İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Arkadaşlarınızla Keyifli Vakit Geçirebileceğiniz En İyi 10 MMORPG Oyunu

Arkadaşlarınızla Keyifli Vakit Geçirebileceğiniz En İyi 10 MMORPG Oyunu

featured

Dünyanın çeşitli milletlerinde olduğu gibi ülkemizde de büyük bir kitleye sahip olan MMORPG oyun çeşitleri günümüzde etkili bir şekilde detaylandırılmıştır. Her ne olursa olsun, MMORPG kelimesinin önemi hakkında en ufak bir fikri olmayan veya bu tür oyunlar hakkında bilgisi olmayan kişiler olabilir.

MMORPG kelimesi, Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Oynamanın yoğunlaştırılmasından elde edilmiştir. Türkçe ’de bireylerin çok sayıda oyuncunun olduğu sanal bir dünyada karakter seçip, o dünyadaki diğer gerçek oyuncularla çevrim içi ortamda dolaştığını ima eder.

Black Desert

Black Desert Online’ı bünyesinde barındıran MMORPG piyasası eskisi kadar büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmasa da, hala sınıfı seven çok sayıda oyuncu var. Spesifik olarak, Blizzard’ın uzun süredir etkin bir şekilde ayak uydurduğu World of Warcraft’ı bunun en büyük örneği olarak gösterebiliriz.

Sonra tekrar, Bethesda tarafından desteklenen The Elder Scrolls Online ve EA Games tarafından desteklenen Star Wars: The Old Republic, şu anda tonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor.

Gösteriş açısından son derece verimli olan oyunların evrenleri adeta sınırsız olması amaçlanıyor. Buna göre oyunlarda yenileme konusunda herhangi bir sorun yok. Batılı stüdyoları bir kenara bıraktığımız noktada Asyalı yapımcılardan da aynı şekilde etkili oyunların çıktığını görüyoruz.

Asyalı bir yaratım olan Dark Desert Online, anları tanımlamaya karşı sağlam bir rakip olarak zahmetsizce ortaya çıktı. Bildirildiği anda, açık dünyası, tasarımları, modelleri, özellikle savaş mekaniği nedeniyle büyük kalabalıkların dikkatini çekmeyi öğrendi. 2014 yılında Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya bölgeleri için teslim edilen oyun ne yazık ki ülkemizde teslim edilemedi.

Toptancı kısmındaki sorunlarla boğuşan tasarımcı grubu, sonunda ihtiyaç duyduğu tüccarla anlaşarak oyunu Türkiye bölgesi gibi Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerine de teslim etti. Üç yıl süren stand-by sürecinde oyunu VPN yönetimlerine minnetle oynayan oyuncularımız Türkiye sunucularına taşındı. Sunucuları ülkemizde kurduklarını ifade eden mühendisler, düşük ping değerleri ve arkalarında Türk müşteri özeni ile ülkemizde verimli bir sonuca imza attılar.

World Of Warcraft

Yeni oyuncular için tüm MMORPG oyunlarının avantajlarını ve dezavantajlarını basit bir oyun tasarımıyla birleştirildi. Gerçekten de oyun dünyasına, özellikle MMORPG dünyasına eklenen hayati, ilerici gelişmeler yok, ancak WoW barometrik bir bakış açısına göre harika bir oyundur. World of Warcraft, bir süredir görülen değerli MMORPG’lerin en iyi örneklerinden biridir. Bir MMORPG olduğu için ne kadar anlatılırsa anlatılsın sonunun ne olacağı bilinmiyor. WoW oynarken, bazı yeni yararlı bilgiler edinecek ve sürekli olarak yeni şeyler bulacaksınız.

Çevresi ve geçtiği zeminlerin Warcraft evrenini canlı tutması nedeniyle çok fazla dikkat çekiyor. Teslim edildiği gün mücadele edilen ve şehirleri tek nefeste gezginlerle dolup taşan oyunu, sadece MMORPG sevenlere değil, bu sınıflandırmaya başlaması gerekip de tereddüt içinde olan her bireye kesinlikle önerilir.

Star Wars: The Old Republic

World of WarCraft’ın ayrıca benzersiz bir oyun olduğu söylenemez. Ne olursa olsun, bu oyunlar klon olmaktan öteye gidemedi. Star Wars: The Old Republic’e ilk girdiğimiz noktada hoş bir sanat eseri bizi karşılıyor.

Oyun teslim edilmeden önce izlediğimiz artistik, bu noktaya kadar gözlemlediğimiz sinematikler arasında geniş bir yere sahiptir. Blizzard’ın doğasına son derece yakın olduğunu söyleyebiliriz. Daha sonra sinematik, yan seçimi geçiyoruz. Sith mi Jedi mi? İki tarafın da birbiriyle karşılaştırılabilir ırkları ve sınıfları vardır. Tarafınızı seçip bu güzel oyunda keyifli vakit geçirebilirsiniz

Guild Wars 2

Society Wars 2, canlı ve hoş bir yerel alana, aktivite oyunu benzeri bir savaşa ve keşfedilecek çok sayıda içeriğe sahip Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi (MMO) bir oyundur.2 Herkes kayıt yapabilir ve temel oyunun tamamını ücretsiz olarak oynayabilir, ancak ArenaNet ayrıca normal Living World bölümlerine sahiptir.

Daha fazla aktivite ve araştırmak için daha fazla yer sunar.- Her Yaşayan Dünya konusu, bir TV dizisine çok benzeyen bir sezon olarak düzenlenmiştir. En sonuncusu, acımasız sadakatsizliğin, olağanüstü mücadelenin ve eskimiş ve kötü bir gücün beyin eğme aygıtının tüyler ürpertici bir araştırması olan Icebrood Saga’dır.

Knight Online

Knight Online, Noah System tarafından oluşturulan ve MGame Corporation tarafından sunulan çok oyunculu web tabanlı bir oyundur. Dünyanın çeşitli ülkelerinde çok sayıda oyuncu tarafından oynanır. Bazı ülkelerde ücretli olmasına rağmen, dünya çapında büyük bir kısmı ücretsiz olarak oynanmaktadır.

Bu oyunda 19 benzersiz sunucu vardır. Oyunu oynaması gereken bir kişinin bu sunuculardan birini seçmesi gerekiyor. Oyuna girdiğiniz noktada İnsan veya Org ırklarından birini seçerek oyuna başlıyorsunuz. Oyunda bir seviye çerçevesi bulunur. Oyunda canavarları öldürerek XP kazanıyorsunuz ve bu XP sayesinde seviye atlıyorsunuz. Oyunda son seviye 83’tür. Oyunda pk sınıfları bulunmaktadır.

The Elder Scrools Online

2014 yılında oyun dünyasına giren The Elder Scrolls Online, Skyrim’den yaklaşık 1000 yıl öncesini anlatıyor. Sertifikalı bir şekilde tek oyunculu bir RPG olmayan, ancak Elder Scrolls serisinin çok oyunculu bir MMORPG yorumu olan oyun, iki mega sunucuda oynanabilir. Her sunucuda sekiz karakter yapabilirsiniz.

Karakter sayısı 18’e kadar genişletilebilir. Bugünden itibaren oyunda dördü birincil pakette olmak üzere altı sınıf ve dokuzu ana pakette olmak üzere on yarış bulunuyor. Elder Scrolls Online’a ek olarak en büyüğü, oyunun içerik açısından son derece zengin olmasıdır. Kendine özgü oyun modları var ve oyun, hikayeye kadar inkar edilemez derecede zorlu bir seviyededir.

One Tamriel güncellemesi ile artık hangi ırktan olursanız olun, temel yolculuğu tamamlamadan herhangi bir yerde çalışabileceksiniz. Oyundaki görevlerin her birini bitirmeye çalıştığınızı varsayarsak, 500 saatten fazla zaman harcamanız gerekiyor.

Buna cezaevleri, günübirlik görevler, olaylar eklenince, hiç boş zamanınız varmış gibi hissetmiyorsunuz. The Elder Scrolls Online, Elder Scrolls’un günümüzdeki efsane (hikaye, tarih) kaydını tutan uzatma oyunudur. Her güncellemeyle, The Elder Scrolls’un tüm varlığı boyunca boş alanlara yeni hikayeler eklenir.

Neverwinter

Dungeons and Dragons hikayesi için olmazsa olmaz gibi göründüğümüz Neverwinter, gerçekten de gezegende MMORPG sınıfının başlangıcı olarak bilinen bir oyun fikrini içeriyordu. Prisons and Dragons, 1974’te Gary Gygax ve Dave Arneson’ın yönetimi altında sunulan bir taklit oyunudur.

Tüm rol yapma oyunlarının uzmanı olarak bilinen Dungeons and Dragons, Neverwinter’ı canlandırdı. Wizards of the Coast organizasyonu, Dungeons and Dragons hakkında birçok kitap üretiyor.

Bu kitapların özü oyun içi standartlar ve incelikler hakkındadır. Hapishaneler ve Ejderhalar, Oyuncu El Kitabında ilkeleri ve sınıfları ile tasvir edilmiştir. Bu kitaplardan sadece bir tanesi Türkçeye çevrilerek bizlere tanıtılmıştır.

Eve Online

EVE Online, CCP Games organizasyonu tarafından yapılmış bir bilgisayar oyunudur. Bir bilim kurgu ortamında, zor, oyuncu odaklı bir dünyada geçen, çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. Oyuncular, 7500’den fazla gezegen grubundan oluşan geniş bir alanda farklı değiştirilebilir teknelerin başında.

Çok sayıda gezegen grup, yıldız geçitleri tarafından en az bir farklı çerçeve ile ilişkilendirilir. Bu gezegen grupları, aylar, gezegenler, uzay istasyonları, solucan delikleri, uzay kaya kemerleri, uzay binaları ve önemli ölçüde daha fazlasını içerir. EVE Online oyuncuları madencilik, hırsızlık, yaratma, takas, araştırma ve savaşta (oyuncuya karşı oyuncu veya oyuncuya karşı oyuncu) ustalık kazanabilirler. Bir eğlendiricinin ustalığı, kişiliğini o konuda nasıl geliştirdiği ve yeteneğiyle bağlantılıdır.

Genshin Impact

Genshin Impact ayrıca son derece sürükleyici bir hikayeye sahiptir. Oyunda yapabilecekleriniz konusunda herhangi bir kısıtlama olmasa da son derece geniş bir dünya ve oyun rehberi bizleri davet ediyor. RPG oyun tavrını kolayca uygulayabileceğiniz bir oyun olan Genshin Impact’te ihtiyacınız olan işi üstlenebilir ve oyuna katılabilirsiniz.

Aynı şekilde oyundaki hesap ve görevleri takip etmenize de gerek yok. Kalbinizin sizi götürdüğü yere gitmenize ve dilediğiniz gibi güzel zamanlar geçirmenize izin verilir. Oyunda Adventure Rank diye bir reyting var.

Bu reytingi genişletmek için oyundaki temel görevler olan Archon Questlerini bitirmek istiyorsunuz. Buradaki görevleri tamamlarken Adventure Exp satın alabilir ve seviye atlayabilirsiniz. Seviye atladıkça, farklı onurları kazanmak isteyeceksiniz.

Lord Of The Rings Online

Lordof the Rings Online: güçlü bir film tarafından yönlendirilen bir oyundur. Oyunun konusu filme benziyor. Efsanevi insanlar, Cüceler, İnsanlar, Orklar… Bu oyunda sayısız efsane bulabilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi’nde hangi karakteri severseniz, bu oyunda o karakter olma fırsatını yakalıyorsunuz. Oyunun en büyük dezavantajı Türkçe dil desteğinin olmamasıdır. Her halükarda, sorun değil, altyazılı, benzersiz sesiyle filminizi seviyorum diyorsanız, daha fazla boşuna beklemeyin.

Yorum Yap

Yorum Yap