Buds

Şuanda kullanıcılar, Chromebook’larının kilidini Android cihazları üzerinden açabilme özelliğini kullanabiliyorlar. Google, bu özelliği geliştirerek WearOS işletim sistemine sahip akıllı saatlerde Android telefonların kilitlerini açabilme seçeneği eklemeyi tasarlıyor. Ayrıca Android kullanıcıları, telefonu ceplerinden dahi çıkarmadan arabalarının kilitlerini açıp kapayabilecekler.

Akıllı Saat

Teknoloji devinin anlattıklarına bakılırsa bu sene ekosistemi olan kişiler cihazları arasında daha kullanışlı bir iletişim sağlayabilecek. Mesela kullanıcı kulaklığı takılı tabletinden oyun oynarken telefonundan bir arama gelirse kulaklık telefona otomatik bağlanacak ve kişi rahatlıkla görüşmesini yapabilecek. Ek olarak Google Asistan özelliği olan araçlarda sesli komutlar ile bazı eylemler gerçekleştirilebilecek.

Önerilen Yazı
Meta, Geliştirdiği İşletim Sistemi Projesini Durdurdu!
Yorum Yap

Yorum Yap