İlginizi Çekebilir
prime-time-nedir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Gelecek sezon hangi diziler devam edecek? 2018-2019
Trendlerdeki Yazı

Gelecek sezon hangi diziler devam edecek? 2018-2019

featured

Dizi sektörü bu yıl oldukça hareketli bir dönem yaşadı. Mayıs ayının gelişiyle hali hazırda yayınlanmaya devam eden bir çok dizi final ve sezon finali yapmaya hazırlanıyor. Eylül ayında hangi diziler devam edecek? Gelecek sezon hangi dizileri ekranda göreceğiz hangilerini göremeyeceğiz? Reyting yani izlenme oranlarına göre dizilerin akıbetlerini konuneydi.com takipçileri için değerlendirdik.

Öncelikle hangi kanalda hangi dizi yayınlanıyor hep birlikte göz atalım ve hafızaları tazeleyelim; 🙂
Kanal D: Siyah Beyaz Aşk, Vatanım Sensin, Arka Sokaklar, İnsanlık Suçu, Çocuklar Duymasın
ATV: Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Sen Anlat Karadeniz, Kanatsız Kuşlar, Aşk ve Mavi, Cennet’in Gözyaşları, Beni Bırakma
Show TV: Çukur, Yeni Gelin, Fi, Güldür Güldür Show
Star TV: Avlu, Jet Sosyete, Söz, İstanbullu Gelin, Adını Sen Koy, Beni Affet
Fox TV: Şevkat Yerimdar, Yasak Elma, Kadın, Savaşçı, Adı: Zehra, Bizim Hikaye
TRT1: Diriliş Ertuğrul, Payitaht “Abdülhamid”, Aslan Ailem, Kalk Gidelim, Mehmetçik Kûtulmâre

2018 Eylül ayında hangi diziler devam edecek?

Gelecek sezon devam edecek çok dizi görünüyor. Konuya Kanal D dizilerinden başlayalım. Öncelikle Kanal D’nin satılışının ardından Arka Sokaklar dizisi hariç diğer tüm dizilerin yayından kaldırılacağı iddia edildi ancak kanal yönetimi iddiaları yanıtsız bıraktı. Biz bu iddiaların doğru olmadığını düşünüp hangi dizilerin devam edebileceğini konuşalım.

Bilindiği üzere Vatanım Sensin dizisi 53’ncü bölümüyle final kararı aldı. Çocuklar Duymasın ve Siyah Beyaz Aşk’ta reytinglerde pek iç açıcı reyting alamadığı için gelecek sezon ekranlarda olması beklenmiyor. Kanal D’nin uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar gelecek sezonu garantilerken, reytinglerde büyük çıkış yakalayan İnsanlık Suçu dizisinin de gelecek sezon için şansı olduğunu düşünüyoruz.

Gelelim ATV dizilerine; gelecek sezon devam edecek dizilerin başında Sen Anlat Karadeniz geliyor. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin de devam edeceği kesin gibi ancak diğer diziler için yorum yapmak için henüz erken.

Show TV‘nin hali hazırda dört dizisi bulunuyor. Çukur dizisi ve Güldür Güldür Show gelecek sezon kesinlikle devam edecek. İnternet dizisi olarak başlayan daha sonra Show Tv ekranlarında yayınlanan Fi dizisinin gelecek sezon devam etmesi beklenmiyor.

Star TV’de yayınlanmasına kesin gözüyle bakılan dizilerin başını Avlu ve Söz çekiyor. İstanbullu Gelin dizisinin de izlenme oranları yüksek yani dizi büyük ihtimalle gelecek sezon devam edecek ancak, Jet Sostete dizisi AB reyting sıralamasında gayet iyi durumda ancak gelecek sezon devam eder mi etmez mi kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

FOX TV dizilerine gelecek olursak, Şevkat Yerimdar sezon finali yaptı bile. Yasak Elma, Kadın, Savaşçı ve Bizim Hikaye dizilerinin devam etmesi beklenirken, Adı: Zehra dizisi bu sezon yayın hayatını sonlandıracak gibi görünüyor.

TRT dizileri arasında Diriliş Ertuğrul, Mehmetçik Kûtulmâre ve Payitaht “Abdülhamid” gelecek sezon devam eder. Diğer dizilerin akıbeti belirsiz.

Dizilerden haberler geldikçe bu yazı güncellenecektir. Sizde devam etmesini düşündüğünüz veya final yapacağına inandığınız dizileri yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap