1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Göbek Eritmek İçin 5 İpucu

Göbek Eritmek İçin 5 İpucu

featured

Karın bölgesindeki yağlar çoğu insanın karşılaştığı ve kurtulmak istediği sorunlardan biridir. Ayrıca bu bölgedeki fazla yağ birçok sağlık sorunuyla bağlantılıdır. Sizler için baş belası göbeğinizden kurtulmanın 5 yolunu derledik: İşte göbek eritmek için 5 ipucu!

Porsiyonlarınızı Kontrol Edin ve Alkol/Kafein Tüketimini Sınırlayın

göbek yağı

Porsiyon büyüklüğü, enerji alımında önemli bir faktördür. Bunun için daha küçük tabaklar kullanmak, yemek yerken televizyon ve telefon izlemek gibi dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmak, tabağı sebze ile doldurmak gibi yöntemler çok etkili olabilir.

Aşırı alkol tüketimi, artan göbek yağıyla bağlantılıdır. Bu nedenle tükettiğiniz alkol miktarını azaltın.

İşlenmiş Gıdaları ve Basit Şekerleri Azaltın, Yüksek Lifli Gıdalar Yiyin

Göbek Eritmek İçin 5 İpucu

Lif, bitkisel gıdaların sindirilemeyen kısmıdır. Bazı lif türleri (çözünür lif) besinlerin emilimini yavaşlatır ve tokluk hissini arttırarak tokluk hissi yaratır. Bu nedenle diyetinize yüksek lifli sebzeler, meyveler, tam tahıllar ve baklagiller ekleyin.

Şeker, glikoz ve fruktozdan oluşur. Şeker oranı yüksek bir gıda tüketildiğinde, karaciğer aşırı fruktoz yükü nedeniyle bu molekülleri yağa dönüştürür. Çok sayıda çalışma, aşırı fruktoz alımının mide ve karaciğerde yağlanmaya neden olabileceğini göstermektedir. Bu nedenle çok fazla paketlenmiş ve işlenmiş ürün tüketmek kilo alımına neden olur.

Yediğiniz Karbonhidrat Türünü Değiştirin ve Protein Açısından Zengin Yiyecekler Yiyin 

yemek

Diyetinizdeki basit şekerler, beyaz un, makarna ve pirinç gibi rafine karbonhidratları tam buğday unu, makarna veya buğday gibi karmaşık karbonhidratlarla değiştirin.

Protein, daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olan en önemli makro besinlerden biridir. Araştırmalar, gün boyunca yüksek proteinli bir kahvaltı yemenin atıştırmalıkları azaltabileceğini ve kilo vermeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Yumurta, et, tavuk, balık ve süt ürünleri ve baklagiller en iyi protein kaynaklarıdır.

Trans Yağlardan Kaçının ve Diyetinize Sağlıklı Yağları Dahil Edin

yağ

Oda sıcaklığında sıvı olan bitkisel yağlar katı hale getirmek için kimyasal olarak işlenir. Bu, yan ürün olarak zararlı trans yağlar oluşturur. Bazı araştırmalar, yüksek trans yağ alımını artan göbek yağıyla ilişkilendirmiştir. Bu nedenle yüksek trans yağ içeriğine sahip margarinlerden kaçının.

Zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve diğer bitkisel yağlar, yağlı tohumlar ve omega-3 yağ asitleri yüksek yağlı balıklar (somon, ringa balığı, sardalye ve hamsi) tüketin.

Fiziksel Aktivitenizi Arttırın

göbek yağı

Bilimsel kanıtların çoğu, belirli bölgelerdeki yağları azaltmak için hedefe yönelik egzersizler yapmanın mümkün olmadığını, bu egzersizlerin sadece o bölgedeki kasları güçlendirebileceğini ve yağ kaybının tüm vücuda yayılma eğiliminde olduğunu söylüyor. vücut bölgesi egzersiz yapmıyor. Bu nedenle yüksek yoğunluklu egzersiz, tüm vücut egzersizi ve aerobik egzersiz (kardiyo) daha etkilidir. Bu egzersizleri yapamıyorsanız, yüzme ve tempolu yürüyüş gibi yapması daha kolay olan basit egzersizleri günlük hayatınıza ekleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap