İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Göbek Piercing Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Göbek Piercing Hakkında Bilmeniz Gerekenler

featured

Piercing, her bir kişi tarafından oldukça fazla sevilen bir takıdır. Kişiler piercing taktıklarında daha hoş bir görüntüye büründüklerini düşünür. Bundan dolayı da piercing takmak bu kişiler için oldukça fazla önemlidir. Piercing taktırmamın yanı sıra takılan piercingin temizliği de düşünülmedir.

Eğer temiz bir piercing değil ise ya da daha önce başka bir kişiye kullanıldı ise bu tarz piercingler takılmamalıdır. Çünkü takılan kişiden dolayı iltihap kapma olasılığı oldukça fazladır. Ya da takan kişinin bulaşıcı bir rahatsızlığı var ise bu da kişilere bulaşabilir. Yani piercing taktıracak kişiler takılan piercingin temizliğine güvenmiyor ise kendi aldıkları piercingleri yanlarında götürmelidir. Bu durum daha güvenilir olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Piercing taktırılan alan oldukça fazla temiz tutulmalıdır,
  • Göbek bölgesindeki piercingin kıyafete takılmaması için oldukça fazla dikkat edilmelidir,
  • Gerekli kremler aksatılmadan düzenli bir şekilde sürülmelidir.

Bu gibi durumlara dikkat edilir ise göbek piercing taktıran kişiler hiçbir sorun yaşamadan hoş bir görüntüye sahip olurlar. Aynı zamanda istedikleri sonuçlara da oldukça rahat bir şekilde ulaşmış olurlar.

Kişiler, piercing taktığında kendilerini bazen daha rahat hissedebilir. Bu durumun sebebi de piercingin oldukça hoş bir görüntüye sahip olmasıdır. Göbek piercing, göneği açık kıyafetler ya da bikini ve mayo gibi kıyafetler giyildiğinde kendini gösteren bir takı türüdür. Kişiler bu piercingi yaptırdıklarında bu tarz kıyafetler giyebilir. Aynı zamanda bu tarz kıyafetler giyerler ise piercing kıyafete takılmaz.

Yani birçok iyi yanları vardır. Kişiler göbek piercing yaptırırken ilk kıyafete takılabilir mi düşüncesini düşünmelidir. Eğer herhangi bir kıyafete takılır ise piercing yapılan alan daha da genişleyebilir ya da yırtıklara sebep olabilir. Yırtıklara sebep olur ise kanamalar ortaya çıkabilir hatta daha büyük kötü sonuçlar ile karşılaşılabilir. Bundan dolayı giyilen kıyafetlerin rahatlığı oldukça fazla önemlidir. Kişiler bakımdan çok buna dikkat etmelidir.

Ne Zaman Duş Almalıyım?

göbek piercing

Delimden 24 saat sonra, eğer bir iltihaplanma görülmediyse duş alınabilir.

Göbek Piercing Acıtır Mı? 

Göbek piercing yaptırır iken acıtır mı sorusu ile oldukça fazla karşılaşılır. Kişiler piercing yaptırır ike mutlaka uyuşturucu kremler sürülür ve bu kremler sayesinde hiçbir acı hissedilmez.

Göbek Piercing Ne Zaman Kapanır?

Göbek piercing kaşınıyor diyen kişilerin yaraları geçiyor demektir. Yani bu iyi bir anlam ifade eder.

Yorum Yap

Yorum Yap