İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri (2021-2022)

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri (2021-2022)
+ - 0

Bölgesel zayıflama konusunda merak edilen pek çok detay var. Bölgesel incelmede kullanılan yöntemler, bölgesel incelme çatlaklara iyi gelir mi? gibi sorular sıkılıkla soruluyor. Öncelikle konuya ilişkin doğru bilgiler alınması gerekir. Uzmanla yapılacak görüşmelerde bilgi edinilir ve doğru bir yöntemle tedaviye başlanır. İşte konuya ilişkin önemli hususlar.

Soğuk Lipoliz

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Soğuk lipoliz nedir? Yağ dondurma uygulamasıdır. Bu uygulamayla yağ hücreleri belli bir dereceye kadar soğutulur. Yağ hücreleri soğutulurken diğer hiçbir dokuya zarar verilmez. Sadece vücuttaki yağların atılması sağlanır. Kısa süre içinde deri altında yer alan yağ hücreleri hedef alınır. Söz konusu olan hücrelerin eliminasyon noktasına kadar dondurulması sağlanır.

En etkili ve en sık tercih edilen zayıflama uygulamalarından bir tanesidir. Bu uygulamayla üç ay gibi kısa bir süre içinde ideal vücuda sahip olmak mümkün. Uygulama süresi de son derece ideal. Bu işlemler 45 dakika ile 1 saat arasında değişir.

Soğuk lipoliz uygulamasından iki hafta sonra hasta vücudundaki değişimleri gözlemlemeye başlar. İki ay içinde ise sonuçlar tam anlamıyla alınır. Üçüncü aya gelindiğinde uygulamanın en verimli sonucunu görmek mümkün olur. Ölü yağ hücrelerinin atılması yaklaşık olarak 4 ile 6 ay sürebiliyor. Bu yöntemle dondurulmuş olan yağ hücreleri yok edildiği için bu uygulamanın sonuçları kalıcıdır. Yani hasta ileriki zamanlarda sarkma gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaz.

Soğuk lipoliz uygulaması acısız ve ağrısızdır. Hata bu uygulama esnasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaz. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi yok. Hastalar uygulama sonrasında günlük rutinlerine hızlı bir şekilde dönebilirler. Aynı zamanda bu uygulama bittiğinde spor yapmak ya da diyet uygulamak zorunluluğu yoktur. Yüksek memnuniyet ve başarılı sonuç elde edilir. Bu uygulamayla ameliyatsız bölgesel incelme sağlanmış oluyor.

Önerilen Yazı
Soğuk Lipoliz Nedir?

Exilis Elite

Yüz ve vücut başlıkları yardımıyla radyofrekans ve ultrason enerjisini fokuslayarak hedef dokuları uyarır. Dokunun uyarılmasıyla dokuda elastin ve kolajen sentezi artar. Cilt dokusunda sıkılaşmalar meydana gelir. Yüz ve vücut için ayrı şekilde tasarlanmış olan kontrollü ısı başlığı ile dokuda tahribata neden olmayan bir uygulamadır.

Exilis Elite uygulaması cilt sıkılaştırma, cilt gençleştirme gibi durumlarda uygulandığı gibi bölgesel zayıflama için de sıklıkla tercih ediliyor. Kollar, dirsek çevresi, karın ve bel çevresi, kalça, göbek, basen ve iz üstü bölgelere uygulanabilir.

Özel başlıklarda sıcaklık belli seviyenin üzerine çıkmaz. Aralıklı olarak cildi soğutur ve böylece cilt yapısını korur. Bu özellikleriyle son derece güvenilir bir sisteme sahiptir. Bu sistemin sonuçları da başarılı olup hasta memnuniyetini sağlar. Uygulama esnasında hasta bir miktar sıcaklık hissedebilir. Ancak; bahsedildiği gibi sistemin ısı kontrolü sayesinde ağrı ya da acı hissi meydana gelmez. Uygulama son derece rahat bir şekilde gerçekleşir. Uygulamanın seans sayısı 4 ile 6 arasında değişiyor.

Emslim

Emslim, kasları uyaran ve kas yapımını hızlandıran cihaza verilen isimdir. Otuz dakikalık bir işlem boyunca 20.000 mekik çekilmiş gibi etki sağlıyor. Yetişkin bir bireyin gün içinde 20.000 mekik çekmesi mümkün değildir. Bu cihaz sayesinde mekiğin bu etkisi sağlanır. Son teknoloji ürünü olup vücut şekillendirme cihazı adı ile de bilinir.

Bu cihaz, yağların eritilmesini sağlamanın yanı sıra kasların güçlenmesini destekler. Cihaz bölgesel zayıflamayı sağlar. Bu uygulama için bir sınırlama söz konusu değil. Genellikle karın, bacak, basen ve kol bölgelerine uygulanıyor. Bu bölgelerdeki sarkmaları önlüyor ve var olan sarkmaları ortadan kaldırıyor.

Forma Plus

Isı üreterek alışan, cilt sarkmalarında ve ameliyatsız zayıflama için uygulanan bir yöntemdir. Vücut şekillendirme sistemi olarak da adlandırılır. Forma Plus, deri altı dokuları provoke eder. Böylece kolajen üretimi tetiklenir. Kolajen üretiminin tetiklenmesiyle vücudun kendini onarma mekanizması işlemeye başlar. Yani vücutta bir yeniden yapılanma süreci başlar. Bu uygulama sayesinde normalden daha kısa bir zaman dilimi içinde doğal bir iyileşme süreci desteklenmiş olur. Forma plus zayıflama için etkili yöntemlerden biridir. Bedeni küçültür. Vücut hatları daha belirgin ve daha biçimli bir hale gelir.

Awt

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Awt, Akustik Şok Dalga Terapisidir. Basınçlı ses dalgalarıyla yağ doku parçalama ve vücut şekillendirme sistemidir. Aynı zamanda kas geliştirme uygulamasıdır. Yağ hücrelerine baskı uygulanır. Böylece kan dolaşımı harekete geçer. Kan dolaşımının hareketlenmesiyle kaslar çalışmaya başlar. Salgılanan hormonlar metabolizmayı uyarır ve hızlandırır. Bu sayede lenfdrenaj sisteminin daha iyi çalışması sağlanır. Bölgesel zayıflama ve incelme için kullanılan özel yöntemlerinden biridir. Sekiz seansta tamamlanır. Bilinen hiçbir zararı ve yan etkisi yoktur.

VelaShape

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Vücut şekillendirme ve selülit problemlerini hedef alan; yağ dokularının görünümünü ve hacmini azaltmak için elōs teknolojisini vakum ve doku manipülasyonu ile birleştiren bir bölgesel incelme yöntemidir.  Gözlemlenen sonuçlarda karın bölgesinde yaklaşık 2.5 cm, bacak bölgelerinde ise 1.5 cm bir incelme görülmüştür.

Hangi Yöntemi Tercih Etmeliyim?

Bölgesel zayıflama için birçok yöntem mevcut. Bu yöntemlerle istenilen incelikte vücuda sahip olmak mümkün. Bu noktada hangi yöntemin tercih edileceği konusunda kararsızlıklar yaşanıyorsa hangi yöntemin kullanılacağı konusunda uzmanın fikri kesinlikle önemlidir. Uzman gerekli tetkikler sonrasında hastaya uygun gördüğü yöntemi önerir. Karşılıklı fikir alış verişleri sonrasında uygun yönteme karar verilir.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap