İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Game of Thrones 8. sezon ne zaman başlayacak?

Game of Thrones 8. sezon ne zaman başlayacak?

HBO'nun popüler dizisi Game of Thrones, 8. sezonuyla ekranlara veda edecek. Peki dizinin final sezonu ne zaman başlayacak?


Yayınlandığı ilk günden bu yana tüm dünyada ilgiyle takip edilen Game of Thrones, 8. sezonuyla ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Final sezonuyla ilgili söylentiler ve haberler neler?

Game of Thrones 8. sezon ne zaman başlayacak?

Son olarak 2017 yazında 7. sezonunu izlediğimiz dizinin 2 yıllık bir araya gireceği konuşuluyordu. HBO, sosyal medya üzerinden 8. sezonun 2019 yılında geleceğini doğruladı.

Entertainment Weekly’in haberine göre HBO final sezonunun 2019 Emmy Ödülleri’ne yetişmesini istiyor. Bu da 8. sezon yayın tarihi hakkında ipucu veriyor. 2019 Emmy Ödülleri 1 Haziran 2018 – 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında yayınlanan diziler arasından seçim yapacak. Hal böyle olunca Game of Thrones’un tüm bölümlerinin 31 Mayıs’tan önce yayınlanması gerek. Daha önce sezonun 6 bölümden oluşacağı açıklanmıştı. Yani işler HBO’nun planladığı gibi giderse Game of Thrones, final sezonuyla en geç 21 Nisan’da ekranlara gelecek.

Game of Thrones 8. sezon nasıl başlayacak?

Hatırlayacağınız üzere dizinin ilk sezonu Kral Robert’ın Kıştepesi’ne gelişiyle başlamıştı. Son sezonda buna benzer bir şekilde Daenerys Targaryen’ın Kıştepesi’ne gelişiyle başlayacak. Yan yana görmediğimiz, kavuşmasını istediğimiz ya da daha önce farklı taraflarda gördüğümüz karakterler Kuzey’den gelen tehlike nedeniyle bir araya gelecek.

İlk bölümden itibaren yaşayanlar ve ölüler arasındaki her şeyi belirleyecek savaşa doğru ilerleyen bir sezon izleyeceğiz. Yıllardır izlediğimiz, gelişimine tanık olduğumuz karakterlerin hikayelerinin de nasıl sona ereceğine tanık olacağız.

Çekimi 55 gün süren savaş sahnesi

Geçtiğimiz haftalarda bir set çalışanı 55 gün sürecek bir savaş sahnesinin çekiminin tamamlandığını Instagram üzerinden takipçileriyle paylaştı. Ancak kısa süre içerisinde bu paylaşımı sildi.

Yapımcıların söylediğine göre televizyon ve sinema tarihinde eşi benzeri görülmeyen bir savaş sahnesi bizleri bekliyor.

Sızıntıya karşı büyük önlemler alındı

Bildiğiniz üzere 7. sezon senaryosu sezon başlamadan önce sızdırılmıştı. İzledikten sonra gördük ki sızdırılan senaryo büyük ölçüde doğruydu. Bu durum HBO’yu bazı önlemler almaya itmiş olacak ki Jaime Lannister’ı canlandıran Nikolaj Costner-Waldau açıklamasında şu ifadelere yer vermiş;

“Çok çok katı kurallar koyuyorlar. Özellikle bu sene çılgın bir hal aldı. Senaryoyu dijital olarak alıp sahneyi çekiyoruz. Sahne bittiği anda o sahneye dair senaryoda ne varsa yok ediliyor. Mission: Impossible gibi; kendini yok ediyor!”

Yorum Yap

Yorum Yap