İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Aslan Burcu Özellikleri (2021-2022)

Aslan Burcu Özellikleri (2021-2022)

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan burcu ateş grubu burçlarından biri. Aslan burcu 22 Temmuz – 23 Ağustos aralığına denk gelir. Kendisinden önce Yengeç, sonra Başak burcu gelir.

Grup: Ateş

Yönetici Gezegen: Güneş

Uğurlu Taş: Kuvars kristali.

Şanslı Sayı: 1

Şanslı Gün: Pazar

Metali: Altın

Değerli Taşları: Güneş taşı, Kristal Kuvars, Aventurin, Dağ Kristali, Kehribar taşıdır.

Karşıt Burcu:  Boğa, Akrep ve Kova

Mottosu: Hayat benimle güzel!

Aslan burcu özellikleri

Genel Özellikleri Olumlu ve Olumsuz Yönleri Fiziki Özellikleri İş Hayatı Sağlık Mitolojide Aslan Burcu

Genel Özellikleri

Aslan burcu, önder bir burçtur. Önder ruhlarını yaşamlarının her anında görmek mümkün. Kibirli halleri vardır. Kibri yüzünden çoğu zaman yanlış kararlar verme, ilişkilerini zedeleme ve başarısız olma eğilimleri öne çıkar. Toplum içinde sivrilmeyi, ilgi odağı olmayı ve herkesin bakışlarını toplamayı severler. Kırıldıklarında olgunlukla karşılarlar. Ancak sabırları taştığında çok sert tavırlarla karşılık verebilirler. Dürüst ve merttirler.

İlişkilerinde karşılarındaki kişiye değer verir ve önemserler. Bazen vurdum duymaz tavırları olsa da bunu karşı tarafı kırmak için yapmazlar. Sabırlı ve anlayışlıdır. Dinleyip anlamaya çalışırlar. Kendini beğenmiş tavırları fazladır. Bu tavırlar aslan burçlarıyla birlikte olanlar için çoğu zaman zorlayıcı ve sıkıcı olabilir. Bilgisine, deneyimlerine çok fazla güvenirler. Bu güven bazı zamanlar onları yanıltsa da bu hallerinden vazgeçmezler.

Olumlu Ve Olumsuz Yönleri

Olumlu özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Önder ruh: Bu güçlü yanıyla karşılaştığı her zorluğun üstesinden gelir. Yine lider ruhu sayesinde takım ve iş birliği gerektiren işlerde liderlik yaparak başarılara imza atar.
 • Cömertlik: Son derece eli açık ve vericidir.
 • Sportif: Spor dallarında ve sanat alanlarında başarılı ve dikkat çeken bir burç olması da olumlu özelliklerindendir.
 • Arkadaş Canlısı: Cana yakın ve sadık dostlardır. Arkadaşlık ilişkilerinde vefalı ve fedakardır. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten çok hoşlanırlar. Aynı şekilde aile bağlarına da önem verirler. Anne, baba ve kardeşler onlar için özel bir yere sahiptir. Aşk ilişkilerinde çoğu zaman göstermeyi beceremese de sevgi doludur. Eşine yada sevgilisine gönülden bağlanır.

Olumsuz özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Hırs: Gerek sosyal gerekse özel yaşamlarında kişilerin üzerinde hakimiyet kurmak isterler. Bu da ilişkilerinde birçok sorun yaşamalarına, iletişimde aksaklıklara, ilişkilerin yıpranmasına yol açar. Yönetme istekleri çok fazladır. Her şeyi yönetmek ve kontrol altına almak isterler. Elbette hayatın her alanında mümkün olamaz. Böyle durumlarda kendin kötü hissederek hırçınlaşabilir.
 • Megaloman: Bu da çevreyle ilişkilerde sorunlara neden olur. Bazen kaba davranışlar gösterebilir ve kaba sözler kullanabilir. Sinirlendiklerinde ya da içten içe kızdıklarında daha da kabalaşabilirler. Bunlar da ilişkilerini olumsuz etkiler.
 • Başına Buyruk: Kesinlikle emir almaz ve buyruk altına girmez. Bu da onların iş hayatlarını olumsuz etkiler. Özellikle emir altında çalışmak durumunda olan aslan burçları oldukça zorlanırlar. Zaman zaman tuhaf davranışlar sergileyebilirler. Konuşmak istemez, kaçmak için fırsat arar, ona ulaşmak zorlaşır. Böylece zamanlarda gerek ilişkilerinde gerekse iş hayatında sorunlarla karşı karşıya kalırlar.

Fiziki Özellikleri

Aslan burçları uzun boylu, geniş omuzludurlar. Kasları gelişmiş olup kemikleri kalındır. Genellikle beyaz ve açık kumral tenlidirler. Onları yürüyüşlerinden tanımak mümkündür. Gururlu, umursamaz ve ben merkezcilikleri adeta adımlarına yansır.

Aslan burcu kadınlarının fiziki özelliklerinde saçlar ön plana çıkıyor. Balık burcu kadınlarının saçları gürdür. Açık ten renkleriyle pembe beyazdırlar. Yüz hatları yuvarlaktır. Aslan burcu kadınlarının gözleri etkileyicidir. Genel olarak bu burcun kadınları orta boyludur.

Çekici bir görüntüye sahiptirler. Kuvvetli ve kendinden emin duruşları vardır. Uzun boyları, geniş omuzları, belirgin hatlarıyla toplum içinde dikkat çekerler.

Aslan Burcu İş Hayatı

Aslan burcu iş hayatında son derece sebatkardır. Bu da iş hayatlarında onlara başarı ve yükseliş getirir. Uzun süre, mola vermeden çalışabilirler. İşlerine azimle sarılarak görevlerini mutlaka yerine getirirler. Lider ruhlu oldukları için genellikle; yönetici pozisyonları uygundur.

Aslan Burcuna Uygun Meslekler

 • Fotoğrafçılık,
 • Oyunculuk,
 • Organizasyon yönetimi,
 • Pilot,
 • Mühendislik,
 • Moda Tasarımı,
 • Sporcu

Aslan Burcu Sağlık

Aslan burçları kalp, omurga, sırt, bel bölgeleriyle ilgili sağlık sorunlarına yatkındırlar. Bu bölgelerle ilgili ciddi sağlık sorunları yaşayabilirler. Bunun yanı sıra kalp sağlıklarına da her zaman önem vermeleri gerekir.

Mitolojide Aslan Burcu

Aslan burcu özellikleri

Pontos’un Orthos köpeği ile birleşmesinden meydana gelmiş canavarlardan bir tanesi olan Nemeia aslanı ile özdeşleştirilir. Herakles onu ok ve topuzuyla öldüremeyeceğini anlar. Onu kolları arasına sıkıştırır ve elleriyle boğar. Sonra da postunu yüzer ve kendine zırh yapar.

Aslan Burcu Yükselen

İyi niyetli, sevecen ve arkadaş canlısı insanlardır. Ufak tefek ayrıntılara takılmadan zamanın tadını yaşarlar. Bulundukları alanlarda azimle öne çıkmayı, kendilerini belli etmeyi severler. Ortamlara ayak uydururlar.

Yükselen Aslan Burcu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Önerilen Yazı
Yükselen Aslan Burcu Özellikleri (2021-2022)

Eğer Aslan burcu erkeğiyle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Önerilen Yazı
Aslan Burcu Erkeği Özellikleri (2021-2022)

Eğer Aslan burcu kadınıyla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Önerilen Yazı
Aslan Burcu Kadını Özellikleri (2021-2022)
Yorum Yap

Yorum Yap