İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. 2021 Yılının En İyi Filmleri

2021 Yılının En İyi Filmleri

featured

2020 yılı dünya genelinde yaşanan pandemi ile film sektörü açısından adeta ölü bir yıl olmuş ve yılın ilk üç ayı hariç 2020 yılında neredeyse hiçbir yeni film vizyona girmemişti. Bu endişe ile başlayan 2021 yılının ilk ayları durgun geçse de, özellikle yıl sonuna doğru çok sayıda yeni ve iddialı yapım vizyonda seyirci ile buluştu. Farklı dallarda vizyona giren bu yeni yapımlar arasında bazıları seyirciler ve film eleştirmenleri tarafından oldukça beğenildi. Biz de bu yazımızda eleştirmenlerin, yapılan puanlamaların ve seyirci yorumlarının ışığında 2021 yılının en çok beğenilen on filmini sizler için bir listede topladık.

İşte, 2021 yılı en iyi filmlerinin başucu listesi;

The Worst Person in the World(2021)

Konusu:

Son yılların popüler yönetmeni Joachim Trier imzalı film “Dünyanın En Kötü İnsanı” ismi ile gösterime girdi. Oldukça hareketli başlayıp hüzünle neticelenen bir sona doğru ilerleyen filmde, hangi mesleği ve nasıl bir erkek seçeceğini bilemeyen Julia’nın öyküsünü izliyoruz. Film coşkulu anlatımıyla dikkat çekiyor.

West Side Story(2021)

Konusu:

Batı Yakası’nın Hikayesi, ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün 2021 yılında izleyici ile buluşan yeni filmi olarak heyecanla bekleniyordu. 1961 yapımı olan Batı Yakasının Hikayesi (West Side Story) filminin yeni versiyonu olan bu iddialı müzikal yapım, yılın son ayında seyirci ile buluşsa da oldukça beğeni toplamayı başardı.

Dune(2021)

Konusu:

2021 yılının tartışmasız en iddialı yapımlarından olan Dune: Çöl Gezegeni, gerek devasa bütçesi ve gerekse de ilginç hikayesi ile öne çıkmayı başardı. Uzak bir gelecekte geçen bilim kurgu temalı film, çöl gezegeni Arrakis’in elinde tutan ailenin ve onların sıra dışı oğlu Paul Atreides’in ilginç hikayesini izleyici ile buluşturuyor.

The French Dispatch(2021)

Konusu:

1950’lerde geçen olayları konu olan Fransız Postası, Paris’te bulunan bir Amerikan Gazetesinde çalışan gazetecilerin hikayelerini mercek altına alıyor. İç içe geçmiş üç farklı hikayeyi konu alan bu ilginç film de, gazetenin Paris bürosunda son sayının hazırlık aşamasında yaşanılanlar seyirciye anlatılıyor. Oldukça ilgi çekici olan filmin kadrosunda da önemli yıldızlar bulunuyor.

Annette(2021)

Konusu:

Yönetmen Leos Carax imzalı film de, dünyaca tanınan ünlü bir soprano ile onun sivriliği ile meşhur stand-up komedyeni olan eşinin hikayesi konu ediliyor. Dışarıdan bakıldığında kusursuz ve tutku dolu olan bu çiftin yaşamları, hayal bile edilemeyecek bir özelliği bulunan çocukları Annette’in doğumu ile adeta alt üst oluyor.

The Power of the Dog(2021)

Konusu:

Ünlü kadın yönetmen Jane Campion imzalı filmin öyküsü, Thomas Savage ait 1967 tarihli aynı isimli (Köpeğin Gücü) romanından uyarlanmış. Bir neo-western olarak tanımlanabilecek film, aynı çatı altında hayatlarını sürdüren ve bir çiftlik işleten birbirlerinin zıttı olan iki kardeşin penceresinden başlayan hikayesinde, yaşananlar ile seyirciyi kendine hayran bırakıyor.

Titane(2021)

Konusu:

Cannes Film Festivalinin büyük ödülü olan Altın Palmiye’yi kazanan ikinci kadın yönetmen Julia Ducournau tarafından yazılan ve yönetilen Titane filmi, bir dansçı ile on yıl sonra tekrar kayıp oğluyla kavuşan bir babanın öyküsünü ve ortaya çıkan bir dizi seri cinayet etrafında gelişen ilginç olayları konu alıyor.

No Time to Die(2021)

Konusu:

Ölmek İçin Zaman Yok, James Bond serisinin yirmi beşinci filmi olarak 2021 yılı içinde vizyona girdi. James Bond rolünde beşinci kez Daniel Craig’i gördüğümüz filmde, aktif görevden ayrılmasına karşın eski bir dostunun yardım çağrısı ile kendisini tekrar zorlu bir macera içinde bulan James Bond’un yeni hikayesi anlatılıyor.

Malignant(2021)

Konusu:

James Wan imzalı Malignant yani Habis, geçmişinde büyük bir travma geçiren Madison isimli bir genç kadının hayatının kabusa dönmesini konu alıyor. Trajik geçmişinin etkisi altında kalan Madison’un görmekte olduğu görülerin, işlenen cinayetlerle bağlantılı olduğunu keşfetmesi üzerine hayatı tamamen değişir. Madison için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Cruella(2021)

Konusu:

Yönetmen koltuğunda Craig Gillespie’nin oturduğu Cruella, tasarımları ile adını duyurmaya çalışan, son derece yetenekli bir kız ve bir dolandırıcı olan Estella’nın sıra dışı hikayesini konu ediyor. İki hırsız ile arkadaş olması ile hayatı değişen, zeki ve genç bir kız olan Estella, Londra sokaklarında kurduğu yeni hayatında, kötü yanını kabullenerek Cruella’ya dönüşür.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap