İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema

2021 Yılının En İyi 10 Yerli Dizisi

2021 Yılının En İyi 10 Yerli Dizisi
+ - 0

Ülkemizde dijital yayın platformlarının sayısı arttıkça, televizyon kanallarındaki yapımları geride bırakmaktadır. Ayrıca dijital platform sayesinde farklı türlerde olan dizilerin sayısı gittikçe artış gösterirken aynı zamanda bu diziler yayınlandığı gün dünyayı etkisi altına alır.

Bu diziler içerisinde aksiyon, macera, bilim-kurgu, dram, komedi, gerilim ve korku gibi türleri ile insanlarda merak uyandırarak bölümlerin izlenmesi su gibi izlenmesini sağlar. Bu diziler ile günlük yaşam stresinde arınıp farklı duyguları bir arada yaşarken diğer bir yandan da bilinmeyen dünyalara adım atar veya geçmişte yaşanan anılar gözümüzden canlanır. Aşağıda hazırlanan listede 2021 yılının en iyi 10 yerli dizileri verilmiştir.

Yeşilçam

BluTV dijital platformunda yayınlanan 2 sezon ve toplam 20 bölümden oluşan dizi 1960’lı yılların Türkiye’sindeki Yeşilçam’da bir yapımcının ayakta kalma hikayesini konu alır. Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yapmış olduğu, senaryosunu Volkan Sümbül ile Levent Cantek yazmıştır. Dizinin başrollerinde ise Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci gibi isimler yer alır.

Fatma

Netflix’te yayınlanan 1 sezon ve 6 bölümden oluşan Özgür Önurme’nin kaleme aldığı psikolojik drama mini dizidir. Dizinin başrollerinde Burcu Biricik ile Uğur Yücel yer alır. Temizlikçi olan Fatma’nın hayatı, hapishaneden çıkan kocasının bir anda ortadan kaybolmasıyla çok farklı bir hal almaya başlamasıyla birlikte Fatma’nın hayatı bundan sonra tamamen değişecektir.

Kulüp

Netflix’te yayınlanan 2 sezon ve 12 bölümden oluşan Seren Yüce ile Zeynep Günay Tan ikilisinin yönettiği, başrollerini ise Gökçe Bahadır, Salih Bademci, Barış Arduç, Asude Kalebek ile Fırat Tanış paylaşan dram türünde bir dizidir. 1950’li yıllarındaki İstanbul’un Beyoğlu civarındaki Seferad Yahudisi Matilda ile kızı Raşel’in yaşamındaki gelişen olayları anlatmaktadır.

Gibi

Exxen yapımı olan 2 sezon ve 13 bölümden oluşan komedi türündeki bir Türk internet dizisidir. Dizinin bölümleri kısa skeçlerden oluşmakla birlikte Yılmaz ile İlkkan sürekli birbirleriyle didişen iki arkadaşlardır. En büyük özellikleri de sıradan hayatlarını altüst edecek bir şeyler yapmayı becermeleridir. Başrollerinde Feyyaz Yiğit ile Kıvanç Kılınç yer alır.

Leyla İle Mecnun Yeniden

Exxen platformunda yayınlanan dizinin başrollerinde Ali Atay, Deniz Işın, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin ve Ahmet Mümtaz yer almaktadır. Çok sevilerek izlenen dizinin dijital platformla yeniden başlamasıyla birlikte kendi çölünde kaybolan Mecnun aradan geçen 8 yıldan sonra mahallesine geri döner ancak mahallede hiçbir şey eskisi gibi değildir.

10 Bin Adım

GAİN dijital platformunda yayınlanan 1 sezon ve 8 bölüm süren komedi türündeki Türk mini dizidir. Dizinin başrollerinde Engin Günaydın ile Devin Özgür Çınar yer almaktadır. Dizi, iki sevgili olan Ezgi ile Memet’in uzun ve sağlıklı yaşam için her gün 10 bin adım atması önerisine uymalarıyla birlikte başlar.

İlginç Bazı Olaylar

Exxen platformunda yayınlanan 1 sezon 10 bölümden olan komedi türündeki Türk yapım dizisidir. Dizinin 2.sezon çekimleri devam eder. Senaristliği ile yönetmenliğini yapan İbrahim Büyükak aynı zamanda dizinin başrolünde olup, Zafer Algöz ve Füsun Demirel ile birlikte oynamaktadır. Dizi İbo’nun kendi yolunu çizmesi ile ailesinin çizdiği yolu anlatmaktadır.

Hükümsüz

Exxen platformda yayınlanan 1 sezon ve 10 bölümden oluşan polis türündeki Türk dizisidir. Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak üstlenirken, başrollerinde Burçin Terzioğlu, Hande Doğandemir, Alican Yücesoy ve İsmail Hacıoğlu yer alır. Dizi hırslı ve güçlü kadın olan Esma’nın Kırılgan ve inatçı olan Filiz ile yolları bir cinayet sebebiyle kesişmesini anlatmaktadır.

50m2

Netflix’te yayınlanan 1 sezon ve 8 bölümden oluşan dram dizisidir. Başrollerinde Engin Öztürk, Aybüke Pusat ve Cengiz Bozkurt yer alır. Dizide karanlık bir adamın tüm kirli işlerini yapan Gölge, kendi geçmişiyle olan sır perdesini aralamaya başlarken işleri tamamen karışır ve kendini bambaşka bir kimlik ile küçük bir mahallede yaşarken bulur.

İlk ve Son

BluTv dijital platformda yayınlanan 1 sezon ve 8 bölümden oluşan Romantik, Komedi dizisidir. Dizinin başrollerinde Salih Bademci ile Özge Özpirinçci birlikte yer almaktadır. Deniz ile Barış’ın 10 yılı aşkın süren ilişkileri konusu olan dizide 20’li yaşlarında evlenen iki gencin boşanmalarına kadar geçen sürede yaşadıkları olayları anlatan dizidir.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap