İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hayvanlar
  3. Avustralya Sığır Çoban Köpeği

Avustralya Sığır Çoban Köpeği

featured

Adından dolayı Avustralyalı bir tür olduğuna inanılsa da Avustralya Sığır Çoban Köpeğinin kökeni ABD’dir. ABD’nin batı bölgelerindeki çobanlar tarafından gruplarını korumak için kullanılan bu çeşit, Becerikli, anlayışlı ve şefkatli… Bu köpekler asla yorulmaz ve aileleri için her şeyi yapmaya hazırdır. Hazırlanması zor değil, ancak herkes için en iyi köpek değiller. İlk kez köpek sahibi olacaklar için en iyi karar olmasalar da, başarılı bir sahiple sinir krizi geçireceklerdir.

Çiftçilerin kilit dostu olan bu çeşit, Disney sinema filmleri ile tanınsa da, televizyonda yayınlanan birçok midilli şovunda ve rodeo şovunda boy göstermiştir. Her gün egzersiz yapmak, koşmak ve oynamak onlar için bir zorunluluktur. Göz alıcı bakır tonlu tüyleri ve mükemmel gözleri ile uzun postu ile bireylerin ilgisini çeken bu çeşit, ailesiyle birlikte 13 – 15 yıllık ses ve içerikten geçebilmektedir.

Çocuklarla ve aileden tüm bireylerle çok iyi anlaşan bu köpekler biraz soğuktur ve dışarıdakilere karşı dikkatlidir. Kediler ve köpeklerle iyi bir şekilde bir arada yaşayabilmeleri için erken sosyalleşme önerilmektedir. Bir loftta yaşamak için makul olan bu çeşit, dinamik yaşamları olan deneyimli köpek sahipleri için en doğru karar olacaktır.

Fiziksel Yapısı

Genel görünüm, belirli bir çizginin belirlenmesine bağlı olarak istisnai bir faktördür. Avustralya Çoban Köpekleri, çeşitliliği ile karakterize edilir. iş veya sunum. İlki daha az deriye ve küçük, orta veya büyük olabilen bir kemik yapısına sahiptir; Gösteriler, daha sonra tekrar, daha ağır bir kemik tasarımı gibi, daha yoğun ve daha beyaz bir deriye sahiptir. Geniş göğüslü, doyurucu bir vücuda sahiptirler. Boylarından daha uzunlar. Kafa, kahverengi, mavi, altın veya bu tonların herhangi bir karışımı olabilen badem biçimli gözlerle geniş ve uzundur. Kulaklar üç taraflıdır ve düşer. Kuyruğu düz ve kısadır. Saç orta uzunlukta. Boyu erkeklerde 51-58 cm, dişilerde 46-53 cm’dir. Ağırlık erkeklerde 25 ila 29 kg ve dişilerde 18 ila 25 kg.

Eğitimi

Avustralya Sığır Çoban Köpeği
Avustralya Sığır Çoban Köpeği

Bu çeşitlilikle ilgili sorunlardan biri, öncünün kim olduğunu bilmesi gerektiğidir. Onlar için bir öncü olmadan itaatsizlik olabilir. Bunu önlemek için uzman bir koçtan yardım alınması tavsiye edilir. Avustralyalı Çoban Eğitmeni, yoğun ve zalim olmalıdır. Köpeğin yapabileceği her şeyde öncünün kim olduğunu hissetmesini sağlamalı ve bir şeyden şüphelenmesine izin vermemelidir. Bununla birlikte, merhametli ve sabırlı olmak esastır.

Bakımı

İşlevsel bir birey olduğunuzu varsayarsak, Avustralyalı Çoban, harika olmasa da muhtemelen en yakın arkadaşınız olacaktır. Dediğimiz gibi, hem gerçek hem de derinlemesine prova edilmezse, yıkıcı ve üzücü bir köpeğe dönüşebilir. Köpekler günün büyük bir bölümünü uyuklayarak geçirirler ve tam dinlenme süreleri 16 – 20 saattir. Yetişkinler için normal dinlenme süresi 12 – 14 saattir. Köpek yaşlandıkça dinlenme ihtiyacı artar. 7 16 18 yaşından büyük bu köpek ırkı, her gün 16 ila 18 saat uyuyabilir. Sabit bir perspektifte kalabilmeniz için sürekli olarak enerji yatırımı yapmak önemlidir. Bu şekilde, bir köpek oyunu oynamaktan başka, aynı şekilde evde yiyecekler, köpekler için akıllı oyunlar, toplar veya ipler ile onu meşgul etmelisiniz. Evcil hayvan mağazalarında, arkadaşınız için çok çeşitli oyuncaklar bulacaksınız. . Ayrıca, güzel paltosunu karışık tutmak için günde birden fazla kez fırçalanması gerektiği de açık. Ek olarak, küvetin lekesiz görünmesini sağlamak için ayda bir kez küvete gitmek istersiniz.

Çocuklarla Arası

Çocuklara yönelik alternatif bir metodolojiye sahip olan Avustralyalı Çoban Köpekleri, çocukları takip etmeyi sever. Mevcut durum çocukları üzebildiği gibi istenmeyen durumlara da yol açabilir. Bu nedenle, bu köpeği çocuklarla doğru bir şekilde tanıştırmak ve yapmaması gereken gelişmelere hazırlıklı olmak önemlidir. Uygun şekilde hazırlanırsa, her şey düşünüldüğünde yavrularla yaşayabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap