1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Elden Ring Oyun Rehberi – Bilmeniz gereken En Önemli Şeyler

Elden Ring Oyun Rehberi – Bilmeniz gereken En Önemli Şeyler

featured

Elden Ring, FromSoftware tarafından yaratılan ve Bandai Namco Entertainment tarafından dağıtılan oyunu taklit eden başka bir aktivitedir. Oyun, oyun şefi Hidetaka Miyazaki ve rüya denemecisi George R. R. Martin arasında ortak bir girişimdir ve Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One’da gönderilecektir.

Elden Ring Nedir?

FromSoftware’den Martin ile bir ekip olarak hazır olan George R.R. Elden Ring, oyuncularla E3 2019’da yayınlanan bir fragmanla tanıştı. Elden Ring’de Dark Souls yapımcısı Hidetaka Miyazaki ve Game of Thrones yapımcısı George R.R. Martin el ele tutuşarak yepyeni bir oyuna imza atmak istiyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, George R.R. Martin oyunun folklorunu oluşturmaktan sorumlu olacak ve loş bir dünyayı gerçeğe dönüştürecek. Martin dünyası, FromSoftware’in şu anda planlamayı tercih ettiği evrenlere çok şey katacaktır.

Elden Ring Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Oyun için ilan edilmiş bir teslim tarihi yok, ancak Miyazaki Xbox Wire ile yaptığı görüşmede oyunun bir süredir geliştirildiğini söyledi. FromSoftware, Dark Souls 3 için teslim ettikleri son DLC olan The Ringed City için yapılan çalışmalardan kısa bir süre sonra Elden Ring’i oluşturmaya başladı.

Bu, oyunun 2017’den itibaren geliştirildiğini gösteriyor. E3 2019’da yayınlanan fragmanla oyunu ilginç bir şekilde gördüğümüzü göz önünde bulundurarak, oyunun ilerlemesi için iki yıl küçümsenecek bir şans olmasa da, bunu yapabiliriz. oyunun çıkacağına güvenmemiz gerektiğini söyleyelim.

Hatta aşırı kısa olmayan sürelerin devam eden bir etkileşim videosunu bile göreceğine güvenmemiz gerekebilir. Bir sonraki duyuruya kadar, oyunun dağıtımıyla ilgili önemli bir farkındalığın olduğu ana şey, oyunun PC, Xbox One ve Playstation 4 aşamalarında teslim edileceğiydi.

From Software

Japonya’da bulunan bir bilgisayar oyun şirketidir. 1 Kasım 1986’da kurulan organizasyon, özellikle Armored Core and Souls serisi ve Bloodborne oyunlarıyla tanınıyor. Örgütün merkezi komutanlığı Tokyo’nun Shibuya bölgesinde bulunuyor.

Elden Ring Sistem Gereksinimleri

Elden Ring sistem gereksinimleri henüz distribütör tarafından resmi olarak beyan edilmemiştir. Ne olursa olsun, PC’nizin ne kadar harika olması gerektiğini düşünmek zor değil. Şu an için değerlendirilen bilgilerle herkesten uzağız. Göz alıcı görsellerinin bilgisayarlarımızı aşırı derecede kısıtlamayacağını düşünüyoruz. Aşağıdakiler, resmi olarak teslim edildiğinde yenilenecek olan Elden Ring tarafından değerlendirilen PC çerçevesi ön koşullarıdır.

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i5-2500K veya AMD FX-6300

RAM: 8GB

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1

Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 2GB veya AMD Radeon R9 280 olmalıdır.

Depolama: 150 GB

VRAM: 2048 MB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i7-4770K veya AMD Ryzen 5 1500X olmalıdır.

RAM: 12GB

İşletim Sistemi: Windows 10

Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB veya AMD Radeon RX 480 4GB olmalıdır.

Depolama: 150 GB

VRAM: 3072 MB

Elden Ring Class (Sınıf) Sistemi

Elden Ring için oynanabilir beş kişi sınıfı, 12-14 Kasım’daki kapalı organizasyon testinin önünde ilan edildi. Oyuncular Lands Between evrenini Warrior, Enchanted Knight, Prophet, Champion ve Bloody Wolf olarak oynayacaklar. Yetkili Elden Ring Twitter hesabı, sınıf adlarını ve karakterlerin görünüşlerini paylaştı. Göndermede daha fazla sınıf olup olmayacağına dair bir açıklama yapılmadı ve sınıfların hiçbiri için başka bir incelik verilmedi. Her ne kadar olursa olsun, sınıfların oyun tarzınıza göre gözden geçirmeniz gereken bir çeşitliliği var gibi görünüyor.

Elden Ring Önemli MAP Noktaları

Summer Game Fest 2021’de bir şok olarak karşımıza çıkan Elden Ring, gerçekten de oyunculara nasıl enerji vereceğini bulmuş.k. Örneğin bu oyunda gideceğimiz yerin adının The Lands Between olacağını ve bu bölgenin 6 benzersiz bölgeden oluşacağını otorite açıklamalarından yola çıkarak keşfettik.

Alternatif bir efsanevi varlık, her alanda veya kılavuz segmentinde bizim için sıkı bir şekilde asılı olacak. Elden Ring oyununda bu efsanevi yaratıkların öldürülmesi için bir talep var, ancak bu isteğe uymadan ruhları gereği ilerleyebilmeleri gereken oyuncular var. Aynı şekilde oyunun odak noktasında korunan bir bölge olacaktır. Oyuncular bu korunan bölgeye ve ana saniyeden itibaren inceleme için bazı önemli noktalara sahip olmayacaklar; Oyunda ilerledikçe birçok şey açılacak. Oyunun evrenine dağılmış mağaraların yanı sıra terk edilmiş evler, saraylar ve ziyaret edilecek çok daha fazla yer olacak. Artık oyunun açık dünya planının The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi olabileceğini algılayabiliriz.

Elden Ring Statsları

Ölçümler aynı şekilde Elden Ring oyuncusunun genel savaşını ve eylemini de belirler. Bu sayfada, Canlılık, Dayanıklılık, Zeka gibi oyuncunun kişiliğiyle ilgili farklı özelliklerle ilgili verileri, hem yeni hem de kıdemli oyuncuların oyunun İstatistikleri mekaniğini daha iyi anlamalarına ve bunlarla rahat etmelerine yardımcı olacak temel ölçülebilir verilerle ilgili verileri gözlemleyeceksiniz.

Durum Menüsü ile seviyenizi, kredilerinizi, temel ayrıntılarınızı kontrol edebilirsiniz ve bu sadece buzdağının görünen kısmı. Burada görüntülenen veriler, aynı şekilde, hazırladığınız silahlar ve takviye tarafından verilen saldırı, koruma ve muhalefetteki ilerlemeleri yansıtır.

Elden Ring Silah Çeşitleri

Elden Ring oyunu orta çağ gibi inanılmaz bir çağda geçtiği için oyunda arkaik tarzda silahlar kullanılıyor. Şu anda oyunda 13 silah sınıfı olduğu fark edildi.

Daggers (Hançerler)

Straight Swords (Düz Kılıçlar)

Greatswords (Büyük Kılıçlar)

Curved Swords (Kavisli Kılıçlar)

Katanas (Katanalar)

Double-Edged Swords (Çift Taraflı Kılıçlar)

Hammers (Çekiçler)

Axes (Baltalar)

Spears (Mızraklar)

Great Spears (Büyük Mızraklar)

Light Bows (Hafif Yaylar)

Glintstone Staffs (Glintstone Asaları)

Glintstone Staffs (Glintstone Asaları)

Elden Ring Beceri Kullanım Tarzı

Silah ve koruma hamlelerinin tümü, oyuncunun çeşitli silahlarla olağanüstü saldırı yetenekleri gerçekleştirmesine izin veren silah yetenekleridir. Bu yetenekler doğrudan karakter gelişimini etkiler.

Ayrıca Hidetaka Miyazaki, oyuncuların bu silah yeteneklerini tüm silahlara bir şans verme şansına sahip olduklarını ifade etti. Oyunda normal olarak 100 silah yeteneği olduğu göz önüne alındığında, bu içerik bolluğu Elden Ring’in oyun dünyasına kazandırdığı en yaratıcı unsurlardan biri. Bununla birlikte, olağandışı silah yeteneklerine giriş yapması gereken oyuncular, Lands’in ortasını araştırmalıdır.

Şüphesiz, Elden Ring’in açık evreni, farklı silahların ve büyülerin araştırılmasını güçlendirmek için sırlarla çalışıyor. Bu çizgiler boyunca, kılavuzda çok sayıda olağandışı şey gizlenmiştir.

Elden Ring Craft Sistemi

Elden Ring oyununun belki de en iyi unsuru, Aradaki Toprakların doğasında (Flora, Fauna vb.) bulabileceğiniz yapım malzemeleridir. Bu malzemeler ile oyuncular farklı şeyler yapabilir ve bunları farklı amaçlar için kullanabilirler.

Limgrave’in farklı alanlarından malzemeler üretebilir veya belirli alanlarda bulunan satıcılardan temin edebilirsiniz. Oyun sırasında Item Crafting menüsüne girerek stokunuzda ki sarf malzemeleri ile uygun karışımları deneyerek bir şeyler yaratabilir veya doğadan hayati malzemeleri elde edebilirsiniz.

Elden Ring Tanıtım Videosu

Bandai Namco, 29 dakikalık bir Elden Ring etkileşim videosu yayınladı. Kapatılan organizasyon testinde çekilen videodaki yasağın kalkmasıyla ortaya çıkan 29 dakikalık interaktif videoyu bulabilirsiniz.

PS5’te çekilen kayıt, PC oyuncularının beklediği sonucu tam olarak göstermese de, bir düşünceyi elde etmek kadar etkiliydi.

Souls serisini sevenlerin kaçırmaması gereken Elden Ring oyunu, farklı kreasyonlarla karşılaştırıldığında çok daha geniş bir aktivite alanı sunuyor. Oyuncular devasa sahneleri geçerken yokuşlarda koşacaklar. Tehlikelerle dolu bu dünyada, karşılaşacağınız rakipleri alt etmek için acele edecek, midillinizle zorlu blöflerin en yüksek noktasına atlayarak hayat ve risklerle dolu bir dünyayı ortaya çıkaracaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap