İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Başak Burcu Özellikleri (2021-2022)

Başak Burcu Özellikleri (2021-2022)

Başak Burcu Özellikleri

22 Ağustos – 23 Eylül arasında doğan insanların Güneş burcu Başak takımyıldızına denk gelir. Başak burcu burçlar kuşağının 6. burcudur.

 • Grup: Toprak
 • Niteliği: Değişken / Dişi
 • Yönetici Gezegen: Merkür
 • Uğurlu Sayısı: 5
 • Uğurlu Günü:  Çarşamba
 • Uğurlu Taş: Opal, pembe kuvartz
 • Metali: Civa
 • Değerli Taşları: Mavi safir, mavi necef, mavi kristal ve zebercefttir.
 • Karşıt Burcu: Balık
 • Mottosu: Gerçekçi ol, imkansızı iste!
Başak Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri

Genel Özellikleri Olumlu ve Olumsuz Yönleri Fiziki Özellikleri İş Hayatı Sağlık Mitolojide Başak Burcu Yükselen BaşakBaşak Burcu Erkeği

Genel Özellikleri

Başak burçları titizliği ile tanınır.  Bulundukları ortamı hemen düzen içerisine koymayı hedeflerler ve böylelikle güvende hissederler. Onlar sürekli inceler, gözlemler, plan yapar ve uygular. Çoğu zaman yaptıkları planlar sorunsuz ilerler.

Bu kişilerin düşüncesi her şeyi düzeltebilecekleri yönündedir: Her şey bu kişilerin elindedir ve değişebilir, yeter ki  istesinler. Bunun her zaman mümkün olmayabileceği ile yüzleşmeleri onlar için acı verici olsa da, hayatlarındaki insanlara müdahale etmekten vazgeçmeyeceklerdir.

Hayır demeyi bilen güçlü insanlardır. Çevrelerindeki herkese mesafeli yaklaşırlar. Bu onların uzaktan soğuk görünmesine neden olsa da, iç dünyalarında oldukça sahiplenici ve korumacılardır.

Olumlu Ve Olumsuz Yönleri 

Bu burca sahip olan kişiler

 • Düzenli: Düzeni oldukça fazla severler. Düzen bu kişilerin hayatlarındaki en önemli parçadır. Düzen demek sadece eşyaların düzeni değildir, aynı zamanda da hayatlarındaki düzen de ön plandadır.
 • İnançlı ve Lider: Etraflarındaki kişilerin hayatlarını değiştirebileceklerine oldukça fazla inanırlar. Bu her zaman mümkün olmasa da bazı zamanlar kişilerin hayatlarını değiştirebilirler.
 • Açık Sözlü: Dürüst insanlardır.
 • Zekilerdir: Başak burcu zeki mi? diye soruyorsunuz gerçekten. Onlar sadece zeki değil, pratik ve çalışkanlardır.
 • Şefkatlidirler: Isındıkları insanlara karşı son derece şefkatlidirler.

Olumsuz yönleri şöyledir;

 • Titizlik: Bu iyi mi kötü mü tartışılır. Ancak Başak insanının titizliği bazı insanlara garip gelebilir.
 • Takıntılı: Ellerinden bir uçan bir de kaçan… Kurtulamaz. Kurtulmadıklarından emin olurlar. Bu takıntıları onları kötü etkileyebilir.
 • Çok kaygılı: Takıntıları kaygılarını besler.
 • Seçici: Kendileri ve sevdikleri için en iyisini isterler. Bu yüzden bir şey alırken oldukça seçici davranırlar.
 • Duygularını Belli Edemezler: Arama motorlarında Başak burçlarıyla ilgili aratılan soruların başında “başak burcu duygusal mı?” sorusunun geldiğini biliyor muydunuz? Bu Başak burcunun duygularını belli edemeyen yapısından kaynaklanıyor olmalı.

Fiziki özellikleri

Uzun bir boya sahiptirler. Aynı zamanda ince bir bel ve pembe, beyaz ya da koyu bir yüze de sahip olurlar. Gözleri ile de kişileri oldukça fazla etkilerler.

Başak burcu kadını fiziki özellikleri oldukça uzun ve sağlıklı saçlara sahiptirler. Genel olarak beğenilen ince bel ve uzun boyları vardır. Bu kadınlar daha çok gözleri ile dikkat çekerler.

Başak burcu erkeği fiziki özellikleri genel olarak uzun boya sahip olurlar. Yüzleri oldukça fazla dikkat çekicidir. Saçlar bu kişiler için çok fazla önem taşır.

Başak Burcu İş Hayatı

Biraz karmaşıktır. Bulunduğu iş ortamına göre değişir. Tek çalışıyor ise mükemmeliyetçi kimliği çok fazla sorun çıkartmaz. Eğer bir grup içerisinde çalışıyorlar ise işte bu kimlik büyük sorun ortaya çıkarır. Aynı zamanda her şeyi yönetmek de isterler bu da büyük bir sorundur. Her zaman her şeyi kendileri yönetemez ve bu durum sorun çıkarır. Bunun dışında sosyal çevrelerinde de bu düşünce oldukça kötü etki yaratır. Çünkü diğer burçlarda da yönetme düşüncesi olanlar olacaktır. Bu durumda da çatışmalar ortaya çıkabilir. Tavsiye olarak başka burçlarına bu zamanlarda biraz daha geri planda olmaları sunulur. Başak burçları her zaman ön planda olmaya alışkın oldukları için bu durum onların pek hoşuna gitmez.

Başak Burcu Sağlık

Çok fazla sağlık sorunu yaşayabilirler. Üstüne üstelik her doktora güvenmeyecekleri için doğru doktoru bulmaları zaman alabilir. Vejetaryenlerin çoğu Başak burcu insanlarından çıktığı gibi, sağlıklı beslenmek onlardan sorulur. Kahve ve çayı çok sevseler de, aşırı tüketmemeleri daha iyi olacaktır.

Mitolojide Başak Burcu

Başak Burcu Özellikleri

Mitolojide başak burcu Yunan mitolojisinde bir Titan olan Astrea ile ilişkilendirilir. Titan Prometheus ateşi çalıp insanlara getirdiğinde, Zeus’un emriyle tüm ilahlar meşhur Olimpos dağına çekilir. İnsan dünyasını terk eden son Titan’ın Astrea olduğu düşünülür. Ve Astrea hala dünyaya geri dönmeyi beklemektedir.

Başak Burcu Yükselen

Kişilerin kendi burçlarındansa başak yükseleni daha baskın olacaktır. Başak Yükselen çalışkan doğası gereğince işkolik insan arketipini yaratabilir. Bu insanlar etliyi sütlüyü ayırt etme konusunda oldukça yeteneklidir.

Eğer Yükselen Başak burcu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz: 

Önerilen Yazı
Yükselen Başak Burcu Özellikleri

Eğer Başak burcu erkekleri hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Önerilen Yazı
Başak Burcu Erkeği Özellikleri (2021-2022)

 

Yorum Yap

Yorum Yap