1. Ana Sayfa
  2. Sinema

En İyi 10 Aksiyon Filmi

En İyi 10 Aksiyon Filmi
+ - 0

Adrenalin, macera ve gerilimi sevenler için aksiyon filmleri en iyi tercih olacaktır. Günün yorgunluğunu filmin içeriği ile unutturacak, heyecan dolu bir zaman yaşatacak filmlerin başında gelen aksiyon filmlerini sizler için bir araya getirdiğimiz En İyi 10 Aksiyon Filmi listesinde herkesin zevkine hitap edecek ve sizleri çok fazla heyecanlandıracak her türlü film bulunmaktadır.

The Dark Knight (2008)

the dark knight

The Dark Knight

Konusu:

Batman suça karşı olan savaşını daha da ilerletmekle birlikte, Teğmen Jim Gordon ile Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımı sayesinde, şehrin sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden kalanları temizlemektedir. Bu ortaklığın iyi geldiği açıktır, fakat ekip kısa bir sonra kendini, Joker olarak tanınan ve Gotham şehrinde yaşayanları daha önce dehşete boğmuş olan suç dehasının yaratmış olduğu karmaşaların ortasında bulur.

Orijinal Adı: The Dark Knight

Film Türü: Aksiyon

Vizyon Yılı: 25 Temmuz 2008

IMDb Puanı: 9.0

Film Süresi: 2 saat 32 Dk.

IMDb’de inceleyin

The Matrix (1999)

the matrix

The Matrix

Konusu:

Neo, çok tehlikeli bir adam olan Morpheus’un tüm gerçekleri bildiğine inanmaktadır. Bir gün Neo, kendisini farklı bir dünyaya götürecek güzel bir yabancı olan Trinity ile tanışır. Trinity’in götüreceği dünyada, Neo Morpheus’u bulacak ve Matrix hakkındaki tüm gerçekleri öğrenecektir. Neo tam olarak kavrayamadığı şeyler ile yaşamını sürdürmektedir. Ama asıl merak ettiği soru: “Matrix nedir?”

Orijinal Adı: The Matrix

Film Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu

Vizyon Yılı: 3 Eylül 1999

IMDb Puanı: 8.8

Film Süresi: 2 saat 15 Dk.

IMDb’de inceleyin

Heat (1995)

heat

Heat

Konusu:

Bir zamanlar Chicago’da bir polis memuru olarak görevini yapan Chuck Adamson’un 1960 yıllarında peşinde olduğu Neil McCauley adındaki suçluyu yakalama girişimlerini anlatmaktadır. Bu filmde sadece suçluların hayatı değil aynı zamanda onları kovalayan polislerin de hayatları anlatılmaktadır.

Orijinal Adı: Heat

Film Türü: Aksiyon, Suç, Polisiye

Vizyon Yılı: 1 Mart 1996

IMDb Puanı: 8.2

Film Süresi: 2 saat 51 Dk.

IMDb’de inceleyin

Inception (2010)

inception

Inception

Konusu:

Don Cobb çok yetenekli olan bir hırsızdır. Aynı zamanda bilinçaltındaki sırları açığa çıkarmak ve o sırları çalmak karakterin uzmanlık alanları arasındadır. Bu özelliği, kurumsal casusluğun yeni dünyasının aranan isimlerinden olmasını sağlamıştır. Cobb’a bu durumdan kurtulması için bir fırsat sunulmuştur. Ancak Cobb ile takımındakiler tam tersi olacak şekilde davranmaya başlarlar. Bu kez görevleri fikir çalmak değil fikir yerleştirmek olacaktır.

Orijinal Adı: Inception

Film Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim

Vizyon Yılı: 8 Temmuz 2010

IMDb Puanı: 8.8

Film Süresi: 2 saat 28 Dk.

IMDb’de inceleyin

Baby Driver (2017)

baby driver

Baby Driver

Konusu:

Çocuksu olan görüntüsüne rağmen harika bir araba kullanma yeteneği olan Baby, büyük soygunlar organize eden Doc için soygunların olay yerlerine götüren ve kaçışlarını sağlayan şoförleri olarak çalışmaktadır. Bir gün banka soygununun ardından kaçmak için sürücülük yaparken suç lideri ile kesişen yolu ile artık onun için çalışma zorunda kalır. Fakat girmiş olduğu bu iş başarısızlıklar ile sonuçlanmaya mahkûmdur. İşler ters gittiğinde ise peşine düşen insanlardan kaçmak zorundadır.

Orijinal Adı: Baby Driver

Film Türü: Aksiyon, Polisiye

Vizyon Yılı: 30 Haziran 2017

IMDb Puanı: 7.6

Film Süresi: 1 saat 53 Dk.

IMDb’de inceleyin

Inglourious Basterds (2009)

Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

Konusu:

Avrupa’nın bir köşesinde Teğmen Aldo Raine, Yahudi askerler tarafından kurulan düşmana karşı misilleme yapmak amacıyla organize etmektedir. Aynı zamanlarda düşmanları tarafından “piçler” yakıştırmasıyla tanınan Riane’ın grubu ise Nazi Almanya’sının önde gidenine zarar vermeyi kendine görev bilmiştir. Bu intikam alma planları ile hepsinin kaderleri kesişecektir.

Orijinal Adı: Inglourious Basterds

Film Türü: Aksiyon, Dram, Gerilim, Savaş

Vizyon Yılı: 21 Ağustos 2009

IMDb Puanı: 8.3

Filmin Süresi: 2 saat 33 Dk.

IMDb’de inceleyin

Guardians Of The Galaxy (2014)

Guardians Of The Galaxy

Guardians Of The Galaxy

Konusu:

Evrenin tüm kontrolünü ele geçirmeye çalışanları durdurmaya çalışan suçluların hikayesini anlatmaktadır. Star-Lord lakabı ile Peter Quill, esrarengiz olan küreyi çalınca güçlü, ihtiraslı ve hırslı kötü adam olan Ronan’la başı derde girecektir.

Orijinal Adı: Guardians Of The Galaxy

Film Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu

Vizyon Yılı: 1 Ağustos 2014

IMDb Puanı: 8.3

Filmin Süresi: 2 saat 2 Dk.

IMDb’de inceleyin

Mad Max: Fury Road (2015)

Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

Konusu:

Nükleer bir savaşın ardından dünya, çöllerin çok fazla yaygınlaştığı, susuzluk problemlerinin arttığı bir yer haline gelmiştir. Bu sebeplerle de medeniyet çöküşe doğru gitmiştir. Hayatta kalma içgüdüsü yüksek safhada olan Max, eşi ve çocuğunu birlikte kaybetmenin ardından huzuru ararken, savaş çocukları tarafından esir alınmıştır.

Orijinal Adı: Mad Max: Fury Road

Film Türü: Aksiyon, Fantastik, Bilim Kurgu

Vizyon Yılı: 15 Mayıs 2015

IMDb Puanı: 8.1

Filmin Süresi: 2 saat

IMDb’de inceleyin

Skyfall (2012)

Skyfall

Skyfall

Konusu:

MI6 saldırıya uğrar bu nedenle de kurumun değerleri en temelden sarsılır. M’e karşı olan bir sadakat testinden geçen ajan James Bond kişisel olan bedeller ağır bile olsa, tehditleri bulup ne olursa olsun yok etmelidir.

Orijinal Adı: Skyfall

Film Türü: Aksiyon, Gerilim, Casusluk

Vizyon Yılı: 2 Kasım 2012

IMDb Puanı: 7.8

Filmin Süresi: 2 saat 23 Dk.

IMDb’de inceleyin

1917 (2019)

1917

1917

Konusu:

Dünya Savaşında askerlerin hayatlarını etkileyecek bir mesajı iletmek ile görevlendirilen iki askerin hikâyesini anlatmaktadır. I. Dünya Savaşında Britanya askeri Kıdemsiz Onbaşı Schofield ile Kıdemsiz Onbaşı Blake gerçekleştirilmesi güç olan göreve atanırlar. Görevleri, düşman bölgesine geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek olan mesajı iletmektir.

Orijinal Adı: 1917

Film Türü: Aksiyon, Dram, Savaş

Vizyon Yılı: 25 Aralık 2019

IMDb Puanı: 8.3

Filmin Süresi: 1 saat 59 Dk.

IMDb’de inceleyin

Yazar Hakkında

Yorum Yap