İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ben Fero kimdir?

Ben Fero kimdir?

featured

Müzik piyasasına bomba gibi giriş yapan, trap müziğin sevilen isimleri arasında yer alan Ben Fero kimdir? Mahallemiz Esmer isimli parçasıyla büyük çıkış yakalayan, henüz iki parçası olmasına rağmen büyük bir hayran kitlesi oluşan sanatçı hakkında bir çok merak edilen konu var. Bunların başında gerçek adı ve yaşı gelmekte. Ben Fero’nun gerçek adı nedir, kaç yaşındadır?

Ben Fero kimdir, biyografi.

Ben Fero biyografi

GERÇEK ADI NE? NEREDE DOĞDU? BOYU VE KİLOSU KAÇ?

Gerçek adı Ferhat. 1991 yılında Almanya’nın Berlin’den önceki başkenti Bonn şehrinde dünyaya geldi. 3 yıl Almanya’da yaşayan Ferhat daha sonra ailesiyle birlikte Türkiye’ye dönüş yaptı. Babası Trabzon, annesi Sivas’lı. İzmir’de yaşıyor. Kilosu 68, boyu 1,77.

RAP MÜZİĞİYLE NASIL TANIŞTI?

Uzun yıllardır rap müziğiyle amatör olarak ilgilenen Ben Fero, 8 yaşında rap müziğiyle 2pac dinleyerek tanıştı. 2005-10 yılları arasında üniversite eğitimini tamamlayıp, vatani görevini Kıbrıs’ta yerine getirdi.  2000’li yılların başında amatör olarak denemeler yaptı. İlk profesyonel çalışması 2018 yılında hazırladığı ‘Mahallemiz Esmer’ parçası oldu.

Ben Fero geçimini, İzmir’de faaliyetlerini sürdüren özel bir firmanın satış departmanında çalışarak sağlıyordu. Kimlerdensin parçasından sonra işten ayrıldı ve müzik kariyerine odaklandı.

Önerilen Yazı
Khontkar kimdir?

HANGİ RAPÇİLERİ TAKİP EDİYOR?

Ben Fero, verdiği bir röportajda kendisini Sansar Salvo’nun şarkılarıyla büyüdüğünü, Türkçe Rap müziğinin kemik isimleri Mahsal, Firar, Kadıköy Acil, Hemsta, Cash Flow, Giotin, Server Uraz, Beta, Sagopa Kajmer, Fuat, Ceza, Killa Hakan’ın şarkılarını dinlediğini söylüyor.

NBA’DE HANGİ TAKIMI TUTUYOR?

Ben Fero verdiği bir röportajında NBA’a gelen ilgisini şu sözlerle açıklıyor “Basketbola ilgim hiphop’a olan ilgimle doğru orantıda gerçekleşti. Doğu yakasında Toronto Raptors, batı yakasında Oklahoma City Thunder’ı destekliyorum. Basketbol en sevdiğim spor, beni ben yapan şeylerden biri. Oynuyorum, amatör birine göre de kötü de oynamam.”

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Toronto Rappers ve Oknava City Thunder’a çok güldüm insan yazmadan önce biraz araştırır nasil yazılıyo diye

    • Her yorum bizim için çok kıymetli Kerem bey 🙂 Editör arkadaşımız yazarken ufak bir hata yapmış. Bildiriminiz doğrultusunda düzelttik. Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir