1. Ana Sayfa
  2. Haber

Çığlık Filminden Özel Video!

Çığlık Filminden Özel Video!
+ - 0

Korku sineması konusu açıldığında öne çıkan imgelerden birisi kesinlikle Çığlık film serisinin hayalet maskeli katili olmaktadır. İlk olarak 1996 senesinde Wes Craven yönetmenliğinde vizyona girmiş korku filmi serisi Çığlık herkes tarafından kısa bir sürede izlenmişti. Ülkemizde yakın takip edilen serinin son filmi 14 Ocak 2022’de vizyona girmesi planlanıyor.

Çığlık 5 filminin konusu

Gözden ırak Woodsboro beldesini korku uyandıran vahşet dolu cinayet zincirleri 25 yıl aradan sonra yeni bir katil, ikonik hayalet maskesini giyer ve beldenin vahşet dolu geçmişine dair bilgilerini ortaya çıkarmak amacıyla çalışan bir grup genci hedef almasıyla tekrar başlar.

Kadroda Neve Campbell (Sidney Prescott), Courteney Cox (Gale Weathers) ve David Arquette (Dewey Riley) eski rollerine dönüş yaparken Melissa Barrera, Kyle Gallner, Mason Gooding, Mikey Madison, Dylan Minnette, Jenna Ortega, Jack Quaid, Marley Shelton, Jasmin Savoy Brown ve Sonia Ammar ile beraber boy gösteriyorlar.

Başarılı yönetmen Wes Craven’ın 2015’de aramızdan ayrılması nedeniyle çıkacak beşinci film, serinin onun yönetmen koltuğunda oturmadığı ilk film olarak karşımıza çıkıyor. Bu kez yönetmen koltuğunda Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett yer alıyor.

Filmi izlemeyen insanların dahi bilebildiği geçmişten günümüze farklı parodi yapımlara bile konu olabilen bu hayalet maske bir korku ikonu haline geldi. Serinin çıkacak yeni filmi için “Yeni Yüzler Yeni Kanlar” adlı bir video yayınlandı. Filmin oyuncuları, bu ikonik ‘Hayalet Maskeli’ karakteri üzerine konuştu.

Önerilen Yazı
En İyi 10 Yerli Dönem Filmi

Yazar Hakkında

Yorum Yap