1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Evde Kilo Verme Yöntemleri 2021-2022

Evde Kilo Verme Yöntemleri 2021-2022
+ - 0

Değişen yaşam stili nedeni ile insanların günlük aktiviteleri ve yemek yeme kültürleri de oldukça değişmiştir. Artık insanlar daha az hareket etmeye ve daha çok hazır gıda tüketmeye başlamışlardır. Bu nedenle de kilo günümüz gündeminde en çok sorun edilen sıkıntılardan bir tanesi haline gelmiştir. Başta kadınlar olmak üzere pek çok insan hatta dünya nüfusunun büyük bir kısmı fazla kilolar ile savaş veriyor. Bunlar ile baş etmek için evde kilo verme yöntemleri sürekli olarak araştırma konusu halindedir. Beslenme alışkanlıklarını düzenlemek, düzenli uyumak, sağlıklı beslenmek, abur cuburlardan uzak durmak, düzenli olarak hareket etmek ve egzersiz yapmak bu yöntemlerden sadece bir kaçıdır.

Detoks Suyu

Detoks Suyu
Detoks Suyu

İçerisinde bulunan mineral ve bileşenler sayesinde sağlığımız için oldukça faydalı olan detoks suları sadece kilo vermek isteyen insanların değil formunu korumak ve sağlıklı kalmak isteyen insanların da ilgi odağı olmuş durumdadır. Metabolizmaya oldukça faydası olduğu bilinen detoks suları kilo vermek isteyenler için oldukça faydalıdır. Bir sürahinin içerisine bir kaç dilim elma ve çubuk tarçın ekleyerek gün boyunca dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

Düzenli Uyku ve Erken Uyku

Erken Uyku

Düzenli uyku uyumak sağlıklı kalmamız adına vücudumuz için oldukça önemli bir unsurdur. Vücudumuzun dinlenmesi gün içinde zinde olmamız ve egzersiz yapabilmemiz için oldukça önemlidir. Çok fazla uyku uyumak vücudu tembelleştirerek kilo almaya neden olur. Az uyumak ise vücut için yine zararlıdır. Bu nedenle uzmanlar 7-8 saat uyumanın yeterli olduğunu söylüyorlar. Kilo vermek isteyenler uyku düzenlerine mutlaka dikkat etmelidirler.

Beslenme ve egzersizin yanında düzenli uyku uyumak da oldukça önemli bir unsurdur. Çok uyumak kadar az uyumak da hem sağlık hem de kilo için zararlıdır. Bu nedenle yeterli uyku uyumak çok önemlidir. Yeterli uyku uyumanın yanında belli saatlerde uyku uyumanın önemi vurgulanmıştır. Uzmanlar gece en geç saat 22.00’da yatağa girilmesi gerektiğini söylüyor. Kilo vermek isteyen insanların bu kurala uymaları ve bu uyku düzenini devamlı bir hale getirmeleri onlar için oldukça fayda sağlayacaktır.

Yeşil Çay

Yeşil Çay
Yeşil Çay

İçerisinde bulunan bileşenler sayesinde oldukça sağlıklı olan yeşil çay yine metabolizmanın düzenlenmesinde büyük bir rol oynuyor. Kafein kadar enerji verdiği için uzmanlar tarafından kafeinin sağlıklı hali olarak da adlandırılan yeşil çay gün içinde rahatlık ile tüketebileceğiniz bir kilo verme yöntemidir. Yeşil çayı aktarlardan ya da marketlerden alarak dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

Karanlıkta Yemek Yememek

Karanlıkta Yemek Yememek

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda karanlıkta yemek yemesi istenilen insanların aydınlıkta yemek yenmesi istenilen insanlara karşı çok daha az yemek yedikleri kanıtlanmıştır. Bu duruma sebep olarak karanlıkta yemek yenildiğinde insanların yedikleri yemeği görmediklerinden ne olduğundan endişe duyup az yemek yemeleri gösteriliyor. Bunun için uzmanlar karanlıkta yemek yemenin kilo vermek için oldukça faydalı bir yöntem olduğunu söylüyor. Bu yöntemi evlerinizde deneyerek test edebilirsiniz.

Abur Cubur Tüketmemek

Abur Cubur Tüketmemek

Abur cubur tüketimi günümüzde bulunan en büyük sorunlardan bir tanesi haline gelmiş bulunuyor. Bu da beraberinde kilo alma problemini getiriyor. Abur cubur gıdaları çok fazla yağ ve şeker içerdiğinden vücutta direkt yağ olarak depolanırlar. Bu da çok çabuk ve çok dengesiz kilo alınmasına sebep olur. Bu nedenden ötürü kilo vermek isteyen kişiler abur cubur tüketimini en aza indirmek mecburiyetindedirler. Abur cuburla beraber fazla yağ ve şeker tüketimini azaltmalarıda onlar için olumlu sonuçlar gösterecektir.

Baharat Kullanımı

Baharat Kullanımı
Baharatlar

Fazla yağ ve şeker tüketiminin zararlı olduğu gibi fazla baharatlı gıda tüketimi de bizler için zararlıdır. Baharatlar iştah açıcı özellik gösteren gıda ürünleridir. Bu nedenle kilo vermek istiyorsanız fazla baharatlı yemeklerden uzak durmanız gerekir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap