İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

God Of War’dan Haber! Sistem Gereksinimleri Açıklandı

God Of War’dan Haber! Sistem Gereksinimleri Açıklandı
God Of War
+ - 0

Playstation’a 2018 yılında gelen God of War oyunu birçok kişi tarafından sevilerek oynanıyor. Oyunun canlı grafikleri ve gerçeksi animasyonları oyun severler için büyük bir keyif sunuyor. Geldiği günden bu yana en çok merak edilen şey ise PC versiyonunun çıkıp çıkmayacağıydı.

Geçtiğimiz günlerde oyun tarafından paylaşılan video ile bir müjde verildi. Bu müjde yıllardır beklenen PC versiyonuydu. Oyun 14 ocakta PC sürümünü piyasaya süreceğini açıklayarak kullanıcılarını sevindirdi. 14 Ocak 2022 yılında piyasaya sürülecek olan oyun Steam ve Epic Games üzerinden oyun severlere sunulacak. Steam oyunda Türkçe seslendirme, altyazı ve arayüzün de olacağını açıkladı.

Oyunun geliştiriciliğini Sony Interactive Entertainment Santa Monica Studio yaparken yayıncılığını ise Sony Interactive Entertainment yapıyor. God of War’ın PC’ye geleceği haberinden sonra en çok merak edilen konu sistem gereksinimleri oldu. Çünkü oyunun playstation versiyonu son derece üst düzey grafikler ve animasyonlarla tasarlanıyor. Bu sebeple isteyeceği sistem gereksinimler kullanıcıların oynayabilmesi için oldukça önemli.

God of War’ın geliştiricileri açıkladıkları PC versiyon videosu ile birlikte oyunun sistem gereksinimlerini de açıkladı. Oyun videoda ne tür bilgisayarlarda kullanılabileceği ve bilgisayarların en düşük hangi özelliklere sahip olabileceği gibi birçok soruya yanıt veriyor. Sistem gereksinimlerinin bu kadar önemli olmasının nedeni PC’nin gereksinimleri karşılamaması sonucunda oyunu oynatmamasıdır.

Bu sebeple işlemci, ram, bellek gibi birçok özelliğin bilinmesi gerekiyor. Aksi halde oyunu satın aldıktan sonra ödenen miktar boşa gidebilir. Bilgisayarlar üzerinden oynanabilecek God of War’ın fiyatı da belli oldu. Açıklanan Türkiye fiyatlarına göre oyunu oynamak isteyenlerin vermesi gereken 329 TL’dir. Oyun steam üzerinden ön satışla kullanıcılarına sunuluyor.

God Of War Sistem Gereksinimleri

14 Ocak 2022 yılında oyun severler ile buluşacak olan God of War sistem gereksinimleri video ile açıklandı. Oyunu oynamak isteyenlerin bilgisayarlarında en az 80 GB’lık bir boş yerin olması gerekiyor. Oyunda PC için hazırlanmış daha etkili görseller yer alıyor. 4K çözünürlüğe kadar çıkabilen oyunda hazır ve geniş ayarları ile kendi ayarlarınızı oluşturabilirsiniz.

Oyundaki yüksek çözünürlük ve gölgeler gerçekçi bir dünyaya adım attığınız hissini veriyor. Oyunu Nvidia GPU’larda oynadığınızda oyun içerisindeki teknolojilerden yararlanarak özel bir oyun deneyimi yaşamanız sağlanıyor. Ultra geniş ekran özelliği ile oyunun sizi içine çekmesi içten bile değil. Oturduğunuz yerden büyük bir aksiyonun içinde bulunabilirsiniz.

En Düşük

Oyun PC’de en düşük 720p ve 30fps ile oynanabilir. Bu seviyede grafik ayarları düşük olur. GPU’nuzun en az 4GB, işlemciniz intel core ise i5 2500k, AMD ise AMD Reyzen 3 1200 özelliklerine sahip olması gerekir. Oyun Windows 10 64-bit işletim sisteminde oynanabilir.

Önerilen

Önerilen sistem gereksinimlerinde SSD’de en az 70 GB bir boş yeriniz olmalıdır. İ5 6400k veya AMD Reyzen 5 2400 G CPU’larda sırasıyla 3.5 ghz ve 3.6 ghz özellikleri gerekiyor. Bu kısımda 8 GB RAM ve Windows 10 64-bit işletim sistemine sahip olunmalıdır.

Performans

Oyundan en iyi performans 8 GB GPU’ya sahip PC’lerden alınır. CPU İntel’de 4.2 ghz, AMD’de de ise 3.6 ghz olmalıdır. En az 70 GB boş yer bulunmalıdır. Bu durumda oyunun grafik ayarı yüksek olurken, ortalama 1440p 60 fps ile oynanır.

Ultra

Ultra özellikte 4K çözünürlükte bir oyun deneyimi yaşanır. Oyunu bu özelliklerde kullanabilmek için GPU’nuzun 10 gb olması gerekiyor. Aynı zamanda CPU hızı İntel’de 3.6 ghz, AMD işlemcilerde ise 3.5 ghz olmalıdır.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap