İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda
  3. 5 Maddede Piercing Deldirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

5 Maddede Piercing Deldirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

featured

Piercing deldirmek kolay bir işlem olsa da bazı dikkat edilmesi gereken konular vardır. Kişiler piercing deldirdiğinde oldukça hoş bir görünüme girerler ve kendilerini daha güvenli ve iyi hissederler. Bundan dolayı da kişiler piercing deldirirken acır mı ya da kötü tarafları neler sorusuna çoğu zaman dikkat etmezler.

Piercing Kaç Gün Su Değmemeli?

Piercing kaç gün su değmemeli? Sorusu oldukça merak edilir. Bunun sebebi piercing yaptırdıktan sonra birkaç gün ya da bir hafta duş alamamalarıdır. Bu yüzden piercing deldirmeden önce duş almış olmaya özen gösterin.

Piercing Ne Zaman Kapanır?

Piercing oldukça hoş bir görüntüye sahip olsa da bazı sorunlar ortaya çıkarabilir. Örneğin delinen bölge çok çabuk  kapanabilir.

Piercinglerin kapanma süreleri eşit değildir. Eğer söylenilen tarihler arasında piercingi sürekli çıkartıp takarsanız piercing kolaylıkla kapanır. Ancak kişiler bu tarihler içerisinde piercinglerini çıkartmaz ise piercing artık vucüda alışır ve kapanma olasılığı oldukça fazla düşer.

Piercing İz Bırakır Mı?

Kapanmasını isteyen kişiler kısa bir sürede buna karar vermelidir. Bundan dolayı da iz bırakır mı? Sorusunu mutlaka araştırmalıdır. Çünkü eğer geç bir sürede kapanması için elinden geleni yapsalar bile piercing izi bu alanda kalır. Kişiler izsiz bir şekilde bu alanın kapanmasını istiyor ise bu duruma çok çabuk karar vermelidirler. Çoğu zaman piercing kapansa bile iz bırakır. Bunun sebebi geç bir süre sonra piercingin çıkartılmasından kaynaklanır. Piercing hoş görüntüsü ile bilinse de kapandığında hiç hoş bir görüntü bırakmaz. Piercing deldirmek isteyen kişiler bu durumu oldukça fazla düşünmeli ve buna göre karar vermelidir.

Piercing Deldirmek Acıtır Mı?

piercing

İz bırakır mı sorusunun dışında kişiler acıtır mı? Sorusunu da oldukça fazla sorarlar. Piercing deldirilir iken çoğu zaman soğutucu ya da uyuşturucu spreyler ya da kremler kullanılır. Bundan dolayı da çoğu zaman bu bölge uyuşur. Uyuşan bölgeye giren iğne de hissedilmez. Yani acı olmaz. Ancak daha sonraki sürelerde piercinge iyi bakılmaz ve bu alan temizlenmez ise çok çabuk ağrı oluşur. Ağrının oluşmasının sebebi ise piercing deldirilen alanın iltihap kapmasıdır.

Piercinge Hangi Krem Sürülür?

Hangi krem sürülür? Sorusu da oldukça fazla sorulan sorular arasıdındadır.

Bu kremler şu tarzda olmalıdır;

  • Ağrı kesici kremler,
  • İltihap önleyici kremler,
  • Soğutucu kremler.

Bu kremler sürülür ise piercing yaptırılan alan daha çabuk iyileşir. Aynı zamanda ağrısız ve acısız bir dönem geçirilmiş olur. Ancak kremlerin düzenli sürülmesi gerekir. Kişiler bu kremleri düzenli kullanmaz ise yine sorunlar ortaya çıkar.

Piercing Deldirmenin Zararları

  • Kulak kıkırdağı delindikten sonra yüksek miktarda kanama olabilir ve bu kanamayı durdurmak zor olabilir. Bu yüzden kulak deldirmeden önce alkol tüketmemelisiniz.
  • Bu işlem sebebiyle üst kulak enfeksiyonu meydana gelebilir.
  • Pseudomonas adı verilen bakteriyel bir enfeksiyona yakalanabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap