İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Film Öneleri – En İyi 10 Zombi Filmi

Film Öneleri – En İyi 10 Zombi Filmi
Zombi Filmi
+ - 0

Beyaz perde ya da bir diğer ifade ile sinema çoğu insan için vazgeçilmez sosyal aktivitelerin başında geliyor. Farklı türlerde filmlerin yer aldığı sinemalar ise, her türden film meraklısına aradığını bulabilme imkanı sağlıyor. Macera, aksiyon, bilim kurgu, korku, gerilim, romantizm, komedi gibi farklı türler arasında özellikle son yıllarda zombi filmleri de öne çıkıyor. Sinemaseverler için her türden en iyi film listeleri oluşturulurken, biz de bu yazımızda geçmişten günümüze en iyi zombi filmlerini sizler için bir araya getirdik. İşte, meraklılarının başucu listesi haline gelecek, şimdiye kadar ki en iyi on zombi filmi;

Planet Terror (2007)

Konusu;

Yönetmen koltuğunda Robert Rodriguez’in oturduğu Planet Terror (Dehşet Gezegeni), 2007 yapımı “zombi temalı” bir korku aksiyon filmidir. Oldukça başarılı olan ve listemizde kendisine yer bulan Planet Terror’de, gerçekleştirilen bir biyolojik silah deneyi sonrası, bu deneyin yan etkisi sonucu ortaya çıkmış zombi benzeri yaratıklar ile mücadele etmek zorunda kalan bir grup insanın heyecan dolu hikayesi anlatılıyor.

Shaun of the Dead (2004)

Konusu;

Edgar Wright imzalı Shaun of the Dead (Zombilerin Şafağı), 2004 yılında vizyona giren komedi ve korku unsurları barındıran bir korku filmidir. Shaun hayatı tıkanma noktasında biridir ve annesi ile kız arkadaşının neden olduğu problemlerle uğraşmaktadır. Bu sırada zombilerin tekrar dirilmesi üzerine Shaun, en iyi arkadaşı Ed ile birlikte hareket ederek, sevdiklerini zombilerin saldırısından kurtarmak zorundadır.

Zombieland (2009)

Konusu;

Yönetmenliğini Ruben Fleischer’ın üstlendiği korku – komedi tarzında bir zombi filmi olan Zombieland, 2009 yılında seyirci ile buluşmuştur. Zombilerin ele geçirmiş olduğu dünyada, bir grup sağlıklı insan hayatta kalmaya çalışmaktadır. Alışılagelmiş klişe zombi filmlerine benzemeyen Zombieland, eğlenceli bir bakış açısından zombi dünyasını farklı bir şekilde seyirciye aktarıyor.

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (2015)

Konusu;

Christopher Landon tarafından yönetilen ve 2015 yılında vizyona giren Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (İzciler Zombilere Karşı), listemizde yerini alan önemli yapımlardan biridir. Filmde, son kamplarının öncesinde üç izci, yaşadıkları kasabayı zombi salgınından ve saldırısından kurtarmaya çabalarken, arkadaşlığın da gerçek manasını keşfederler.

Dawn of the Dead (2004)

Konusu;

Zack Snyder’ın yönettiği ve 2004 yılında seyirci ile buluşan Dawn of the Dead (Ölülerin Şafağı), zombilere karşı zorlu bir mücadeleyi ele alıyor. Açıklanamayan bir veba salgını sonucu insanlar, hayatta kalmak amacıyla insan eti arayan korkunç zombilere dönüşmüştür. Wisconsin’de bir grup insan ise bir alışveriş merkezine sığınmıştır. Bakalım, bu bir grup insan hayatta kalmayı başaracak mı?

Train to Busan (2016)

Konusu;

2016 Güney Kore yapımı olan ve yönetmenliğini Sang Ho Yeon’un üstlendiği Train to Busan’da (Zombi Ekspresi), Güney Kore’de yaşanan bir zombi virüsü yayılması sonrası, Seul’den Busan’a doğru giden trende bulunan yolcuların hayatta kalma mücadelelerini konu alıyor.

Rec (2007)

Konusu;

Rec (Ölüm Çığlığı), 2007 yapımı bir korku filmidir. Gazeteci olan Angela ile kameraman Pablo, itfaiyecilerin konu edildiği bir programı hazırladıkları sırada gelen ihbar ile, itfaiyecilerle beraber ihbarın yapıldığı eve giderler. Gittikleri evde, bir ev kazası ile karşılaşmayı beklerken, dehşet verici boyutlarda bir olay ile karşı karşıya kalırlar.

Warm Bodies (2013)

Konusu;

Warm Bodies (Sıcak Kalpler), Isaac Marion’un “Sıcak Bedenler” isimli romanından uyarlanan ve Jonathan Levine tarafından yönetilen 2013 yapımı, komedi ögeleri de taşıyan romantik – zombi filmidir. Filmde genç bir kadın ile bir zombinin arasındaki romantik ilişki anlatılır. Filmin ayırt edici yönü ise zombinin bakış açısından konunun seyirciye aktarılmasıdır.

Zombie Honeymoon (2004)

Konusu;

David Gebroe tarafından yönetilen Zombie Honeymoon (Zombi Balayı), bir aşk hikayesi etrafında dönen korkunç seçimleri konu alıyor. Danny ve Denise balayına çıkmış bir çifttir. Balayı sırasında saldırıya uğrayan Danny, ete özlem duyan bir zombiye dönüşür. Denise, artık kocasını koruma arzusu ile ona karşı duyduğu korku arasında kalır.

28 Weeks Later (2007)

Konusu;

2007 yapımı 28 Hafta Sonra filminde, Don ve Alice, tüm İngiltere’yi etkileyen virüs saldırısı sonrasında kurtulan bir grup insanla beraber bir eve sığınırlar. Ancak virüsten etkilenen ve mutant haline dönüşenler burayı bulurlar ve sağlıklı insanları öldürmeye başlarlar. Alice zor durumdayken, Don kendi canının derdine düşer ve kaçar.

Yazar Hakkında

Yorum Yap