İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Android ile Windows Cihazlar Arası Etkileşim Artacak!

Android ile Windows Cihazlar Arası Etkileşim Artacak!
+ - 0

Hedefleri arasında Android ile Windows güçlü bir etkileşim kurmak olan Google, Microsoft’dan sonra bilgisayar şirketleri ile bir proje tasarlayacak. Senelerdir kullanıcılara zorluklar yaşatan Windows ile Android arasındaki yetersizlik teknoloji devinin tasarladıkları projelerle çözüme kavuşacak.

İnsanlar, Android cihazları ile bilgisayarları arasında veri alışverişinde zorlanıyorlar. Veya bilgisayara android uygulama kurabilmek amacıyla çeşitli emülatörler kullanmak zorunda kalıyorlar. Bunun yanı sıra üçüncü parti yazılımlara da ihyitaç duyuyorlar. CES 2022 etkinliğin kapsamında yayınladığı yeniliklerde yeni teknolojilerini ve ürünlerini gösteren Google, Android ile Windows işletim sistemli cihazların arasında uyum sağlayacak yeniliklerin geleceğini açıkladı.

Google

Kullanıcılar bu yeniliklerden faydalanarak telefonları ile bilgisayarları arasındaki veri aktarımını, iletişimi vb. görevleri daha verimli bir şekilde kullanabilecek. Google bu kapsamda şimdilik Intel, Acer ve HP ile çalışmalar yapıyor. Daha önce Google, bunun için Microsoft ile çeşitli işler geliştirmişti ancak bunlar kullanıcılara yansımadı.

Intel

Birkaç ay önce Windows 11’in Android uygulamalarını 3.parti bir yazılım olmadan açabileceğini söylemesi ve CES 2022’de de bu tarz gelişmelerin yaşanması Google ile beraber kapsamlı bir geliştirme olabileceğini gözler önüne sererken şirketin sadece bazı bilgisayar şirketleri ile çalışması biraz karışık bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Google, Nearby Share’ın sınırlarını genişletecek.

Microsoft

Teknoloji devi Google, Intel, Acer ve HP gibi bazı teknoloji şirketleri ile ortak sistem geliştirerek bu cihazlarla Android işletim sistemine sahip cihazların arasını güçlendirecek. Bu yıl tanık olabileceğimiz o sistem, Android ve Windows arasında etkileşim adına çok önemli bir adım olabilir. Bir ihtimal bu çalışmalar sonraki dönemlerde bir çok teknoloji şirketini kendine çekerek yeni bir ekosistem oluşturabilir. Hepsini zamanla göreceğiz.

Önerilen Yazı
Meta, Geliştirdiği İşletim Sistemi Projesini Durdurdu!

Yazar Hakkında

Yorum Yap