İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Makyaj Modelleri?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Makyaj Modelleri?
+ - 0

Kadınların nerede olursa olsun vazgeçilmezi olan makyaj ürünleri her kadının gözde eşyalarındandır. Şu bir gerçek ki okula giderken olsun, arkadaşlarla ya da sevgili ile buluşmaya giderken olsun pek çok yerde doğal makyajlar tercih ediyoruz.

Temel bir kaç makyaj ürünü ile doğal makyaj yaparak günlük şıklığı ve sadeliği yakalamanız mümkündür. Bunun için en doğru makyaj malzemelerini seçerken cilt tipinizi tanımanız da size makyaj yaparken son derece kolaylık sağlayacaktır. Günlük makyaj için neler gerekli? sorusuna pek çok malzeme cevap olarak verilebilir.

Günlük Makyaj İçin Neler Gerekli

Günlük makyaj için ihtiyacınız olan malzemeler şu şekildedir;

  • Baz
  • BB Krem veya Kapatıcı
  • Allık
  • Far
  • Eyeliner veya Göz kalemi
  • Maskara
  • Ruj
  • Makyaj sabitleme spreyi

Bu malzemeleri uygulamak için bir de farklı makyaj fırçalarına ihtiyacınız olacaktır.

Doğal Ten Makyajı:

Baz

Her kadın makyajının günün her saatinde ilk an ki kadar taze ve pürüzsüz gözükmesini ister. Makyajın saatler sonrada ilk yaptığınız an kadar taze durmasını istiyorsanız makyaj bazı kullanmanız oldukça önemlidir. Baz makyajınızı yüzünüzde sabitleyerek bozulmasını önlemeye yardımcı olur.

BB Krem veya Kapatıcı

Doğal bir makyaj yaparken kimsenin mükemmel kapatıcılık sağlayacak fondötenlere ihtiyacı yoktur. Aksine, beyin ideal kusurları sever. Kusurlarımızı bir sisin arkasına saklayalım ama tamamen yok etmeyelim. Orta kapatıcılıkta bir BB krem yahut kapatıcı bölgesel olarak kusurlarını kapatmak isteyen kişiler için vazgeçilmez bir üründür. Kapatıcıyı bir fırça ya da sünger yardımı ile kapatmak istediğiniz bölgelere nazikçe uygulayabilirsiniz.

Allık

Allık doğal makyaj için çok önemli bir üründür. Yüzünüzde daha doğal bir ifade bırakır. Bunun için daha çok pembe ya da şeftali tonlarında allıklar tercih etmeniz gerekir. Bu tonlar doğal allık tonlarıdır.

Doğal Göz ve Dudak Makyajı:

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır 2

Far

İsterseniz far sürmeyebilirsiniz. Ancak farım olmadan asla diyorsanız, doğal bir makyaj yapacağınız için farınızın doğal tonlarda olması önemlidir. Bu sebeple soft tonlar tercih edebilirsiniz. En doğru renk tercihi ise doğal pembe ya da açık kahve tonlarıdır. Özel far fırçaları ile doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Eyeliner Veya Göz Kalemi

Doğal makyajlarda eyeliner pek tercih edilen bir ürün olmasa da gözünüzün üzerine çektiğiniz ince bir eyeliner gözlerinizi ön plana çıkartarak sizi güzelleştirebilir. Ama çok fazla kalın ve fazla kuyruklu eyelinerlerden kaçınmanız gerekir. Göz kalemi ile de aynı görüntüyü verebilirsiniz. Göz kalemi eyelinerden daha doğal görüntü verir.

Maskara

Maskara makyajın olmazsa olmaz bir ürünüdür. Kirpiklerinizi kıvıracak bir maskara tercihinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda kahverengi maskaralar siyah maskaralara göre çok daha doğal duracaktır. Maskarayı kat kat sürmek takma kirpik etkisi oluşturacağından doğallıktan uzak kalmanıza sebep olur. Maskarayı kirpiklerinizi belirginleştirecek kadar sürmeniz yeterlidir.

Ruj

Ruj seçimi doğal makyaj için çok önemli bir konudur. Doğal makyaj yaparken genellikle nude tonlarında rujlar tercih etmeniz önerilir. Koyu tonlar doğallıktan uzak bir görüntü elde etmenize sebep olacağından mutlaka açık tonlar tercih etmelisiniz. Hatta dudak renginden fazla uzaklaşmamalısınız. Ruj yerine kullanacağınız parlatıcılar dudağınızı daha sağlıklı ve daha bakımlı göstermeniz konusunda yardımcı olur. Hatta bunun için şeffaf parlatıcıları da tercih edebilirsiniz.

Makyaj yapmakla ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazımıza bakmayı unutmayın!

Önerilen Yazı
Sırasına Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Yazar Hakkında

Yorum Yap