İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Adem Kılıçcı hakkında bilinmeyenler

Adem Kılıçcı hakkında bilinmeyenler

featured

Survivor 2017 yarışma programında gösterdiği başarılı performansla adını duyuran şimdilerde Survivor 2018’de yarışan Adem Kılıçcı kimdir?

Adem Kılıçcı Kimdir?

  • Adem, 5 Mart 1986 yılında Ağrı’da dünyaya geldi.
  • 1,89 boyuyla dikkat çeken genç oyuncu küçüklüğünden bu yana bir çok spor dalıyla ilgilenmiş ancak kendini boks sporunda geliştirmek istemiştir.
  • Ağrı’dan boks sporunda daha iyi yerlere gelmek için İstanbul’a gelen Kılıçcı, Fenerbahçe altyapısında uzun süre çalışmaya devam etti.

Adem Kılıçcı başarıları

  • 2004 – Dünya Amatör Boks Şampiyonası (Bronz Madalya)
  • 2007 – Amerika Birleşik Devletleri Dünya Amatör Boks Şampiyonası (Bronz Madalya)
  • 2009 – Akdeniz Oyunları (Gümüş Madalya)
  • 2013 – Akdeniz Oyunları (Altın Madalya)

Adem Kılıçcı Survivor geçmişi

Survivor 2017’de kendini büyük kitlelere tanıtma şansı duyan Kılıçcı, Survivor’da geçtiğimiz sezon finale kadar yükseldi, ancak yarışmanın sonunda ikinci oldu.

Genç oyuncu hayat hikayesini böyle anlatmıştı;

“Hayatımı değiştirdiğini düşündüğüm bir olaylar zincir var. Birincisi mahallede çok yaramaz bir çocukken, hayta bir çocukken boksa başlamam oldu. Beni yetiştiren antrenörüm geldi şu anda aklıma. Tabiki bu zamana kadar çok emeği geçen antrenörlerim olmuştur ama bana hayatı sunan başlangıç aşamasında gerçekten elimi tutan, bana babalık, abilik, arkadaşlık yapan bir İsmet Sarı vardı Ağrı’da.İsmet Hocam. Allah ondan razı olsun. Hayatımı değiştiren insanlardan birisi oldu çünkü çok inatçı bir adamdı.”

“Sonrasına hayatımı değiştiren olaylardan bir tanesi artık ben gerçekten Ağrı’da çok başarılı olmaya başladım. Sonra Fenerbahçe Spor Kulübü transfer etmek istedi beni. Ağrı’dayım o zaman, üniversite okuyorum. Daha yeni başlamışım okula. İsmet Hocayla konuştuk işte. Mesela bana izin vermeyebilirdi. Çünkü hiç bir antrenör böyle başarılı bir sporcuyu göndermek istemez. Onunla konuştuğumda ‘Hocam ne diyorsun gideyim mi’ dediğimde ‘Oğlum git hayırlısı neyse o olsun sen bilirsin’ dedi bana”
“İstanbul Çamlıca’ya bir ilkokula öğretmen olarak atandım. Ama her zaman irtibat halindeydik. Hiç bir zaman hocamla bağımızı koparmadık. Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birine transfer olmuşum. Yani kocaman bir şehre düşmüş bir yabancı gibiydim. Yavaş yavaş alıştım. Başlarda çok zorlandım hep gitmek istedim çünkü küçük şehirden gelmişim hep memleketime dönmek istiyordum. Fakat İstanbul öyle bir şehir ki 3 aydan sonra bir daha ayrılmak isteyemedim.”
“40 tane ülkeye gittim ve her yerde bayrağımı en iyi şekilde dalgalandırdım.Hayatım boyunca hiç bir zaman kolayı tercih etmedim. Bana zor gelen şeyleri başardığımda hep çok mutlu oldum.Parkurda bile bir sakarlık yapıp geriden gelip adamı yakaladığımda mutlu oluyorum. Hayatı da böyle geriden gelip yakalamayı seviyorum.”
Yorum Yap

Yorum Yap