1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Adsense kodu Wordpress siteye nasıl eklenir?

Adsense kodu Wordpress siteye nasıl eklenir?

featured

Son yılların en gelişmiş yazılım aracı Wordpress kullanan milyonlarca kişi oluşturduğu internet sitelerinden Adsense vb reklam birimleri üzerinden gelir elde etmektedir. Bu yazıda <head> </head> etiketleri arasına eklememiz istenilen Adsense kodunu Wordpress ile oluşturulan internet sitesine nasıl ekleneceğini göstereceğiz.

Adsense kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra site sahibi olduğunuzu doğrulamak amacıyla sitenizin HTML‘sine, <head> ile </head> etiketlerinin arasına yapıştırmanız için özel bir kod veriliyor.

Adsense <head> kodu nereye, nasıl eklenir?

Adsense doğrulama kodunu sitenize bir kaç adımda kolay bir yöntemle ekleniz mümkün. <head> kodunu sitenize eklemek için aşağıdaki adımları takip edin.

  1.  Wordpress yönetim panelinize giriş yapın.
  2.  Görünüm menüsünden Düzenleyici sekmesine tıklayın.
  3.  Açılan sayfada sağ kısımda bulunan tema dosyaları içinde header.php dosyasını bulun ve içine giriş yapın.
  4.  Aşağıda paylaştığımız görseldeki gibi <head> </head> kodları arasına google adsense tarafından oluşturulan kodu ekleyin.
  5.  Dosyayı Güncelle butonuna bastıktan sonra ölümcül hata uyarısı alıyorsanız eğer, FTP dosyanıza giriş yapın tema dosyalarınız içinde bulunan header.php dosyası içine yine görseldeki gibi kodu ekleyip kaydedin.

Tüm bu adımları doğru yerine getirmeniz doğrultusunda Adsense, “sitenizi inceliyoruz! Bu işlem genellikle en fazla 3 gün sürer, ancak bazı durumlarda biraz daha uzayabilir. Her şey hazır olduğunda size e-posta göndereceğiz.” uyarısı verir.

Siteniz Google Adsense politikalarına uyuyor ve <head> kodunu doğru bir şekilde sitenize eklediyseniz genellikle 24 saat içerisinde mail adresinize olumlu veya olumsuz sonuç mesajı gelecektir.

Konu hakkında sormak istediğiniz veya eklemek istediğiniz bir bilgi varsa yorum kısmından yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Teşekkür ederim tam aradığım konuydu. Siteme sayenizde kodu ekledim umadım hemen onaylanr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir