İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Dünyayı Kasıp Kavuran 4 Battle Royal Oyunu 2021

Dünyayı Kasıp Kavuran 4 Battle Royal Oyunu 2021

Battle Royal

Birçok kişi battle royal oyun türlerine hakim. Bu oyunların kurallarını ve amaçlarını en ince ayrıntısına kadar bilmektedir. Fakat battle royal oyun dünyasına yeni adım atmış ve bu dünyayı keşfe çıkmış oyuncular için, en çok oynanan battle royal oyunlarından bir derleme yaptık. Şimdi bu oyunların neler olduğunu birlikte inceleyerek bu keyifli yolculuğu birlikte keşfedelim.

1)Apex Legends

Apex Legends
Apex Legends

Apex Legends battle royal oyunlar arasında en iyi olarak listenin birinci sırasında yer almaktadır. Oyunu geliştiren iki önemli firma bulunmaktadır. Bunlar, EA ve Respawn Entertainment’tır. Oyun tamamen ücretsiz olarak oyunculara sunuluyor.

Battle Royal oyunlarını incelediğimiz zaman hepsinin ortak özelliği olan online oyuncu sayılarının hemen hemen aynı olmasıdır. Yani genellikle bu tarz oyunlar, aynı anda oyunu 100 kişinin oynamasına izin verir. Fakat Apex Legens’da durum farklıdır. Oyun sadece aynı anda 60 oyuncuya destek sağlar. Ancak eğer bu 60 kişinin arasında arkadaşlarınız varsa ve siz onlarla aynı oyunu oynamak istiyorsanız kurulacak takımların 3’er kişilik olması gerekiyor.

60 kişi ile oynanan bu oyunda kullanılabilecek halihazırda olan tam 16 adet karakter bulunmaktadır. Bu karakterlere oyuna da ismini veren ”legend” adı verilmektedir. Tıpkı diğer battle royal oyunları gibi her bir karakterin farklı farklı özellikleri bulunmaktadır. Diğer oyunlarda bulunan karakter açma özelliklerinin aynısı Apex Legends’ dada bulunmaktadır.

Oyun aşırı derecede eğlenceli ve zevkli bir oyun olarak liste başında yerini alıyor. Oyunun kendisi gibi grafikleri de inanılmaz başarılı ve oyun genelinde tamamen büyük bir bütünlük sağlamakta. Nasıl oyuncu olduğunuz hiç önemli değil, bildiğimiz tek şey şüphesiz oyunun grafiklerine hayran kalacak olmanız.

2)Playerunknown’s Battleground

Playerunknown’s Battleground
Playerunknown’s Battleground

En iyi battle royale oyunları sıralamasında ikinci sırada yer alan bir diğer oyun ise Playerunknown’s Battleground. Birçok kişi oyunu bu ismiyle duyduğunda tanımayacaktır. Çünkü oyunun kısaltılmış, popüler ve en çok kullanılan ismi PUBG!

Bu oyunu oynayan oyuncuların bir kısmı, bir zamanlar ortalığı resmen kasıp kavurmuş, tozu dumana katmış kişilerdir. Hatta sadece bununla kalmayıp, bu oyun üzerinden ciddi gelirler de elde etmiştir. Battle royal oyunların babası olarak ifade edilen PUBG, birçok seriyi sezon ve ard arda çıkartarak oyunculara sürekli olarak farklı deneyimler ve zevkler yaşatmıştır. Son günlerde New State versiyonun çıkmasıyla birlikte, oyuncular her ne kadar oraya yönelmiş olsa da, hala popülerliğinden ödün vermemeye devam etmektedir.

PUBG, 2018 senesinde yılın oyunu seçilerek popülerliğine popülerlik katmayı başarmıştır. Oyun 8 km’lik bir alanda geçmekte ve 100 kişinin ayrı ayrı ya da takımlar halinde verdiği yaşam mücadelesini konu etmektedir. Oyunun eğlenceli ve sevilen bir oyun olmasının en büyük ispatı, dünyanın her yerinden milyonlarca kişi tarafından oynanıyor olmasıdır.

Yazıya ilk başlarken de belirttiğimiz gibi PUBG, sadece eğlence anlamında değil farklı konularda da sektörün bir numarası olarak dikkatleri üzerine çekiyor. PUBG piyasaya ilk çıktığı dönemlerde, diğer battle royal oyunların bu denli popülerliği bulunmamaktaydı. PUBG ‘nin oyuna getirmiş olduğu yenilikler ve bunun sonucunda elde ettiği başarılar sayesinde bu liderliği uzun bir süre taşıdı. Hala da taşımaya devam etmekte.

Bu başarının sağlanmasındaki en belirgin faktör ise, battle royal oyun kültürüne kazandırmış olduğu ikonlar. PUBG, oyunu tava ve kask ile birlikte bir ikon haline getirmiş ve bunun sayesinde de büyük bir başarı elde etmiştir.

PUBG’nin en başarılı ve avantajlı olduğu bir diğer konu ise mobil desteğinin olmasıdır. Hem İOS hem de Android uygulama dükkanında yer alan PUBG, çok büyük kitlelere mobil desteği ile ulaşmaya devam etmektedir.

3)Fortnite

Fortnite
Fortnite

En iyi battle royal oyunlar listesinde üçüncü sıraya en popülerden bir diğeri olan Fortnite ile devam ediyoruz. Dünyayı tozu dumana katan, hayranlarını kasıp kavuran Fortnite, en iyi battle royal oyunlar sıralamasında kesinlikle büyük bir yer edinmiştir. Fortnite son derece zevkli bir battle royal oyunu, buna laf yok. Fakat Fortnite, dünyadaki çok fazla kitleye ulaşmış olan en büyük oyunlardan bir tanesi. Ve buda tüm oyuncular için büyük bir hayranlık uyandırıyor.

100 kişilik bir alanda, 4’er kişilik takımlar halinde oynanan Fortnite, her geçen gün kendisini yenilemeye devam ediyor. Oyundan ziyade bir sosyal platforma dönüşmüş olan Fortnite, sürekli yeni sezonlar ile kendisini yenilemekten asla vazgeçmiyor. Oyunda dünya çapında tanınmış birçok ünlü kişiyi görmek de mümkün.

4)Call of Duty: Warzone

Call of Duty Warzone
Call of Duty: Warzone

En iyi battle royal oyunlarının dördüncü sırasında bizi Call of Duty: Warzone karşılıyor. Bir nişancı oyunu olan Call of Duty: Warzone her geçen gün kendisini yenileyerek yıllardır süregelen birikimine dahasını ekliyor. Oyunun grafikleri inanılmaz derecede muhteşem ve bu yüzden de oyunun adrenalini sürekli yüksek. Hiç bitmek bilmeyen bir heyecana sahip olan oyunu 150 kişilik sunucularda da oynamak mümkün hale getirilmiş.

Oyun üzerindeki haritalar çok geniş. Hem dropları takip etmek, hem haritaya ayak uydurmak hem de rakiplerle savaşarak birden çok heyecanı aynı anda yaşayabilmeniz mümkün.

Call of Duty: Warzone çok uzun bir dönemdir, oyunculara online mod desteği sunmakta. Bu sebepten dolayı oyunculara benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Ayrıca bu özelliğini Warzone ile bir üst seviyeye taşıyarak oyunu ücretsiz hale getirdi. Oyun birçok kullanıcı tarafından beğenilerek oynanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap