İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Facebook toplu mesaj silme nasıl yapılır? [2018]

Facebook toplu mesaj silme nasıl yapılır? [2018]

featured

Facebook kullanıcılarının yıllardır yaşadığı toplu mesaj silme problemine 2018 yılında da bir çözüm getirmedi. Hal böyle olunca 2 milyar aktif kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu kullanıcıları “Facebook toplu mesaj silme nasıl yapılır?” sorusuna yanıt aramaktadır. Malesef facebook’da toplu mesaj silme özelliği mevcut değildir tabi bu yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Yazının devamında anlattığımız yöntemlerle messenger‘da biriken yüzlerce mesajı tek tuşla silebilirsiniz.

FACEBOOK TOPLU MESAJ SİLME KODLARI

Bir çok İnternet platformunda biriken mesajlarınızı silmeniz için toplu mesaj silme kodları dağıtılmaktadır. Çoğu kullanıcı bu yöntemleri güvensiz bulduğu için kullanmaktan çekinirken, bir çok kullanıcıda kullanımı zor olduğu için tercih etmemektedir. Ayrıca bu kodların her zaman çalışacağının garantisini veremediğimiz için bu yazıda mesaj silme kodu yerine sizlere en güvenli yoldan mesajları nasıl sileceğinizi anlatacağız.

MOBİL UYGULAMADA TOPLU MESAJ SİLME İŞLEMİ YAPILIR MI?

Mobil uygulama ve mobil tarayıcıda maalesef toplu mesaj silme işlemlerini gerçekleştirmek mümkün değildir. Android ve iOS marketlerde toplu mesaj silme uygulamaları adı altında dağıtılan uygulamaları kullanmadan önce kesinlikle güvenliğinden emin olmalısınız. Genellikle kötü niyetli kişiler tarafından oluşturulan bu tarz sahte uygulamalar tamamen hesabınızı ele geçirmek üzere hazırlanmaktadır. Hesabınızın güvenliği için bu tarz uygulamalarla mail, kullanıcı adı ve şifre gibi özel bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayın. Bir çok kullanıcının bu hatasından dolayı hesapları kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmektedir.

PEKİ FACEBOOK TOPLU MESAJ SİLME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Yazının bu kısmına kadar mesaj silme işleminin nasıl yapılamayacağından bahsettik. Şimdi toplu mesaj silme işlemini en pratik nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Mesajları tek tek silme işlemiyle vakit kaybetmek istemiyorsanız bir bilgisayara ihtiyacınız var demektir. Dünyanın en çok kullanılan bilgisayar tarayıcısı Google Chrome üzerinden eklentilerle mesajlardan tek tuşla kurtulabilirsiniz. Bu işlem için bir çok eklenti geliştirilmiştir. Bu eklentilerden en çok bilineni de “Celilcan facebook toplu mesaj silme eklentisi”dir. Bu eklentinin dışında en çok kullanılan eklentiler şu şekiledir;

 • Messenger Cleaner,
 • Messenger Message Cleaner,
 • Messenger Message Mass Deleter,
 • Facebook – Delete All Messages,
 • Fast Delete All Messages

Yukarıda ismini verdiğimiz tüm eklentileri kolaylıkla Google Chrome Mağazası üzerinden tarayıcınıza ekleyebilir tek tuşla tüm mesajlarınızdan kurtulabilirsiniz. Yazının devamında eklenti kurmayı bilmeyen kişiler için nasıl ekleneceğini açıkladık.

TOPLU MESAJ SİLME EKLENTİLERİ NASIL KULLANILIR?

Toplu mesaj silme işlemine başlamadan önce Google Chrome tarayıcısından facebook.com adresine gidip profilinize giriş yapın. Ardından aşağıdaki adımları ve görselleri takip edin.

Google Chrome tarayıcınızın sağ üst kısmında bulunan üç nokta simgesine tıklayın.

Açılan sekmede Diğer Araçlar > Uzantılar yolunu takip edin.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra mavi yazıla yazılan Chrome Web Mağazası linkine veya aşağıdaki görselde işaretlediğimiz uzantılar sekmesine tıklayın.

Bu sekme üzerinden Chrome Web Mağazası’na giriş yapın.

Bu işlemlere kadar her şeyi doğru yaptıysanız Chrome Web Mağazası’na giriş yapmışsınız demektir. Aşağıdaki görselde ki işaretlediğimiz alana eklenti ismini yazacağız.

Yazının üst kısımlarında belirttiğimiz ;

 1. Messenger Cleaner,
 2. Messenger Message Cleaner,
 3. Messenger Message Mass Deleter,
 4. Facebook – Delete All Messages,
 5. Fast Delete All Messages eklentilerinden birini aratabilirsiniz. Biz Messenger Cleaner uygulamasının kurulumu ve kullanımını göstereceğiz. Bütün uygulamalar birbiriyle neredeyse aynı olduğu için kullanım problemi yaşamazsınız.

Eklentiyi bulduktan sonra +CHROME’A EKLE butonuna tıklayın ekrana gelen bildirime aşağıdaki gibi ‘Uzantı Ekle’ seçeneğini tıklayın.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Google Chrome’da sağ üst köşede eklenti simgesi çıktığını görüyorsanız her şey yolunda demektir. Yazının başında eklentiyi eklemeden önce tarayıcıda facebook hesabınıza giriş yapmanızı söylemiştik. Bunun nedeni eklenti simgesine tıkladığımız zaman facebook konuşma sayfanızın açılacak olmasıdır.

Eğer aşağıdaki görsel gibi konuşma sayfanıza ulaşmışsanız tek yapmanız gereken tekrar eklenti simgesine tıklayarak silme penceresine ulaşmak olacak. Delete All Messeges seçeneğine tıklarsanız tüm konuşmalar otomatik olarak silinecektir. Tüm konuşmaları silmek yerine sadece seçtiğiniz konuşmaların silinmesini istiyorsanız Choose & Delete butonuna tıklayın ve seçtiğiniz konuşmaların silinmesini sağlayın.

Yorum Yap

Yorum Yap