İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Boğa Burcu Özellikleri (2021-2022)

Boğa Burcu Özellikleri (2021-2022)

Boğa Burcu Özellikleri

Latince ‘de Taurus ismini alan boğa burcu, burçlar kuşağında ki takımyıldızlarından ikincisidir. Koç ve İkizler takımyıldızlarının ortasında bulunur. Toprak ile özdeşleştirilen boğa burcu, bereket ve dişi enerjisi yayar. Güç, kuvvet ile yenilenen yaşamı temsil eder. 21 Nisan ve 20 Mayıs aralığında doğan kişiler Boğa burcu özelliklerini taşırlar.

 • Grup: Toprak
 • Niteliği: Sabit / Dişi
 • Yönetici Gezegen: Venüs
 • Uğurlu Sayısı: 5
 • Uğurlu Günü: Cuma
 • Uğurlu Taş: Zümrüt, Turkuaz. Muhteşem rengi ve güzelliği ile dikkat çeken Zümrüt; boğa burçlarına sakinlik ve huzuru vadeder. Vücudu dinçleştirir. Turkuaz ise boğa burcunu etrafında ki negatif enerjiden korur.
 • Metali: Bakır
 • Değerli Taşları: Boğa burcunun metali Bakır’dır. Boğa burcunun taşları ise; Zümrüt, Safir, Mavi, Malakit, Azurit, Kuvars, İnci ve en önemlisi boğa burcu ile bütünleşen, bereketi simgeleyen Akik’tir.
 • Karşıt Burcu: Akrep
 • Mottosu: “İyi ve kaliteli yaşam huzur getirir.”

Boğa Burcu Özellikleri

Genel Özellikleri Olumlu ve Olumsuz Yönleri Fiziki Özellikleri İş Hayatı Sağlık Mitolojide Boğa Burcu Boğa Burcu GezegeniBoğa Yükselen Boğa Burcu Kadını Boğa Burcu Erkeği

Genel Özellikleri

Ayakları yere basan, soğukkanlı, sakin, dingin ve güvenli yaşam alanı arayan Boğa burcu; burçlar kuşağının en güçlü burcu olarak nam salmışlardır.

Hayatları boyunca huzuru arayan Boğa burcu için dinginlik ve huzur vazgeçilmezdir. Karşılaştıkları zorluklar onlar için mutluluğa giden bir basamaktır. İstediklerinden kolay kolay vazgeçmez, pes etmezler. Kimsenin sözü ile hareket etmeyen boğa burcu istediklerinin olması için kendi yolunu çizer ve onu izler. Bu yolda oldukça sabırlıdır. Kafasına koyduğu her şeyi mutlaka yapar. İnatçıdır. Bir sonra ki hamlesi için en uygun zamanı bekler ve bu yolda aslında kendinden ödün vermez. Uysal başlı ve sakindir.

Estetik duyguları sebebiyle zevklidir. En kaliteli ve en güzelini arar. Maddiyatı sever. Değişime kapalıdır. Eğer yolu zorluysa sakince oturup yolun sakinleşmesini bekler, kendini yormaz. Sağlam adımlarla yürür. Çizgisini ve karakterini bozmaz. Sabreden derviş muradına ermiş atasözü adeta boğa burcu için söylenmiştir. Planlı hareket eder. Hep istediği huzurlu yaşamı kendi enerjisiyle çeker.

Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Boğa burcunun birçok olumlu özelliği vardır. Bunlardan bazıları;

 • Sabırlı: Sabreden boğa muradına erermiş.
 • Zevk sahibi: İyi giyinmeyi, iyi yaşamayı bilirler.
 • Güvenilir: Karşı taraftan bekledikleri kadar kendileri de güven verirler, sözlerine sahip çıkarlar.
 • Azimli: Çalışkanlıkları ve sıcakkanlı olmaları ile öne çıkarlar.
 • Romantik: Sadıktırlar. Mantıklarının yanı sıra duygu ve hisleri ile karar almayı severler.
 • Yardımsever: Genel olarak; zevkli, yardımsever, hırslı ve güven veren kişilerdir.

Olumsuz yönleri ise şöyledir:

 •  İnatçı: Genellikle inatçı ve ne istediğini bilen bir yapıya sahiptir. Kişisel çıkarları için yoluna çıkan engelleri azimli ve kolayca ortadan kaldırırlar.
 • Tembel:  Çalışkan olmalarının yanı sıra keyiflerine de oldukça düşkünlerdir
 • Doyumsuz:  Parayı, lüks yaşamı ve kaliteyi severler.
 • Müsriflik: Para kazanmayı sevdikleri kadar para harcamayı da severler, bu açıdan biraz müsrif bir tavır sergileyebilirler.

Fiziki Özellikleri

Genellikle kısa boylu, gür saçlı, yumuşak bakışlı ve yemeye düşkünlüklerinden kilo alma ihtimali yüksek kişilerdir. Kadınları narin ve zariftir. Giyime ve öz bakıma fazlasıyla önem verirler. Genellikle çiçekli elbiseler seçerler. Erkekleri yakışıklı ve orta boylulardır. Genellikle kemerli burunları vardır. Gür saçlılardır. Ve kilo almaya yatkındırlar.

Boğa Burcu İş Hayatı

Azimli ve başarılılardır. İstedikleri her şeyi sabırla elde ederler. Dürüsttürler. Sanat ve estetik kaygı içeren meslek dallarına ilgi duyarlar.

Boğa Burcu Sağlık

Yemek yemeği sevdiklerinden obezite ve kolesterole dikkat etmelidirler.

Mitolojide Boğa Burcu

Boğa Burcu Özellikleri
Zeus’un Europa’yı Kaçırışı

M.Ö 4000 ile M.S 2000 civarlarında keşfedilmiştir. Tarih boyunca verimlilik simgesi olarak kullanılmıştır. Yunan mitolojisinde Zeus’un Europa’ya olan aşkından doğan üç çocuktan biri Minos’u simgeler. Sümerliler ise şans getirdiği için Boğa kurban ederlerdi.

Bazı kaynaklarda ise evin, kalbin ve mutfağın kraliçesi Hestia ile özdeşleştirilir.

Boğa Burcu Gezegeni

Maddeci ve idealist özellikleri ile öne çıkan boğa burcu sosyal yaşamlarında güvenilir olmaları ile bilinen, güven veren konforlu bir yaşam için sürekli çalışan ve emek veren özelliklerinde yönetici gezegen Venüs’ün büyük etkisi vardır. Zodyak’ta ikinci evrede yer alan Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. Venüs; mal, mülk, para, ekonomik, güvenlik özelliklerini doğrudan etkilemektedir. Zodyak ikinci evin gezegeni Venüs parasal ve maddesel seçimleri tetikler. Dünya’ya en yakın yörünge Venüs gezegenidir. Tüm gezegenlerin aksi yönünde hareket eder. En parlak gezegendir. Bu gezegen aynı zamanda; güzellik, estetik, şefkat ve tensel uyumu temsil eder. Bir diğer ismi Çoban Yıldızı’dır. Kendi etrafında döndüğünden daha hızlı bir şekilde güneşin etrafında döner.

Boğa Burcu Yükselen

Yükselen boğa oldukça sakin ve uyumludur. Sadece kendini düşünen insanlar olabilirler. Mal, mülk ve paraya oldukça önem verirler. Kendileri hakkında olumlu düşünülmesini isterler. Kuralların farkındadırlar ve hayatlarını buna göre yönlendirirler.

Yükselen Boğa Burcu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımız tam size göre:

Önerilen Yazı
Yükselen Boğa Burcu Özellikleri (2021-2022)

Boğa Burcu Kadını ve Aşk Hayatı hakkında merak ettikleriniz aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz:

Boğa Burcu Kadını
Boğa Burcu Kadını Özellikleri 2021-2022

Boğa Burcu Erkeği ve Aşk Hayatı hakkında merak ettikleriniz aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz:

Önerilen Yazı
Boğa Burcu Erkeği Özellikleri 2021-2022
Yorum Yap

Yorum Yap