İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Don’t Look Up Filmi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Don’t Look Up Filmi Konusu ve Oyuncu Kadrosu
+ - 0

Netflix’in yıldız oyuncu kadrosuyla dikkat çeken “Don’t Look Up” 24 Aralık’ta Netflix’te yayınlandı. Son derece güçlü oyunculara sahip olan Don’t Look Up’ın başrollerinde Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Timothee Chalamet ve Jennifer Lawrence gibi usta isimleri izliyoruz. Filmin yapımcılığını üstlenen, senaryosunu kaleme alan ve aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturan isim The Big Short, Vice ve Yedek Polisler gibi yapımlardan aşina olduğumuz Adam McKey.

Adam McKey
Adam McKey

Netflix’in yeni yıla sayılı günler kala yayınladığı yapımı Don’t Look Up, sinemaseverlerce merak konusu olmuş durumda. Geniş bir oyuncu kadrosu bulunan bu yapım, bilim kurgu, komedi, dram türlerinde izlemeye değer tuhaf bir hikaye anlatıyor.

Usta yönetmen Adam McKay’in hem yapımcılığını hem yönetmenliğini hem de senaryosunu üstlendiği film 24 Aralık’ta Netflix’de izleyicilere sunuldu. Filmin uzunluğu, 2 saat 18 dakika. Film ve dizilerden aşina olduğumuz oyunculardan oluşan Netflix yapımı Don’t Look Up’ın oyuncu kadrosundaki isimler; Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, Meryl Streep, Jonah Hill, Mark Rylance, Rob Morgan, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Himesh Patel, Ariana Grande, Tomer Sisley ve Chris Evans.

Don't Look Up Filmi Konusu ve Oyuncu Kadrosus

Don’t Look Up’ın konusu

Astronomi lisansüstü öğrencisi olan Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) ve hocası Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio), uğraştığı çalışmaları sonucunda Güneş sisteminde bir yerde yörüngede dönen göktaşı keşfederler. Ancak, keşfettikleri bu şey konusunda iki büyük sorunla karşı karşıyadırlar. Birincisi; göktaşı, doğrudan Dünya’ya çarpacaktır. İkicisi ise, bu tehlikeyi herkesin görmezden gelmesidir. Dünya büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Kate ve Randall, Dr. Oglethorpe’un da destekleri ile beraber medyadan seslerini duyurmaya, dev bir göktaşının gezegeni yok edeceğini insanlara anlatarak onları uyarmaya çalışırlar. Gamsız Başkan Orlean (Meryl Streep) ve onun özel kalem müdürü oğlu Jason’ın makamında başlayan bu tuhaf serüvenleri çok garip yerlere doğru gidecektir.

Don't Look Up Filmi Konusu ve Oyuncu Kadrosusdasda

Amerikan komedi bilim-kurgu filmi Don’t Look Up, Netflix’te yayınlandığı günden beri dünya sıralamasında ilk sıralara kadar çıktı. Çok kısa bir sürede Netflix’in en çok izlenen yapımlarından biri haline gelen filmin adı Oscar ödülleri için de anılmaya başlandı. Filmin fragmanına buradan erişebilirsiniz.

 

Önerilen Yazı
En İyi 10 Komedi Filmi

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap