İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. 2021’in En Yeni Bilim Kurgu Uzay Filmleri

2021’in En Yeni Bilim Kurgu Uzay Filmleri

featured

Uzun ve yorucu bir pandemi ile mücadele dönemi sonrasında aşılama çalışmalarında mesafe kat edilmesi sonucu, özellikle 2021 yılının son aylarında sinema sektörü beklediği ivmeyi nihayet yakaladı. Üst üste gösterime giren çok sayıda film seyirci ile buluşurken, izleyicilere rehberlik edecek en iyi film listeleri de peşi peşine yayınlanmaya başladı.

Biz de bu yazımızda, 2021 yılının en yeni bilim kurgu uzay filmleri listesini sizlere özel hazırladık. Bilim kurgu meraklıları bu özel listemizde, geçtiğimiz yıl vizyona giren en yeni ve en iyi filmleri bir arada bulabileceksiniz. İşte, 2021 yılının en yeni bilim kurgu uzay konulu on filminin yer aldığı listemiz;

Kaçak Yolcu (2021)

Konusu;

Yönetmen koltuğunda Joe Penna ismini gördüğümüz Kaçak Yolcu, Mars’a yolculuk yapan bir grup insanın yaşadıklarına odaklanıyor. Dünya’dan uzaklaşan uzay gemisinde bir kaçak yolcunun olduğunun öğrenilmiştir. Azalan kaynaklarda göz önüne alındığında bu kaçak ile ilgili bir karar verilmesi gerekecektir.

Kaos Yürüyüşü (2021)

Konusu;

Doug Liman’ın yönettiği Kaos Yürüyüşü, Yeni Dünya’nın uzak bir gezegeninde yaşananları anlatıyor. Todd Hewitt’in da yaşadığı bu yeni dünyada ortaya çıkan bir virüs, hayatı cehenneme çevirmiştir. İnsanların, birbirlerinin düşüncelerinden parçalar görmesine neden olan virüs, Viola isimli bir kızın yanında etkisini kaybetmektedir. Artık Todd ve Viola için amansız bir mücadele başlamıştır.

Oksijen (2021)

Konusu;

Oksijen filminde, genç bir kadın bulunduğu odada dondurucu bir soğuklukta uyanır. Bu odaya nasıl girdiğini bilmemektedir. Başına gelenlere bir anlam vermeye çalışan bu genç kadının, hayatta kalabilmesi için bulunduğu odadan çıkabilmenin bir yolunu bulması gerekmektedir. Oksijen’in yönetmenliğini ise Alexandre Aja yapıyor.

Gezginler (2021)

Konusu;

Senarist ve yönetmen olarak Neil Burger ile karşılaştığımız Gezginler, yeni keşfedilen bir gezegene koloni kurmak amacıyla gönderilen genç astronotların yaşadıklarını konu alıyor. Yolculuk esnasında uzay gemisinin tecrübeli kaptanının gizemli ölümü üzerine, genç mürettebat ne yapacaktır? Bu genç astronotlar, vahşi ve hayvani duygularına boyun eğecekler mi?

Yarının Savaşı (2021)

Konusu;

Yarının Savaşı, işgal altına alınan dünyada insanların uzaylılarla mücadelesini konu ediyor. İnsanlık, bu önemli savaşta yenilgiye uğramıştır. Artık değişen düzene karşı tek umut, bilim insanlarınca yetiştirilecek yeni askerlerdedir. Bakalım, insanlık geleceğine tekrar yön çizebilecek mi? Heyecan dolu bu filmin yönetmenliğini ise Chris McKay yapıyor.

Space Sweepers (2021)

Konusu;

Yönetmenliğini Sung-hee Jo’nun yaptığı Güney Kore yapımı Space Sweepers, The Victory adı verilen ve uzay çöpü toplamakla görevli bir uzay gemisinin mürettabatının yaşadıklarını konu alıyor. 2092 yılında geçen filmde, Dorothy isimli bir insansı robot keşfeden mürettabat, yapacakları takas esnasında korkunç sırların da açığa çıkmasına neden olmuştur.

Koloni (2021)

Konusu;

Tim Fehlbaum’un yönettiği Koloni, astronot Blake’in zorlu seçimlerine odaklanıyor. Yaşanan küresel felaket sonrası, Kepler 209 gezegenine göç olur ancak bu gezegenin atmosferi insanları kısır hale getirmektedir. Dünyada yeniden yaşam kurulup kurulamayacağını anlamak için bir kapsül dünyaya gönderilir. Fakat kapsül dünya atmosferine girdiği sırada kontrolden çıkar. İnişten ise yalnızca astronot Blake sağ çıkar. Artık Blake’in önünde, insanlığın kaderini etkileyecek seçimler vardır.

Dune: Çöl Gezegeni (2021)

Konusu;

Yönetmen koltuğunda Denis Villeneuve’nun oturduğu ve 2021 yılının en iddialı filmlerinden olan Dune: Çöl Gezegeni, Paul Atreides’in hikayesine odaklanıyor. Galakside farklı noktalarında bulunan gezegenler, birbirlerine rakip feodal ailelerce yönetilmektedir. Bu evrende baharat ise en değerli kaynaktır ve yalnızca çöl gezegeni Arrakis’den elde edilebilmektedir. Bakalım Paul ve ailesi Arrakis’in kontrolünü yeniden ele geçirebilecek mi?

Settlers (2021)

Konusu;

Yönetmenliğini Wyatt Rockefeller’ın yaptığı Settlers, Dünya’dan Mars’a göçen bir ailenin yaşam mücadelesini konu ediyor. Bu aile, daha iyi bir hayat için Mars’ın ücra bir noktasına yerleşmiştir. Ancak bu ailenin huzuru yaşadıkları bölgeye yabancıların gelmesi ile bozulur. Yabancıların gelmesinden sonra aile, hayatta kalabilmek adına zorlu bir mücadelenin içerisine girecektir.

Cosmic Sin (2021)

Konusu;

Baş rollerinde Bruce Willis ve Frank Grillo’nun yer aldığı Cosmic Sin, savaşçılar ile bilim insanlarının hikayesini konu alıyor. Dünyamız uzaylıların istilasına uğramıştır. Bu istilaya karşı hareket eden bir grup savaşçı ile bilim insanı ise amansız bir savaşın içine girmiştir. Bakalım, bu acımasız savaş, insanlığın kaderini nasıl etkileyecek?

Yorum Yap

Yorum Yap