İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hayvanlar

En Tatlı Ve Sevecen Köpek Cinsleri

En Tatlı Ve Sevecen Köpek Cinsleri
+ - 0

Sadakatleriyle bizleri mutlu eden köpekler, sevecenlikleri ve dostluklarıyla bizlere kendilerini kanıtlamış canlılardır. Kendilerimizi onların yanında güvende hissederiz. Bizleri hayatları pahasına da olsa koruyan köpekler sadakatleriyle ön plana çıkarlar. Bu canlılar insanların evlerin, iş yerlerini ve sürülerini güvenle korurlar. Artık günümüzde köpekler evlerde yerlerini aldılar. Sevecenlikleriyle insanların gönüllerine taht kurmaya devam ederler.

İnsanlara en yakın varlıklar olduklarından sevecen ve tatlı köpekler tercih edilir. Zararsız olduklarından kişiler evlerinde güvenle beslerler. İnsanların her hizmetini yaparlar ve birer arkadaşlık görevini üstlenirler. Sahiplerinin canları hiç sıkılmaz. Çünkü köpekleri ailenin fertleri olarak görürler. Her şeylerini onlara teslim ederler. Birer bekçi olarak da görevlerini yerlerine getirirler. Sizler için En Tatlı Ve Sevecen Köpek Cinslerini bir araya getirdik!

Labrador Retriever

Labrador Retriever
Labrador Retriever

En cana yakın köpekler arasında labrador retriever köpekler gelir. Labrador retriever köpek cinsleri oldukça arkadaş yanlısı olup ve cana yakın köpeklerdir. İnsanlara yani sahiplerine hizmet etmeyi çok severler. Sahibinden sevgi ve ilgi gördüğünde labrador retriever köpekler daha çok sahiplerine bağlanırlar. Oldukça zeki olmaları da kişilerin daha çok dikkatini çeker ve tercih edilen bir köpek olur.

Golden Retriever

Golden Retriever
Golden Retriever

Golden Retriver cinsi köpekler yüzmeyi çok severler. Yüzmeyi çok da iyi bilirler ve çok hızlı koşarlar. Diğer cinslere göre daha iyi koşan bu cins arama kurtarma işlerinde de kullanılabiliyor. Evde çok uysaldır. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla arası çok iyidir. Tüyleri sık sık taranması gerekir ve evde havlamayı sevmez. Daha fazla bilgi edinmek için tıklayın

Pug

Pug
Pug

Irk olarak en eski köpek cinslerinden biri olan pug ırkı farklı özelliklere sahiptir. Pug cins, köpeklerin en belirgin özelliği ne renk olurlarsa olsunlar burunlarının basık ve siyah olmasıdır. Pug köpekler evde beslenmeye oldukça meyillidir fakat bakımları zordur. Sürekli bakım isteyen pug köpekler ilgi gördükleri zaman sahiplerine sonsuz sevgilerini gösterirler. Pug köpekler oldukça tembel bir yapıya sahiptirler. Sürekli oturarak veya uzanarak zamanlarını geçirebilirler.

İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldog
İngiliz Bulldog

Kocaman kafasıyla ve kısa bacaklarıyla ve yüzünde ki buruşuklukla en tatlı ve sevecen köpekler arasında gelir. İngiliz bulldog köpekler tembelliğiyle de dikkat çekerler. Çok hareketli köpekler değildirler. Fakat sahiplerine olan bağımlılıkları dikkat çeker. Asık suratlı olmalarının aksine oldukça sevimli ve nazik köpeklerdir. Her zaman vakitlerini sahiplerinin yanında geçirmek isterler. Tek dezavantajları horlamaları ve salya akıtmalarıdır. Çok sevecen ve tatlı bir cinse sahiptirler.

Newfoundland

Newfoundland
Newfoundland

Adını Kanada’nın Newfoundland’dan alan cins iri bir yapıya sahiptir. 70 kg ağırlığa kadar çıkabilen köpek cinsi çok nazik bir köpek cinsidir. Eğitim verildiği zaman hızlı bir şekilde benimseyebilen bu köpekler diğer canlılara karşı da oldukça naziktir. Sahiplendikleri zaman da sahiplerine hızlı bir şekilde alışır ve sahiplerine çok fazla güvenirler. İnsanlarla beraber olmayı çok severler. Ayrıca doğada yaşamayı da çok sevdiklerinden çiftliklerde ve bahçelerde de beslenirler.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap