1. Ana Sayfa
  2. Haber

Cate Blanchett, Pedro Almodóvar’ın Filminde Başrolde!

Cate Blanchett, Pedro Almodóvar’ın Filminde Başrolde!
+ - 0

Pedro Almodóvar’ın çekmeyi planladığı ve yönetmenin ilk İngilizce filmi olacak A Manual For Cleaning Women’in başrolü için Cate Blanchett ile anlaşma sağlandı. Lucia Berlin’in 43 hikayeli aynı isimli öykü kitabından uyarlanan film yönetmenin uzun metraj çektiği ilk İngilizce yapım olacak.

Filmografisinde birçok kült yapım olan ünlü yönetmen kariyeri süresince İspanya’dan öne çıkan oyuncularla çalışmıştı. Daha önce İngilizce kısa bir film çeken yönetmen, terk edilmiş bir kadının eski sevgilisiyle son telefon konuşmasını hikayesinin merkezine almıştı. Ve başrolde Tilda Swinton yer almıştı. Bu yönetmen için bir ilkti. Şimdi ise oynadığı her yapımda dikkat çeken başarılı oyuncu Cate Blanchett ile ilk İngilizce uzun metraj film projesinde beraber olacak.

İspanyol yönetmen Pedro Almadavor’un kardeşi katıldığı bir podcast programında film hakkında ufak bilgiler verdi. Film aynı isimli 43 öykülü bir kitaptan uyarlama ancak Almodóvar beş öyküye odaklanacak. Yapım’ın çalışmaları büyük bir hızla başladı.

Diğer taraftan usta oyuncu Cate Blanchett bu sene zaten ödüllerle dolu kariyerine yeni ödüller ekleyecek gibi duruyor. İki Oscar ödülü olan Blanchett, bu yıl Nightmare Alley ve Don’t Look Up filmlerinde karşımıza çıkmıştı. Çok popüler olan bu yapımlar ödülleri elde etmesine yarayabilir.

Önerilen Yazı
Bu Hafta Vizyondaki Filmler! (7 Ocak 2022)

Yazar Hakkında

Yorum Yap