İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hayvanlar
  3. Bouvier des Ardennes Özellikleri ve Bakımı

Bouvier des Ardennes Özellikleri ve Bakımı

Bouvier des Ardennes Özellikleri ve Bakımı1

Başlangıç ülkesi Belçika olan ve öne çıkan birçok özelliğinden dolayı 1700’lü yıllardan beri tercih edilen köpek çeşitlerinden biri olan Bouvier des Ardennes köpek çeşidi, birçok koyu renk tonuna sahip olmasıyla bilinir. Aile, ahır köpeği ve çoban köpeği olarak kullanılan bu köpek çeşidinin özel unsurlarından biri de mülk ve araziyi güvence altına almasıdır. Bouvier des Ardennes köpek çeşidinin öne çıkan özelliklerinden biri, çatışmacı bir kişiliğe sahip olmasıdır. Bu nedenle, çok yönlü bir eğitim sürecinden geçilmelidir.

Bouvier des Ardennes köpek çeşidinin öne çıkan özelliklerinden biri, özellikle dışarıdakilere karşı güçlü bakış açıları gösterebilmesidir. Bu nedenle, mükemmel bir eğitim sürecinden geçmelidir. Bu köpek çeşidi, özellikle sonradan iyi bir hazırlık süreci geçirerek, sahibine karşı inanılmaz derecede sadık ve özverili bir insan yapısı kazanabilir. Bouvier des Ardennes köpek çeşidinin öne çıkan özelliklerinden biri, son derece akıllı olmasıdır.

Böylece çok iyi zahmetsizce hazırlanabilir. Bu köpek çeşidinin öne çıkan özelliklerinden biri, dünyaya kuyruksuz getirilmeleridir. Olursa olsun, nadir de olsa bir kuyrukla dünyaya getirilebilir ve bu durum için gebe kalınca kuyruğu çıkarılır. Etkili bir şekilde yıpranmadığından, uzun bir süre her gün uygulanma eğilimindedir. Son derece canlı bir kişisel yapıya sahiptir. Uysal doğası nedeniyle hazırlanma eğilimindedir.

Oyuncunun kişisel bir yapısı vardır. Savunma doğası son derece gelişmiştir. Hazırlandıklarında, farklı yaratıklar ve çocuklarla ılımlı arkadaşlıklar kurabilirler. Yapısı nedeniyle bunaltıcı ve soğuk iklim koşullarından koruma gösterebilir. Güvence sezgisi yaratıldığı için, daha sonra iyi bir hazırlık süreci olan bir kapı bekçisi olabilir.

Bouvier des Ardennes Fiziksel Yapısı

Bouvier des Ardennes Özellikleri ve Bakımı

Çoğu çoban köpeği gibi biraz iri bir yapıya sahiptir. Üstelik hoş olmayan bir görüntüsü var. Eşi benzeri olmayan gerçek bir yapıya sahip olmasının yanı sıra kurt köpeklerine benziyor. Kulakları diktir. Burunları uzundur. Belki de bu köpeğin en ilgi çekici özelliği derisidir. Biraz kuru, sert ve karmaşık bir tasarıma sahiptir. Tüyleri yaklaşık 6 cm uzunluğundadır. Kafadaki saçlar daha sınırlı ve düzdür. Ayrıca kaşları geniştir. Ek olarak, çeneleri çok daha fazladır. Bu cins köpeklerin ağırlıkları erkeklerde 20-25 kg dişilerde ise 18-22 kg’dır. Boyları erkeklerde 55-66 cm dişilerde 50-60 cm’dir. Ortalama yaşam süreleri 11-14 yıldır.

Bouvier des Ardennes Eğitimi

Bu köpek sıkı ve erken hazırlık gerektirir. Otorite ve nezaketi birleştiren bir kavrayış, onu hem işte hem de evde harika bir arkadaş yapar. Ancak mesele, genel etkiyi aramak değil, ona aşılmaması gereken sınırları ve boyun eğme standartlarını anlatmaktır.

Bouvier des Ardennes Bakımı

Bu köpekler çatı katında yaşamak için uygun değildir. Neşeli bir yaşam sürmeleri için çocuk odası olan bir evde odaklanmaları gerekir. Ayrıca, güçlü bir tasarıma sahip oldukları için aşırı egzersize ihtiyaçları vardır. Aktiviteleri karşılamak için koşmak ve gezmek sevilebilir. Aynı zamanda, aktiviteler için zihinsel egzersizler de hatırlanmalıdır. Bu köpekler, uzun tüyleri nedeniyle odaklanmak zor olabilir, ancak sandığınızdan daha basittirler. Saçlarını düzenli aralıklarla bir kez fırçalama noktasına gelecek. Bir köpek kendi kendisiyle baş edebilir. Dökülen bir köpek olmak test edilebilir. Saçlarını düzenli olarak taramak önemli olduğundan, bu şekilde sorun yaşayan kişiler için rutin olarak saçlarının kısaltılması tavsiye edilir.

Yüksek dinlenme ihtiyaçları göz önüne alındığında, bir yaşam tarzı sürdürmek hayati önem taşımaktadır. Onların iyiliği için hayati önem taşır. Bouvier des Ardennes’in yeme rutini, genel olarak kilo alacak bir köpektir. bitmiş olmalı. Tipik gıda kaynaklarının yanması nedeniyle, segmentler az tutularak değiştirilmelidir. Yiyecek kullanımında iki akşam yemeği yemek, sağlıklı bir beslenme rejimi için uygun toplamdır. Daha fazla yemek yemek, kilo almaya ve benzer hastalıklara neden olabilir.

Bouvier des Ardennes Özellikleri ve Bakımı

Bouvier des Ardennes Çocuklarla Arası

Bu köpekler sosyal bir karaktere sahip değildirler, onlarla birlikte büyüdüklerini varsayarak gençlerle konuşabilirler. Başka türlü izlenmelidir. Ayrıca, dışarıdakilere karşı güçlü bakış açıları sergileyebilirler. Özellikle koruduğu alan için bir tehlike algıladığını varsayarsa, saldırabilir. Bu köpekler genellikle farklı canlılarla bir arada bulunabilirler, ancak farklı köpeklere karşı güçlü bir tavır sergileyebilirler. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap