1. Ana Sayfa
  2. Haber

Gal Gadot, Oynayacağı ‘Cleopatra’ Filmi Hakkında Konuştu

Gal Gadot, Oynayacağı ‘Cleopatra’ Filmi Hakkında Konuştu
+ - 0

Gal Gadot, canlandıracağı Kleopatra tiplemesinin, daha önce yapılmış Kleopatra temsilleriyle hiç benzemeyeceğini söyledi. Başrolünde Gal Gadot‘un olduğu çekilmesi planlanan filmin yönetmen koltuğunda, daha önce The Falcon and The Winter Soldier ve The Handmaid’s Tale gibi popüler dizilerin yönetmenliğini üstlenmiş Kari Skogland oturuyor. Filmin çekimleri daha başlamadı fakat ünlü oyuncuyu tarihteki en bilinen imparatoriçe rolünde görecek olmak hayranlarını ve sinemaseverleri heyecanlandırdı.

Gal Gadot Dev Projenin Başrolü Oldu

Cleopatra filmi için uzunca bir zamandır çalışılmakta. Projenin başında Sony, yönetmen olarak Denis Villeneuve ismini düşünüyordu. Fakat proje Paramount Pictures tarafından üstlenildi. Başrol için ilk olarak Angelina Jolie düşünülmüştü. Ancak Wonder Woman filmleriyle ve DC’nin diğer filmleriyle öne çıkan Gal Gadot rolü kaptı. Yönetmenliğini Wonder Woman filmlerini yönetmiş olan Patty Jenkins yapacaktı fakat o da değişti. Programının dolu olması yüzünden projeden ayrılmak zorunda kalan Patty Jenkins yerini Kanada doğumlu yönetmen Kari Skogland’a bıraktı.

Gal Gadot

Bir dergiye verdiği röportajda kendi canlandıracağı Kleopatra karakterinin, diğer filmlerdekilerden nasıl farklılıkları olduğunu açıkladı. Meşhur Mısır Kraliçesini sadece çekici bir kadın olarak değil zeki bir lider olarak da yansıtacağını belirten Gadot, dünyanın bunun ihtiyaç duyduğu türden bir hikaye olduğunu belirtti.

Gal Gadot’un Cleopatra filmi, daha önce yapılan 1963 yapımı oyuncu kadrosunda Elizabeth Taylor ve Richard Burton’ı barındırmış Mısır kraliçesini merkezine alan yapımdan sonra ilk dev bütçeli film olacak. Eski yapım, En İyi Film Oscar‘ı da dahil 9 kategoride aday olmuş ve 4’ünde ödülleri elde etmişti. Ayrıca filmle birlikte Elizabeth Taylor, ikonik Kelopatra haline gelmişti.

Elizabeth Taylor
Elizabeth Taylor, Cleopatra filminden

Gal Gadot’nun 2023 yılında vizyona girmesi beklenen filmin hakkındaki söyledikleri aynen şöyle; “Pek bir şey açıklayamam ama size söyleyebilirim ki Kleopatra hikayesini onurlandıracağız. Onun sadece ne kadar seksi ve çekici olduğunu değil, aynı zamanda ne kadar stratejik ve akıllı olduğunu; bugün içinde yaşadığımız dünya üzerinde ne kadar etkisi olduğunu ve hala ne kadar etkili olduğunu göstereceğiz. Tarih boyunca çekilen tüm Kleopatra filmlerini izledim ama biz dünyanın şimdi duyması gereken hikayeyi anlatıyormuşuz gibi hissediyorum.”

Önerilen Yazı
En İyi 10 Antik Mısır Filmi (2021)

Yazar Hakkında

Yorum Yap