1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. En güzel kız isimleri ve anlamları (2021)

En güzel kız isimleri ve anlamları (2021)

En güzel kız isimleri ve anlamları (2021)

Bebek bekleyenler ebeveynler ve anne ve baba adayları artık bebeklerine herkeste bulunmayan ve özel olabilecek isimler düşünüyor. Ayrıca Türkçe karakterin isimde az olması da ebeveynler tarafından araştırılan bir konu. 2021’e veda ederken bir yandan da yeni yılda doğacak minik mucizelere isimler bulalım dedik.

İşte 2021 yılının en güzel ve popüler kız isimlerini ve anlamlarını sizler için hazırladık.

Arya

Özellikle müziğe ilgili ailelerin tercih ettiği bir isim olan Arya; opera eserinde solistlerden birinin orkestra eşliğinde söylediği, kendi içinde bütünlüğü olan şarkı anlamına geliyor. Arya aynı zamanda denizcilikte de kullanılıyor. Öte yandan Avrupa kültüründe Arya soylu anlamına geliyor.

Dünya

Çocuklara konulan isimler her geçen gün daha da ilginçleşiyor. Kainat ismi bildiğiniz gibi 2013 yılında çok popüler olmuştu. Bu sene ise Dünya ismi yükselişte. Dünya bildiğiniz gibi yeryüzü anlamına geliyor.

Anais / Anise

Anais veya Anise olarak kullanılan bu ismin birkaç farklı anlamı var. Anise; erdemli, çok düşünen, yıkılmayan, savaşçı ruhlu, yılmayan ve kültürel açıdan zengin anlamına geliyor. Öte yandan Anais ise, Persliler’in taptığı Venüs anlamına geliyor. Dileyen kulağa daha yabancı gelen Anais ismini dileyen ise Anise ismini kullanıyor.

Amara

Kulağa yabancı gelen bir başka isim daha… Amara anlam olarak ‘bozulmaz’ manasında kullanılıyor. Yurt dışında da rahatlıkla kullanılacak ve anlaşılabilecek bir isim.

Şebnem

Rock müziğin Türkiye’deki Şebnem Ferah’ı hepimiz tanıyoruz adı havada buğu durumunda iken gecenin serinliğiyle yerde veya bitkilerin üzerinde toplanan su damlacıkları, çiy anlamına geliyor.

Mila

Son zamanlarda en sık tercih edilen isimler arasında yer alan Mila, ‘canım’ ve ‘bir tanem’ anlamlarında kullanılıyor. Mila ismi hem kulağa hem de göze hitap ediyor dersek yanlış olmaz herhalde…

Erva

Erva, Hz. Muhammed’in halasının ismi. Çok güzel ve genç olan, son derece cesur ve yiğit kişi anlamında kullanılan Erva, son dönemlerde en çok tercih edilen kız isimleri arasında.

Aren

Kulağa egzotik gelen bu isim çölde bulunan en parlak ve gösterişli kum anlamına geliyor.

Duygun

Duygu ismine alışkın olmalısınız. Fakat bu biraz daha farklı; Duygun. Öte yandan anlamı çok da farklı değil. Duygun; duygulu ve hassas kişi anlamında kullanılıyor.

Belemir

Peygamber çiçeği olarak biliniyor. Açtığı kokusunun dağılmasıyla anlaşılan gizli çiçek anlamında. Daha farklı bir isim arıyorsanız harika bir seçenek!

Zülal

Hafif, saf ve tatlı su anlamında kullanılan Zülal aynı zamanda soğuk su manasında da kullanılıyor.

İzim

İzim ismi de son dönemlerde en çok tercih edilen kız çocuğu isimleri arasında. İsim anlam olarak; önceden bulunulan yerde bırakılan belirti anlamında.

Sebla

Anlamı kadar güzel bir isim olan Sebla; uzun kirpikli göz demek. Eğer bebeğiniz yeni doğduysa ve ona güzel bir isim arıyorsanız, bizce gözlerine bakın. Belki de Sebla ismi tam da ona göredir!

Minel

Mine ismini çoğunuz sıkça duymuşsunuzdur. Kulağa Mine gibi gelen Minel, cennetteki inci tanesi anlamına geliyor. Bizce pek güzel, sizce?

Cemre

Eskilerin Cemre düştü dediğini eminiz duymuşsunuzdur. Unisex bir isim olan Cemre ateş parçası, kor anlamına geliyor ayrıca şubat ayında bir hafta arayla hava, su ve toprağa düştüğü söylenir.

Helen

Helen bildiğiniz gibi Yunan Mitolojisinde geçen bir Tanrıça ismi. Artık bazı aileler çocuklarına mitolojiden de isim koymaya başladı. Helen de onlardan biri. Anlam olarak, parlayan ve ışıldayan demek.

Esna

Tek başına kulağa çok güzel gelen bir isim olan Esna’nın anlamı aslında çok basit. Bir işin yapıldığı anda anlamına gelen Esna; “O esnada…” derken kullandığımız Esna’nın ta kendisi aslında! Ayrıca yüce ve yüksek anlamına geliyor.

İrem

Cennete benzetilerek yapılan bahçe. Efsanelerde, masallarda ve edebiyatta adı geçen mutluluk simgesi olan şehir veya bahçe. Hayallerinizdeki yer diyebiliriz bizce kızınıza ismi arıyorsanız gayet uygun seçim olur.

Mira

Medcezir’in başrolündeki Mira’sını hepiniz hatırlarsınız. Serenay Sarıkaya’nın hayat verdiği Mira karakteri güzelliğiyle bir döneme damgasını vurmuş o dönem doğmuş ve doğacak olan çocukların çoğuna Mira ismi konmuştu. Gücü, başarıyı ve azmi temsil eden bir isimdir.

Önerilen Yazı
En Güzel Erkek İsimleri (2021)
Yorum Yap

Yorum Yap