İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Astroloji
  3. Burçlara Neden İnanırız?

Burçlara Neden İnanırız?

Burçlara neden inanırız

Astroloji bir din olmasa da içinde yaşadığımız dünyaya dair daha derin bir anlayış sunar. Yorumlar genellikle kendi geleceğimize dair güvence verir. Ancak her şeyden önce bize sorunlarımızı çözmenin ve partnerlerimizle, ailemizle ve arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi geliştirmenin bir yolunu göstermekle beraber hepsinden önemlisi kendimizle ve keşfedilecek kendi iç dünyamızla tanışmak için farklı bir ışıkta yol önerecek araçlar göstermesidir.

Astroloji, hayatta hiçbir şeyin rastgele olmadığını ve başımıza gelen her şeyin bir nedeni olduğunu iddia eder. Astroloji, bu şeylerin neden başımıza geldiği konusunda bize harika cevaplar verebilir ve ilerlerken bize rehberlik eder. Bu şekilde astroloji aslında insanların kendilerini ve çevrelerindeki dünyayı çok daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Düzenli olarak astrologları ziyaret eden veya onların yıldız fallarını okuyan çoğu insan, sonunda coşkuyu andıran bir rahatlama ve tatmin duygusu yaşar. Bu, astrologların burç verilerinden kişinin geçmişini, geleceğini veya bugününü doğru bir şekilde tahmin ettiği anlamına gelmez; ancak bu, burç yorumlarını almanın gerçekten çok tatmin edici bir deneyim olabileceği anlamına gelir. Olay astrologun kendisinde değil astrolojidedir.

Burçlara Neden

Dünya, binlerce yıldır burçlarımız olarak bilinen takımyıldızlar arasında yer alır. İşaretler artık takımyıldızlarla eşleşmese de, o zamanlar olduğu gibi hala mevsimlerin ve gezegen hareketlerinin etkisi altındayız. Birçok insan burçlarını özenle takip eder ve astroloji işaretlerinin anlamına inanır. Astrolojinin yaygın olduğu ve dünyadaki hemen hemen herkesin hangi burç tarihlerine ve işaretlerine sahip olduklarını bildiği düşünülürse bu şaşırtıcı değildir. İnsanlar burç tahminlerini okumayı severler ve bu genellikle kişilik, davranış ve karar verme süreçlerinde değişikliklere yol açar.

Astroloji, gelecekteki engelleri ve sorunları önceden bilmenizi sağladığı için gerçek bir hayat kurtarıcı olabilir. Burç okumasında önerilen tavsiyelere ve uyarılara inanmak ve fazla bir şey yapmadan kendinizi acıdan kurtarıp içinizi rahatlatmak isteyip istemediğiniz size kalmıştır. Fakat aslında bu bir sorun da olabilir. Çünkü hayatta “fazla şey yapmadan” kurtuluş yoktur. Bu, harita okumaya yaklaşmanın ana sorunudur – herkes hayatındaki bir şeyleri değiştirmek için çok çalışmak zorundadır.

Bazı insanlar astrolojiye inanır, çünkü onlardan önce gelenler de insanın temel doğasını merak ederek bunu yaptılar. Zodyak tarihlerinden yola çıkarak işaretleri görebilir ve onlara yaklaşarak yorumladığımız Zodyak işaretlerini hayatımızın neredeyse her yönü ile ilişkilendirebiliriz ve onların gerçekten anlaşılır ve doğru olduklarını görebiliriz. Burçlarımız benzersizdir ve güçlü, zayıf yönlerimizi ve doğal niteliklerimizi bulmamıza ve ortaya çıkarmamıza yardımcı olabilir.

Astroloji, hangi ilişkilerin uyumlu olduğunu ve hangilerinin uyumlu olmadığını anlamamıza da yardımcı olabilir. Burç uyumluluğu, diğer zodyak işaretleri ile ilişkilerimizi iyileştirebilir. Aşk potansiyelinizi bilmek, fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmanıza ve mutlu bir aşk veya evli yaşamla sonuçlanacak uygun adımları atmanıza yardımcı olacaktır.

Astroloji iki ana konuyu dikkate alır – doğum potansiyelimiz ve gezegenlerin ve yıldızların kişisel burcumuz üzerindeki etkileri. İyi ve başarılı bir yaşam sürmek için doğru kariyer ve eğitim yolunu seçmemize yardımcı olabilir.

Astrolojiye inanıyoruz çünkü o bizimle ilgili. Burcumuz, hayatımızın tam olarak doğduğumuz anda yapılmış bir planı gibidir. Bu, doğum haritamızın neredeyse parmak izleri kadar benzersiz olduğu anlamına geliyor. Her gezegenin burcumuzdaki yerleşimi, kişiliğimiz ve kaderimiz hakkında çok şey ortaya çıkarabilir.

Astro-haritalama, coğrafi konumdaki farklılıklar aracılığıyla farklı yaşam koşullarını tanımlamayı iddia eden konum temelli bir astroloji yöntemidir. Doğum haritanızı dünyanın farklı bölgeleriyle karşılaştırarak en başarılı olduğunuz alanı belirleyebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap