İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji

Akrep Burcu Özellikleri (2021-2022)

Akrep Burcu Özellikleri (2021-2022)
+ - 0

Zodyak burç kuşağında 23 Ekim-22 Kasım tarih aralığı Akrep burcuna denk gelir.  Su grubunda yer alan Akrep burcu Latincede Scorpio olarak isimlendirilir. Kendisinden önce Terazi, kendisinden sonra Yay burcu gelir.

Grup: Su

Niteliği: Negatif / Dişi

Yönetici Gezegen: Plüton ve Mars

Uğurlu Taş: Lal, opal, topaz, kuvars, sitrin ve rodokrozit

Şanslı Sayı: 9

Şanslı Gün: Salı

Metali: Çelik

Değerli Taşları: Obsidiyen, lal, aytaşı, sitrin, topaz ve rodokrozit.

Karşıt Burcu: Boğa

Mottosu: Öldürmeyen acı güçlendirir.

Akrep Burcu Özellikleri
Akrep Burcu

Genel Özellikleri Olumlu ve Olumsuz Yönleri Fiziki Özellikleri İş Hayatı Sağlık Mitolojide Akrep Burcu Akrep Yükselen Akrep Burcu KadınıAkrep Burcu Erkeği

Genel Özellikleri

Mücadele deyince akla Akrep burcu insanları gelir. İsterler ve alırlar. Alamadıkları durumlarda ise kendi iç dünyalarına dönme, yalnız kalmak isteme gibi davranışlar sergileyebilirler.

Akrep burcu en belirgin özellikleri arasında sevdikleri her şeyi ve herkesi tutkuyla sevmeleri gelir. Ancak bunu kendi iç dünyalarında, gösteriş yapmadan yaşarlar.

Ancak bir Akrep, kendisini hırslandıracak bir motivasyon bulamazsa, yaşamın basitliklerine yatkınlıkları ile kendi kendilerinin yok oluşlarına neden olurlar. Ve yine bir Akrep, kendisi için bir hırs motivasyonu bulduğunda, bu hırsı olumsuz bir noktaya taşıyacak kadar takıntı haline getirebilir. Bu konuda dengeyi bulmaya çalışmaları onların açısından daha iyi olacaktır.

Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Akrep burcunda bulunan olumlu yönler:

 • Güvenirlilik: İnsanlarla güvene dayalı ilişki kurmayı severler.
 • İstikrar:  İstikrarlı olmaları giriştikleri işlerde başarıya ulaşmaları sağlar.
 • Tedbir: Bu nedenle yaşayacakları sıkıntıların en hafif şekilde atlatabilirler.
 • Tutku: Akrep’lerle birlikte olanların tutkulu ilişki yaşamaları kaçınılmazdır.
 • Güç: Güçlerini sahiplenici tavırları ile birleştirerek sevdiklerini korumaya çalışırlar.
 • Bağımsızlık: Kendi ayakları üzerinde durmayı bilirler.
 • Gizem: Tutku yanı sıra gizemli halleri insanların ilgisini çekmelerine yardımcı olur.
 • Dayanıklılık: Öldürmeyen acı güçlendirir! Akrepler hayata karşı dirençleriyle bilinir.

Akrep burcunda görülen olumsuz yönlerden birkaçı şöyledir;

 • Kıskançlık: Akrep burcunun olan Akrep burcunundur.
 • Merak: Fazlaca meraklı olan bu insanlar her şeyi merak edebilirler.
 • Cinsel doyumsuzluk: Tutkulu ve doyumsuz!
 • Hata kabullenmeme: Ne hatası? Kim hata yaptı? Akrep Burcu mu? Yoo!
 • Kontrol etme isteği: Hayatlarını ve hayatlarındaki insanları kontrol etmek isterler.
 • Kindarlık / İntikam duygusu: Kendilerine yapılanı asla unutmazlar.
 • Hırs: Hırs bazen gemiyi batırır.

Bu özellikleri Akrep kadını veya erkeğinin özellikle ilişkilerinde büyük sıkıntı yaşamalarına neden olur. Ayrıca meraklılık ve şüpheci yapıları nedeniyle iş ortamında da sıkıntı yaşamaları mümkündür.

Fiziki Özellikleri

Akrep burcunu taşıyan kişiler orta boylu veya uzun boylu olarak görülürler. Bu nedenle boy bakımından burç tespiti yapmak zor olabilir. Düzgün fizikleri olmasına rağmen vücut yapıları oldukça kalındır. Saçlarının rengi genellikle koyudur ve dalgalı şekildedir. Yüzleri vücutlarına uyum sağlayacak şekilde yuvarlak yapılıdır. Bakışları keskin olan Akrep’lerin burunları ise genellikle çıkıntılıdır. Alınları geniş görünümde boyunları ise kalındır. Ayrıca Akrep burcunda olan kişiler diş yapıları erken bozulabildiğinden düzgün dişlere sahip olmayabilirler.

Akrep kadınlarının fiziki yapıları oldukça güzeldir. Bu burçtaki kadınlar doğallığı tercih ederler ve genellikle duru güzelliğe sahiptirler. Derin bakışları sayesinde erkekleri kısa sürede kendilerine hayran bırakabilirler. Yuvarlak yüz hatlarına sahiptirler ve yüzleri oldukça güzeldir. Boyları uzun veya orta boydadır. Alın yapıları geniş olan Akrep kadınlarının çeneleri köşelidir ve bu görüntüsüyle dikkat çekerler. Bunun yanı sıra dolgun dudakları vardır.

Erkeklerin vücut yapıları düzgündür. Ancak burç gereği kalın yapılı vücutları vardır ve fazla kilolu olmamaları sayesinde kötü bir görünüm oluşturmazlar. Saçları koyu renkli ve ince tellidir. Saçlarının kıvırcık olduğu da görülür. Alınları geniş ve açık yapıda olan Akrep erkeklerinin çıkıntılı burunları ve dolgun dudakları vardır. Akrep kadınlarında görüldüğü gibi etkileyici bakışlara sahiptirler. Ayrıca gözleri ışıl ışıl bakışlara sahiptir.

Akrep Burcu İş Hayatı

Merak duygularının gelişmesi, kuşkucu yönleri ve kontrolcü yönleri sayesinde bu meslekleri başarılı şekilde yapabilirler. Bazı duygularının gereğinden fazla etkin olması iş hayatlarında başarısız olmalarına neden olabilir. Özellikle insanları veya olayları merak etmeleri insanlarla karşı karşıya gelmelerine neden olabilir. Ancak güvenilir olmaları olumsuz yönlerinin iş hayatında görülmezden gelmesine neden olur. Bu sayede güvenilir kişilerle çalışma isteyenler tarafından tercih edilirler.

Akrep Burcuna Uygun Meslekler

 • Mühendis,
 • Yönetici,
 • Dedektif,
 • Gazeteci,
 • Arkeolog,
 • Polis,
 • Araştırma görevlisi,
 • Sigortacı
 • Psikolog
 • Editör

Akrep Burcu Sağlık

Akrep kadın ve erkekleri sağlık konusunda oldukça zorluk yaşayan kişilerdir. Bunun en önemli nedenle hastalıklarının kolay tespit edilememesi ve zorlu testlerin yapılmasıdır. Kişisel özellikleri arasında hırsın bulunması onların pek rahatsızlıkla karşılaşmasına neden olur.

Hırslarından kaynaklı olarak psikosomotik rahatsızlık yaşamaları kaçınılmazdır. Ayrıca meraklı yapıları sayesinde hayatlarını tehlike altına atacak davranışlarda bulunabilirler. Bu nedenle kaza geçirmeleri mümkündür.

Akrep burcunu taşıyan kişilerin en yaygın hastalıkları mideleri ve üreme organlarında görülür. Bu nedenle sık sık kontrollerinin yapılması gerekir.

Mitolojide Akrep Burcu

Akrep Burcu Özellikleri
Orion TakımYıldızı

Akrep burcunun mitolojideki en önemli karşılığına Yunan mitolojisinde rastlanır. Yunan mitolojisinde yer alan Orion, Akrep’le ilişkilendirilir. Orion devasa cüsseye sahip okyanusta yürüyebilen bir deniz tanrısıdır. Şafak tanrıçası olan Eos, Orion’a aşık olur ve onu birlikteliğe davet eder. Bu birliktelik Orion tarafından kibirle karşılanır ve herkese anlatılır. Onun davranışları Apollon tarafından tepki alır.

Apollon Orion’un Akrep tarafından cezalandırılmasını ister. Bu esnada Apollon’un kardeşi Artemis de Orion’a aşık olur ve onu Akrep’ten korumaya çalışır. Ancak Orion’u kurtaramaz ve o esnada gökyüzünde yer alan takımyıldızına Orion ismini koyar. Akrep ise Orion’un karşısına gelen takımyıldızına verilen isimdir.

Akrep Burcu Yükselen

Doğum tarih ve zamanına göre tespit edilen yükselen burcun Akrep olması mümkündür. Yükselen Akrepleri en önemli özelliği güçlü iradeye sahip olmalarıdır. Bu nedenle karşılarındaki insanları sık sık kırabilirler. İnsanları eleştirmekten çok hoşlanırlar. Yöneticilik özelliği yükseleni Akrep olan kişilerde de görülür. İnsanları yönetmeyi severler ve bu davranışları da insanlardan tepki almalarına neden olabilir. Değişimi severler ve değişime ayak uydururlar. İlişkilerinde tutku vazgeçilmezleridir. Ayrıca hırslı karakter yapısına sahiptirler.

Eğer Yükselen Akrep Burcu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Önerilen Yazı
Yükselen Akrep Burcu Özellikleri (2021-2022)

Eğer Akrep burcu kadını hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımız tam size göre:

Önerilen Yazı
Akrep Burcu Kadını Özellikleri (2021-2022)

Eğer Akrep burcu erkeği hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımız tam size göre:

Önerilen Yazı
Akrep Burcu Erkeği Özellikleri (2021-2022)

Yazar Hakkında

Yorum Yap