İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. 2021 Yılının En İyi Dizileri

2021 Yılının En İyi Dizileri

featured

Dizi piyasası her yeni yıl daha çok izleyiciye hitap etmeyi başarıyor. Kült olmuş önemli yapımlar yanında seyirci ile yani buluşan bazı dizilerde oldukça yoğun ilgi görüyor. 2021 yılında da etkilerini yaşadığımız pandemi dizi sektörüne izleyici açısından ilgiyi arttırmış durumda. Buna bir de dünyanın şu an için en büyük dizi platformu olan Netflix ve HBO gibi içerik üreticilerinin etkisi de dahil olunca, her yıl yüzlerce yeni dizi izleyici ile buluşuyor.

Biz de macera, bilim kurgu, aksiyon, dram, komedi, korku, gerilim gibi farklı dalları kapsayan 2021 yılının en iyi dizileri listesini sizler için bir araya getirdik.

İşte, 2021 yılının en iyi dizileri;

Ted Lasso (2021)

Konusu;

Ted Lasso, gerek konusu gerekse de oyuncularının performansı ile ilgi çekiyor. Dizi, bir Amerikan futbol takımının yönetimini üstlenmek için işe alınan bir koçu konu alıyor. Ted Lasso, koç olarak bir Amerikan futbol takımında görevlendirilir. Ancak Ted Lasso’nun futbol antrenörü ya da koçluk deneyimi bulunmamaktadır. Buna karşın Lasso takımının başarısı için elinden gelen her şeyi yapar.

How to With John Wilson (2021)

Konusu;

Bir HBO yapımı olan How To With John Wilson, belgesel tarzında komedi ögeleri de içeren oldukça ilginç bir seri. Hiçte yabancısı olmadığımız konuları, farklı bir bakış açısından bizlere aktaran John Wilson, elinde kamerası ile adeta bir kentin nabzını tutuyor.

Loki (2021)

Konusu;

Michael Waldron tarafından oluşturulan mini dizi Loki, Marvel evreninden tanıdığımız ve Thor’un kardeşi olan Loki’yi konu alıyor. Uzay ve zaman arasında yolculuklar yapan Loki, bir anda kendini ıssız bir çölün ortasında bulur. Kendisi hakkında çok sayıda bilgiye sahip ‘Zaman Varyansı Birliği’ tarafından yakalanan Loki, bakalım ne tür numaralar yapacak?

Succession

Konusu;

Jesse Armstrong tarafından oluşturularak izleyici ile buluşan Succession, kaliteli ve geniş oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Dizi, New York’ta yaşam süren ve dünyanın en önemli medya şirketlerinden birisinin yöneticisi olan Logan Roy ile onun dört çocuğunun öyküsünü konu ediyor. Aile değerleri, güç, para ve siyaset ekseninde gelişen olaylar izleyici adeta içine çekiyor.

Gölge ve Kemik (2021)

Konusu;

Eric Heisserer tarafından Netflix için yapılan ve Leigh Bardugo’nun romanından uyarlanan dizi, ünlü Grisha evreninde geçiyor. Shadow and Bone yani Gölge ve Kemik, ikiye ayrılmış bir evrende vahşi yaratıklar ile birlikte yaşayan insanları konu alıyor. İki ayrı tarafı birleştirebilecek bir gücün var olduğunu keşfeden bir asker, acımasız bir savaşın içine düşüyor.

Maid (2021)

Konusu;

Yine bir Netflix yapımı olan Maid, şiddet ile dolu bir ilişkiden kaçmaya çalışan genç bir annenin öyküsünü konu alıyor. Alex’in en büyük isteği çocuğuna iyi bir gelecek sağlamaktır. Ancak geçimini dahi karşılamakta zorlanan genç anne Alex, hizmetçilik yapmaktan başka çare bulamaz.

The Serpent (2021)

Konusu;

Bir başka Netflix dizisi olan The Serpent, 1970’lerde Güneydoğu Asya’da turistleri av olarak seçen bir seri katilin hikayesine odaklanıyor. Charles Sobhraj, acımasız bir katildir ve Güneydoğu Asya’da seyahat eden yirmi gezginin cinayetlerinden sorumludur. Bakalım, hakkında dünya çapında arama ve yakalama emri çıkarılan Sobhraj yakalanabilecek mi?

Alice in Borderland (2021)

Konusu;

İşsiz Ryohei Arisu zamanını bilgisayar başında oyun oynayarak geçirmektedir. Bir gün Tokyo’da artık hiçbir şeyin aynı olmadığını fark eden Arisu, kendini dev bir oyunun içinde bulur. Bu oyun içerisinde Arisu ve arkadaşları birlikte hareket ederek hayatta kalmaya çalışırlar. Bu Netflix dizisi ilginç öyküsü ile dikkat çekmeyi başarıyor.

It’s a Sin (2021)

Konusu;

It’s a Sin, Londra’ya taşınan eşcinsel arkadaşların hikayesini konu alıyor. 1980’li yılların başında Londra sıra dışı, farklı ve yaşama isteği dolu herkes için bir cazibe merkezidir. Colin, Roscoe ve Ritchie’de kendilerini bu hayata kaptırmışlardır. Ancak İngiltere’de patlak veren AIDS krizi ile bu gençlerin hayatları da alt üst olur.

Mare of Easttown (2021)

Konusu;

Başrolünde Kate Winslet’i gördüğümüz HBO dizisi Mare of Easttown, Pennsylvania’da işlenen bir cinayeti konu alıyor. Küçük bir taşra kasabasında yaşayan dedektif, bir taraftan işlenen bu gizemli cinayeti çözmeye çalışırken, diğer taraftan da kendi çalkantılı hayatındaki sorunlarla başa çıkmaya çalışmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap