İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. En iyi araba yarışı temalı filmler

En iyi araba yarışı temalı filmler

En iyi araba yarışı temalı filmleri listeledik. Hangi filmi izleyeceğinize karar veremiyorsanız en iyi yarış filmleri listemize göz atabilirsiniz.

featured

Arabaların asfaltı ağlattığı, hızlarıyla aksiyon sahnelerine heyecan kattığı unutulmaz filmleri sizler için listeledik. İşte otomobil tutkunlarının hayranlıkla takip ettiği, izleyenlerin nefesi kesen, hız limitlerini aşan en iyi araba yarışı temalı filmler;

8) Need For Speed (Hız Tutkusu)

Tüm dünyayı etkisi altına alan konsol oyunu 2014 yılında filmler uyarlandı. Serinin tüm oyunları büyük ilgi görünce, beyaz perdeye taşınması adeta kaçınılmaz oldu. Yönetmenliğini Scott Waugh yaptığı Amerikan aksiyon filmi orjinal ismiyle Need For Speed listemizde sekizinci sırada.

7) Transporter (Taşıyıcı)

2002 yılında vizyona giren yapım büyük ilgi görünce devamı geldi. 2005, 2008 ve 2015’te serinin devam filmleri yayınlandı. Hız tutkunlarına fazlasıyla cazip gelen Transporter (Taşıyıcı) listemizde yedinci sırada.

6) Day of Thunder (Yıldırım Günleri)

Tom Cruise, Nicole Kidman’ın başrollerin      de olduğu araba yarışı temalı aksiyon filmiydi. 1990 yılında vizyona giren yapım özellikle araba yarışı sahnelerindeki çekimleriyle rakiplerine parmak ısırttır. Day of Thunder (Yıldırım Günleri) filmi listemizde altıncı sırada.

5) Speed (Hız Tutkunları)

Yönetmenliğini Scott Waugh yaptığı ve senaryosu George Gatins tarafından yazılan film 1994 senesinde vizyona girdi. En iyi ses ve efekt dallarında akademi ödülünü kazanan yapımın devamı niteliğinde çekilen film beklendiği kadar ilgi görmedi. Hız Tutkunları (Speed) listemizde beşinci sırada.

4) Gone In 60 Seconds (60 Saniye)

Orjinali 1974 çevrilmesine rağmen 2010 yılı versiyonu çok daha ses getirdi. Nicolas Cage ve Angelina Jolie gibi iki yıldızın oynadığı, bol araba sahneleriyle dolu aksiyon filmi. Listemizde dördüncü sırada 60 saniye.

3) Taxi (Taksi)

Fransız yapımı film ilk 1998 senesinde vizyona girdi. Büyük beğeni toplayan yapımın daha sonra arka arkaya 3 filmi daha çekildi. Yapımını Luc Besson’ın üstlendiği otomobil severlerin en çok sevdiği yapımlardan biri olmayı başardı. Taxi filmi listemizde üçüncü sırada.

2) Rush (Zafere Hücum)

Gerçek bir formula hikayesinin anlatıldığı süper hızlı bir film. Otomobil severlerin, özellikle formula 1 takipçilerinin büyük alkışını toplayan yapım 2013 senesinde vizyona girdi. Listemizde ikinci sırada Rush.

1) The Fast And The Furious (Hızlı ve Öfkeli)

Ve geldik zirveye. İlk kez 2001 yılında vizyona giren film zamanla efsaneye dönüştü. Arka arkaya sekiz kez serisi çekilen yapımın etkisi tüm dünyayı sardı. Hız ve araba tutkunlarının favorisi haline gelen seri izleyiciyi aksiyona doyurmayı başardı. Hızlı ve Öfkeli listemizde birinci sırada.

En iyi araba yarışı temalı filmleri siz değerli ziyaretçilerimiz için listeledik.

Yorum Yap

Yorum Yap